Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí wifi síť

Zdravim. Jelikož se v sítích (zatim) moc nevyznam, potřeboval bych radu. Moje situace: Na střeše wifi anténka, z ní koaxiál do routeru a z něj je síťovými kabely rozveden internet do 3 PC. Chtěl bych si vytvořit domácí wifi síť, abych se mohl připojovat ntb či mobilem s wifi. Co k tomu budu potřebovat? Tuším nějaký wireless router, ten se popř. k tomu našemu stávajícímu routeru připojí jak (nebo ten náš bych mohl vyřadit a nahradit jej jen tím wireless routerem)? Pořídil bych si nějaký takovýto

na internet ti 11b bude bohatě stačit, na LANku je i to g-čko málo, protože reálně jím proteče jen max. cca 30Mbit/s, což zjistíš, že je celkem málo. N-kové APčka a klienty jsou pak ještě z hlediska normy ještě nedodefinované, navíc jejich reálná rychlost v reálných podmínkách je opět pod rychlostí 100Mbit/s (sice už relativně blízko, ale s počtem připojených zařízení samozřejmě klesá)

Router ti, máš-li už lokální LAN síť s routerem rozhodně NEDOPORUČUJU.

Bude tedy stačit WiFi AP s těmito parametry? Hlavně nevim, jestli musí mít DHCP a NAT, na tom mém současném routeru mam IP i DHCP přiřazenu automaticky (jestli to s tím souvisí).

Módy
AP Ano
Klient Ano
Router Ne
Switch Ne
Repeater Ne

WiFi
Standard 802.11b/g
Přenosová rychlost (MB/s) 54

Anténa
Typ Externí
Konektor RSMA
Výkon (dBi) 2

Zabezpečení WPA/WEP

NAT Ne

DHCP Ne

VPN Ano

Konektory
LAN (RJ45) 2x
WAN (RJ45) Ne
USB Ne

Rozměry (mm)
Výška 26
Šířka 135
Hloubka 100

Hmotnost (g) 180

Výrobci Ovislink

potřetí: nat nechceš a nat tam mít nebudeš.

pokud bys měl wifi přes nat (překlad adres), nemohl bys sdílet soubory s ostatními pc které by byly v jiné síti. ale ten tvůj ap nat nemá. stejně tak jiný wifi router, pokud mu přivedeš síť přímo do lan místo do wan, nebo to co ti psali o wl-520gc.

Me by zajimalo, co za zarizeni mas, protoze routeru s WAN rozhrenim na wifi zase tolik neni.

Pokud máš to co mám já tedy PANWA2204A, tak je standartně ip 192.168.1.254, celkem doporučuju, aby jsi zmáčl reset vzadu a pak to vyskoušel (obnoví to tovární nastavení a nastaví to ip na defaul).
Můžeš se tam dostat i přes nějaký broswer... 192.168.1.254 , pak se ti načte stránka s podrobným nastavením

IP routeru = IP brány, viz informace o připojení. IP Ovislinku bude velmi blízko adres, které máte přiděleny pro počítače. Hlavně byste na tom Ovislinku měl mít vypnuto DHCP, aby vám počítače, připojené přes wifi, ležely ve stejné síti, jako ostatní. Adresy pak bude přidělovat prostřednictvím AP router.

A ještě jeden dotaz, z mobilu se na internet připojim, ale mam i Portable Sony Playstation, z kterého se mi připojit nejde, při testování AP mi to napíše, že vypršela doba IP connecting.:-/
A otázka pro touchwooda, jaký je rozdíl mezi režimy Infrastruktura/Hot spot?

s tím PSP netuším, ale co jsem se tak koukal po netu, tak má s DHCP hodně problémy. Možná by stálo za to vyzkoušet mu přiřadit IP adresu napevno.

Co se týká infrastruktura / Hot spot (myslím, žes myslel Ad-hoc), tak prvně jmenovaný se používá jako "centrální bod", ten druhý jako spojení bod-bod (resp. peer-to-peer). Hotspot je pojem, který se používá v kontextu "free" připojení, v obecném významu pak místo pokryté signálem.

Znovuotevírám toto vlákno. U toho routeru 2204A jsem nastavil konfiguraci a zahesloval přístup na vstup do jeho konfigurace. Nyní bych se tam potřeboval dostat, když zadám IP routeru do prohlížeče, vyjede tabulka zadejte Uživatelské jméno a Heslo. Heslo vím, avšak nepamatuju si Uživ. jméno, ale podle mě má ten router nějaký napevno, protože (co si pamatuju), tak když jsem nastavoval v routeru tyto údaje, tak jsem tam psal jen heslo. Neví někdo jaké je to uživ. jméno?

Tak jsem tam, je to jméno admin, ale dělal jsem chybu, že jsem nenastavil ručně IP jako je IP routeru (přidělenou IP serverem DHCP má ale PC taky stejnou jako je IP routeru (kromě koncového tříčíslý samozřejmě) ale pustilo mě to tam až při tom nastavení IP ručně).

hoj, mam tady tento router, potrebuji poradit jak pripojit vice kompu na nej.

Jsem laik, tak se pokusim vysvetlit:

- na strese antena od ni kabel do routru a z routru jde kabel do PC. Co mam udelat aby se dal pripojit dalsi pocitac z routru? zkousel jsem neco s tou Ip adresou 192.168.1.254 ale na mem kompu mi nenajede. za rady budu vdecny... diky

IP adresy se nedávají odhadem. Buď nastavíš/povolíš konkrétní IP adresy na routeru a na PC, nebo použiješ DHCP, tzn. že se IP adresa přidělí automaticky. Podívej se do vlastností síťového připojení prvního PC, jak to má nastavené?