Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD-R Verbatim - problém

Po dlouhé době sem si koupil 25kusů DVD-R Verbatim 16x a jaké je moje překvapení, když se ani jedno DVD nenačte.:-?

Zkoušel sem na 2 PC na dvou odlišných mechanikách. Fakt mě to nasralo od tak přestižní firmy, měli jste (nebo máte) někdo taky takový problém?

Mimochodem je to várka z Taiwanu, DVD jsou verze 2.1

Otazka je aj ze kde si to kupoval, vyskytuju sa aj neprave verbatimy.
A mohol by si aj napisat ze co vlastne sa ti nenacne, a v com sa ti to nenacte. Mozes mat nejaky SW problem (ovladace apod) alebo problem s vypalovackou. Ine media si skusal?
Skus strcit medium do mechaniky, pockat 15sekund a az potom spustit vypalovaci program.
P.S. a napis sem aj presnu znacku tej mechaniky (je napisana napr. v spravcovi zariadeni)

...a nebo jestli to není papírová Verbatimka, s nápisem "Gambrinus".
...ale teď "ohne sranda" - stává se čas, od času, že koupím balení po 25, a 5-7 jde do koše - ale opravdu jenom čas od času.
Ale, že by "nejely" všechny, to se mi ještě nestalo. Šacuju to na, že -
"závada je na vašem přijímači".

Nechci aby to vypadalo že jsem nějaká lama, ale má se to tak:

DVD vypalovačka to je, přesněji LG GSA-H10A firmware JL05.

Vypálil sem dřív asi tak cca 75 DVD Verbatim pomixovaně +/-.
Mám doma ještě 2 * DVD-RW + 1 * DVD+RW od Verbatim a ty jedou krásně i po vypálení.
Dále sem ještě našel DVD Sencor a ty jedou taky krasně, tutíž stále nevím čím to muže byt že ta várka prostě nešla.

Reklamoval sem to na Barbone a v pondělí si pro to jdu, "žeprej to poslali výrobci", tak nevím.

Kdyby někdo fakt věděl co s tím.

P.S
Neradte flashovat znova vypalku, udělal sem to už dvakrát s nejnovějším firmwarem.

Uff to je slohovka :-p

Tak mám ten samý problém. Nové Verbatim DVD-R z Datartu a ani jedno mi vypalovačka GSA-H10A nenačte, od VŠECH ostatních výrobců je to O.K. Dal jsem nové firmware, potom předělal jistým programem na H10N a stále ani ťuk. Vypalovačka po vložení Verbatimu jenom bliká a stále kvoká. Druhá orig. vypalovačka H10N tyto Verbatimky bere.

Kdysi, když jsem jště občas něco vypálil (už dávno vypalovačku nepoužívám - nepotřebuji), jsem měl zafixovány kvalitní značky. Patřila mezi ně i Verbatimka, Advanced Azo, DataLifePlus, výrobní závod Micubiši Chemical (...vím, píše se to jinak).

Už si ale nepamatuju, zda to bylo CD nebo DVD...

Dneska bych (díky ohlasům na kvalitu/nekvalitu médií) šel snad jedině do Taiyo Yuden.

...zálohuju na DVD-RAM od Panasonicu...

Zkus prijit diskuze treba na CDR ci podobnych serverech... Kdysi se tam nekteri hadali, ze ktere casti Ciny jsou jaka media a jake maji vlastnosti (a hlavne jak je poznat). ]:)

PS: Nic si z toho nedelej - ja kdysi koupil Tayo Yuden media (pravost overena) a 3 z 50 nahlasily chybu behem vypalovani. Staly 2x tolik co Verbatim. Navic na nekolika mechanikach jsem musel provest upgrade FW, protoze se nenacitaly. :-/

Co se tyka Tayo Yuden, tak nikdo nikdy nerikal, ze se nevyskytujou vadne media, jen jich bylo o dost min nez u jinych vyrobcu. Ono moznosti jak zkazit medium pri vyrobe je plno, akorat Tayo Yuden mel vyssi standardy, takze tech spatnejch medii bylo min.

Mimochodem, jak rikal jeden kamos: Jako predstav si nasranyho hladovyho spatne placenyho udrenyho malyho cinanka a ted mi rekni proc by si nemel na kazdy desaty medium vodplivnout?
:-D

K puvodnimu dotazu, neni Verbatim jako Verbatim. (obcas tu jejich pochybnou znacku falsujou.) Verbatim neni vyrobce, ale prodejce, ktery u vyrobcu objednava a posleze en polepuje vlastnim logem. Existujou spickove serie Verbatim DVD a taky naproste smejdy.

No a s mechanikou LG bych na tvym miste byl rad, ze to vypaluje aspon neco. Nerikam, ze zrovna tvuj problem je v mechanice, ale klidne je to mozny. Nejlepsi bys udelal, kdybys mohl ty media vyzkouset na compu s jinou vypalkou.