Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na notebook

Ahoj všem,
po delším hledání notebooku do 10.000 Kč a mnoha radách od vás jsem se tedy rozhodl pro repas.
Dostal jsem tuhle nabídku a prosím o zhodnocení co na to říkáte.
Jen shrnu mé požadavky:
Primarně to potřebuji do školy, takže kancelarina + rad bych na to rozjel nejakou nenarocnou hru napr. LoLkopro odreagovani

Dell Latitude E6530
15.6" HD+, Core i5 3360M, 8GB DDR3, 320GB HDD, DVD, Bluetooth, NumPad, podsvícená kl., W7PRO COA
Cena 7.000,- bez daně

Díky za rady
Petr
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Je to repas a co má být? Je to profesionální řada notebooků, kde užitná hodnota je daleko vyšší než u atomového plasťáku! Firmy zabývající se repasy dávají záruku minimálně rok a není problém prodloužit na dva a dokonce i více let. Za tu dobu repas bude stále fungovat, ale plasťák už nemusí.
Stav HDD se dá ověřit, což dělám i u nového disku, HDD se dá snadno vyměnit za SSD a naklonovat, spolehlivost 2,5" HDD, který je několik let v provozu může být vyšší než u nového - Gaussova křivka. HDD a SSD tuplem může chcípnout kdykoliv a to i u nového plasťáku. Nehledě, že firemní řady mají ochranné mechanismy na mnohem vyšší úrovni než plasťák, ač ten je nový.
CPU se neopotřebovává, chlazení je u repasu minimálně vyčištěné a vzhledem ke kvalitě provedení bude v lepším stavu než nový plasťák.

Presne tak, taky nevidim duvod proc koukat tak skepticky na vyber repasu.
Vetsinou jde o notebooky co se moc nepouzivaly, puvodni cenovka byla radove 30+ tisic, vykonove jim nove notebooky za stejnou cenu (tj rekneme do 8k) nesahaji ani po kolena.

Dost casto uz v sobe maji SSD a zaruka rok az dva? Vyssi rady notebooku vetsinou neodchazeji po 2 letech, jsou to slusny drzaky. A co se tyce chlazeni, tak to je samozrejme taky lip zpracovane nez u plastaku s N CPU apod.

Pokud je to profi repas se zárukou 1 rok...ok
Cena je dobrá, za těchto podmínek záruky jsem nic lepšího nenašel...ok
Hdd bych nechal do šuplíku a investoval do SSD...ok
Licenci má a na W10 se dostane zdarma...ok
Display není uveden:
Dell offers the Latitude E6530 with three different displays. The entry-level model comes with an HD screen with a resolution of 1366x768 pixels. The middle version has 1600x900 pixels and Dell's Premium Panel Service (dead pixel warranty). The Full HD display, which we have in our test model, has a resolution of 1920x1080 pixels.
Za těchto podmínek OK, ale s HD 4000 si moc nezahrajeě, ale to se ve škole nedělá:-)