Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postup při promazávání ventilátoru

Ahoj,mám desku MSI K8N Neo Platinum s hlučným ventilátorem.Už to řve fakt neúnosně, rád bych namazal ventilátor. Prosím o doporučení, jak a čím to mám mazat: Takže asi 1.sundat nálepku 2.kápnout olej (jaký-silikonový, WD, bílou vazelínu ?)3.zalepit (čím - stačí obyčejná lepicí páska, nebo raději elektrikářská ?)
Na co je potřeba dávat pozor ?

Koupit si v lékarně stříkačku s jehlou vyjde to celkem na asi dvě koruny. Do stříkačky nabrat olej nebo vazelínu můžeš tam dát i ten wd. Větřák otočit, píchnout mu injekci a místo v pichu zalepit čímkoliv - já tu mám papírové nálepky ale používal jsem i izolepu.
Případně můžeš vyřezat jen malou díru vzadu uprostřed větřáku (nesundávat celou nálepku jinak se to zamastí a nálepka se odlepí). Zjisti jestli nejde koupit nový jen větřák.

No ventilátor se zpravidla maže jen tou stranou kterou je připevněný k chladiči (nebo tou do které jdou drátky) . Seshora (představuji si typický chladič ngroce4) většinu typů nenamažeš.

Když tu nálepku jen propíchneš snáz to pak přilepíš něčím na zakrytí. Kddyž sundáš celou nálepku přelepíš to hůř.

Nožem někdy řežu díru v nálepce abych viděl na ložisko (místo propíchnutíú.Některé velké větřáky (8x8cm mají špunt co se dá vytáhnout ale propíchnout nejde.

No takže mám docela problém - myslel jsem si, že jen odstraním nálepku a kápnu pod ní olej bez další demontáže.Jestli jsem to pochopil správně, musím ale nejdřív odmontovat ventilátor-a to mi nejde, protože má dost utažené šroubky, už jsem to zkoušel.Myslím, že další pokus by nutně vedl k poškození drážek na šroubech.Takže jsem asi skončil:-(.

Takhle nějak vypadá ten chladič (pokusím se vložit odkaz na obrázky):

http://rapidshare.de/files/40588741/Sn_mek4_011.jpg .html
http://rapidshare.de/files/40588748/Sn_mek4_010.jpg .html

Tak na blbější místo jsi ty obrázky dát nemohl. Ale větřák je přesně ten co jsem si myslel. Mazání je zespod. Sežeň pořádnej křížovej šroubovák a půjde to. Osobně si myslím že po namazání budeš mít pokoj tak měsíc možná dva.NF prostě topí.

Když jsem viděl ten nabastlený větřák na vga tak tenhle http://www.agen.cz/produkt/19339/Zalman-ZM-NB47J-ch ladic-na-chipset.htm jsem měl na nf4 ale musí se ofukovat, nabastlil jsem do skříně díru na 8x8 cm větřák přímo naproti němu. Možná by stačil nějakej slušnej průvan zepředu. Já za něj dal skoro 300kč...

nebo
tenhle by tam mohl pasovat - chce to změřit product.jsp
nebo http://www.2day.cz/katalog/vyrobce/titan/chladic-vg a-titan-cuv2abld-diy

Malý příspěvek do "mlýna".
Když má "vrtulník" jenom kluzné ložisko, je dobré vzít čistý benzin, "odmastit" hřídelku, a vnitřek toho ložiska - vata namočená v benzinu, "srolovaná" a protažená tím kluzným ložiskem. A potom namazat.

Cinsky ventilator sa premazava takto:
1. sundat ventilator
2. vyhodit sundany ventilator do smetia
3. kupit novy ventilator
4. namontovat novy ventilator

P.S. ak to je ventilator na chipsete, tak by som ten chladic s "tichostou" vysavaca vyhodil a kupil tam velky pasiv na chipsety.

U nforce4 je s tím dost problém, sám jsem si s tím užil když jsem nf4 měl. Typicky má blbé umístění někde mezi vga a spodkem desky takže tam nic většího nedáš. Zallman modrá kostka to neuchladí pokud se přímo neofukuje. Pak je ještě jeden s headpipe, ten v době když jsem s s nf4 rozloučil teprve začínal ale za ty cca 450 kč převyšuje cenu 4roky staré desky, navíc si myslím se bude o místo hádat s diskem.

Ved ofukovat to moze (resp ak ma clovek zadny vyfukovaci vetrak tak ten vyfukuje von teplo od toho chladica, ak ten chipset je niekde na "zadnej" strane). Zavisi od toho co tam ma a co sa s tym da robit.
Premazavat nejaky 4cm vetracik (ktory mal zvuk jak vysavac uz ked bol novy) povazujem za stratu casu. Ked uz to nechce menit tak kupit novy vetracik.

a kupil tam velky pasiv na chipsety.

Já tuhle desku mám taky,když tam ale dám velký chladič, tak se tam nevejde ATI RX 2600XT.Má totiž dvouslotové chlazení.Daší krok je za 5) po namontování velkého chladiče, ho můžete v klidu demontovat,protože se Vám tam nevejde grafika...

Děkuji za názory, ale teď už fakt nevím jak to mám vyřešit.
Jak jsem pochopil z výše uvedeného, mazat ventilátor asi nemá cenu, nový se neprodává a vzhledem k současné hodnotě desky nemá cenu kupovat dražší univerzální chladič. Takže co s tím ?

Já mažu (spíše "mazal", poslední dobou mě nezlobí) ventilátory tak, že odlepím nálepku, stříknu Mazadlo FAB (s molybdenem), ručně točím vrtulkou oběma směry a tím vyplavím případné šlemy zpoza osy. Vyčistím něčím, co nepouští chlupy (starý popelín či hedvábí?). Pak stříknu k ose WD-40, lihem očistím plochu, kde byla nalepena nálepka, nalepím jinou nálepku (mám jich dost).

Tak právě se rozhostilo podezřelé ticho, a přesně podle očekávání se ten řvoucí větrák zastavil úplně.Jeho pasiv ale ofukuje větrák z grafiky, takže jsem nezpozoroval žádné větší změny teploty - raději jsem ale rozdělal case a "pomohl" mu ručně.Takže větrák odchází - co kdybych to zkusil nechat bez něho ? Jaké teploty by měly být na desce ?