Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola konzistence disku

Zdravím,

je to týden, co po každém restartování PC se objeví tato kontrola konzistence disku a netrvá ani půl minuty a najedu do oken, dneska poprvé kontrola trvala kolem deseti minut, tak jsem myslel, že je vše v pořádku, ale bohužel není, po každém restartování naběhne znovu. Netuším, jak to zrušit nebo co to má znamenat, jinak když kontrolu zruším dřív než začne, tak okna najedou. Program WD Diagnostic mi nenašel žádnou chybu na disku. Operační systém Windows XP Pro s SP2. Prosím o rady.

Předem děkuji.

Mal som rovnaky problem, ktory najdete tu.

Riesenie: start > run > napisat "cmd", enter > napisat "chkdsk c: /f", enter > napisat "y", enter (pri ceskych WinXP napisat namiesto "y" "a" a enter).

Ak mate disk rozdeleny na viac particii, potom restartujte PC, nechajte prebehnut checkdisk, a znova opakujte prikaz na dalsi oddiel: chkdsk d: /f, znova restart a tak dalej...

U mna bol prave ten problem, ze som prikaz "chkdsk /f" pouzil len na systemovy oddiel, avsak problem bol v druhom oddiely. ;-)

Snad pomoze. :-)

Projel jsem to a nic

Zrejme preto, lebo moja rada bola k nicomu. Ja nie som s tymi ceskymi/slovenskymi prekladmi okolo PC nejak uneseny. Zrejme som si blbo prelozil tu kontrolu konzistencie. Ja obcas mam problem si zapamatat, co v cestine WinXP oznacuju za rezim spanku a pod. :-p

kontrola konzistence - jestli je to co myslím já - sama nenabíhá. jedině že kontrola neskončí a zůstane jí záznam v registrech pro příště. zadej z příkazového řádku:
chkntfs /x c:
předpokládám že program wd diagnostic se nezabývá souborovým systémem, na to mají windows svoje prostředky, a proto bych ho ani nepoužíval.

mě se to nespouští při každém startu PC, ale jen když musim PC restartovat natvrdo.

:-D
je to ochrana pro předejití dalšího poškozování souborového systému, nebo uložení dat do "vadného" místa disku, buď rád že se ti to po tvých násilných restartech spouští.
nikdo nepotřebuje natvrdo restartovat počítač - ale jsou to tvoje data a tvoje instalace, dělej si s tím co chceš, třeba si to celé zformátuj.

pokud ti něco způsobuje zatuhnutí windows, podívej se do prohlížeče událostí jaké tam jsou červené chyby.

To je blbost...

tento termín používej pro svoje kamarády, než se něco naučíš.

"nikdo nepotřebuje natvrdo restartovat počítač" znamená "nikdo normální nepotřebuje natvrdo restartovat počítač".

prohlížeč událostí - je to k nevíře, ale i windows mají nápovědu. nejspíš jsi vyřešil kulové, protože o řešení nepíšeš, a problém se může vrátit. pravým myšem na tento pc - spravovat - prohlížeč událostí. pro milovníky příkazového řádku:

eventvwr.msc