Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odeslani mailu po provedeni naplanovane ulohy

Ahoj,
chtel bych se zeptat jak se da vyresit subject. Na jednom serveru (Win2K) mam udelany takovy jednoduchy zalohovaci system. Jednou denne se spusti *.bat soubor, ktery pres rar zazalohuje vybrane adresare. Spousti se to pres pres Scheduled tasks. Chtel bych nejak vyresit to, aby mi system pote co provede danou ulohu poslal o tom mail.
Diky za navrhy

Edit: I nazor ze tohle vyresit nejde vitam :-)

Já bych si udělal svůj jednoúčelový program - s API funkcí MAPISendMail je to hračka. Asi takto (pro ti, co je zajímá, jak to udělat v Delphi):
[pas]function SendMail: boolean;
var
MapiMessage: TMapiMessage; MapiRecipDesc: TMapiRecipDesc; MapiFileDesc: TMapiFileDesc;
MapiFlags: cardinal; MAPIResult: cardinal;
begin
MapiRecipDesc.ulReserved := 0;
MapiRecipDesc.ulRecipClass := MAPI_TO;
MapiRecipDesc.lpszName := 'Jméno-příjemce';
MapiRecipDesc.lpszAddress := 'jeho-e-mailová-adresa';
MapiRecipDesc.ulEIDSize := 0;
MapiRecipDesc.lpEntryID := nil;

MapiFileDesc.ulReserved := 0;
MapiFileDesc.flFlags := 0;
MapiFileDesc.nPosition := 1;
MapiFileDesc.lpszPathName := 'název-připojeného-souboru-s-cestou';
MapiFileDesc.lpszFileName := nil;
MapiFileDesc.lpFileType := nil;

MapiMessage.ulReserved := 0;
MapiMessage.lpszSubject := 'subjekt';
MapiMessage.lpszNoteText := 'Text-majlu';
MapiMessage.lpszMessageType := nil;
MapiMessage.lpszDateReceived := nil;
MapiMessage.lpszConversationID := nil;
MapiMessage.flFlags := 0;
MapiMessage.lpOriginator := nil;
MapiMessage.nRecipCount := 1;
MapiMessage.nFileCount := počet-přiložených-souborů;
MapiMessage.lpFiles := @MapiFileDesc;

MapiFlags := MAPI_LOGON_UI or MAPI_NEW_SESSION;

MAPIResult := MAPISendMail (0, Application.Handle, MapiMessage, MapiFlags, 0);
Result := MapiResult = SUCCESS_SUCCESS;
end;
[/pas]