Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s ovladači grafiky AH3450

Dobrý den
Koupil jsem si grafiku do AGP, je to ASUS AH3450. Kartu strčím do slotu připojím napájení, najede windows, nainstaluji ovladače z přiloženého CD, restartuji a start windows (XP SP 3) skončí na černé obrazovce. Resetuji najedu do nouzového režimu, ovladač odeberu, pak najedu do normál.režimu a pokusím se ovladač instalovat pomocí správce zařízení ve windows, těsně před dokončením instalace, skončí windows na černé obrazovce a musím resetovat PC. Kartu jsem zkoušel v jiném PC, bez problému jsem ji nainstaloval. Deska v problémovém PC je EPOX EP-8K9AI, ve správci zařízení nevidím jiný problém s ovladači. Windows jsem instaloval nově.
Díky za rady

CD dodané k desce bohužel nemám, ze stránek výrobce jsem se dostal akorát na německou verzi, kde jsem ovladače ke stažení nenašel. Ovladače k desce jsem našel na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=2347 5 nainstaloval jsem VIA Hyperion 4-in-1 5.00A Drivers. Ovladače ke grafice se pořád nedaří nainstalovat, navíc když vypínám počítač, tak nemám možnost zvolit úsporný režim, je to šedivé.

A co ze to mas za monitor? Je vseobecne znamo, ze pri vyssim rozliseni (od 1600x1200 nahoru) a DVI pripojeni musis v ATI CCC aktivovat volbu "Reduce DVI frequency on high-resolution displays" a "Alternate DVI operational mode" v sekci "Digital panel - atributes". Patral jsem po tom proc, ale ani samotna AMD-ATI mi to nedokazala sdelit. Ber to proste jako fakt. Nemas-li tyto volby aktivni, konci moncl po prepnuti do vysokeho (nativniho) rozliseni s cernym screenem (nezasynchronizuje se).

dik moc za radu, hned jsem skocil do Biosu a nastavení AGP mám následující
AGP aperure size [256]
AGP mode 8X - nemůžu změnit
AGP driving control [Manual]
AGP driving value [DA]
AGP Fast Write [Disabled]
AGP Master 1 WS write [Disabled]
AGP Master 1 WS read [Disabled]
AGP 3.0 Calibration Cycle [Disabled]

když jsem dal v biosu načíst optimalizované nastavení tak se změní

AGP driving control [Auto] a AGP 3.0 Calibration Cycle [Auto]
Bohužel na nastavení AGP 4X se nedostanu :-(

tak jsem zkusil zvednout napětí na agp, snížit hardwarovou akceleraci, na nastavení AGP na 4X jsem se bohužel v biosu nedostal, GART jsem nenašel. Celý den do toho koukám, nejhorší je, že to není můj počítač, kartu jsem taky tak nějak vybral, ale kdo mohl tušit, že VIA chipsety mají problémy s ATI.

Všechny nyní vyráběné ATI AGP karty nejsou pravými AGP kartami ale mají normální PCIE čip plus na kartu výrobce nabastlí převodník na agp. Takže nejedou originál ati ovladače ale musí být upravený (blbě se shání) a kompatibilita se základními deskami zejména staršími je příšerná. Prostě to ve víc případech nejde rozjet /případně blbnou textury ve hrách a podobně/ než to rozjet jde.

Tolikrát mě to při instalaci vypeklo že už to zákazníkům ani nenabízíme. Kuriozní byl případ kdy sme kartu dostali nazpátek protože v pinnacle 11 na tom nejelo preview. Hráli sme si s tím půl dne a nejelo.

Dlouho se s tím netrap a běž to vrátit. Kup si nvidiu bohužel max 7600.

Je fajn že to po tom mojem celoročním řvaní:-) někde na své stránky zakopali a jsi šikovný žes to našel:-).Ale pořád tam mají napsaný:
Note: This driver is provided as is and is not supported by AMD. It has not completed full AMD testing, and is only recommended for users experiencing the particular issue described above.
Jinak ovladače na agp radeony jsem zkoušel různý pohledaný na netu a už jsem nad tím zalomil hůl. Stačí mi potíže co jsou s některými pcie radeony a 8.12.

Kupil som si túto grafiku a celý počítač mi výrazne spomalil ako keby nemal dosť pamäte alebo tak. hry ktoré bez problémov šli na grafickej karte s výkonom kamennej tabuľky teraz nejdú alebo sekajú. Viete mi niekto poradiť? mám 1,5Gb ramky, dosku MS 7030 kn8 neo 1verzia, 2,8 procesor (dávno čo neviem aký) ovládače dosky mám správne, na grafiku sú podla systému tiež v poriadku..