Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odinstalování win vista a nainstalovani win xp

Dobry den,mam notebook asus F5 series... a mam na nem prilozene visty,ale zjistil jsem ze visty neuveritelne spomaluji pocitac... a tak jsem se chtel zeptat,jestli by bylo mozne odinstalovat visty a nainstalovat XPecka... kamarad mi rikal ze mu to neslo,ze mu instalace hlasila,ze ma nainstalovany novejsi system a ze ho to nepusti... a tak jsem se chtel tedy zeptat zdali je to mozne?

Dekuji za reakce

Kromě ovladačů pro XP, máš takovou verzi Vist, aby umožňovala downgrade na WinXP? Nebo chceš kupovat novou licenci pro WinXP? Má opravdu cenu nahrazovat už jednou koupený systém jiným systémem? Nebylo by jednodušší zjistit, co vlastně brzdí systém? Možná by vyšlo levněji přikoupit RAM.

Z čeho vlastně soudíš, že Visty zpomalují počítač?

jak poznam ze moje verze vist umoznuje downgrade na XP? licenci na xp uz mam koupenou z drivejska... visty jsem si nekupoval... XP se mi zda takove privetivejsi,asi jsem na ne vic zvyklejsi...

Nevim,ale nekde sem cetl ze nekdo a problem s nb rychlosti,u vist ze se mu to hrozne seka a pod. a u xp to jede pry naprosto bez problemu..

Licenci XP máš asi OEM vázanou na počítač, že? Tím pádem bys to použít nemohl. Ale to je tvoje věc.

Nevim,ale nekde sem cetl ze nekdo a problem s nb rychlosti,u vist ze se mu to hrozne seka

A co konkrétně to dělá tobě? Nedívej se na "někoho někde na netu", ale na to, jak to jede tobě. Má to dlouhý odezvy? Nestíhá ti nějakej SW? Kolik tam máš vůbec paměti? Jestli máš míň, jak 2GB, tak dokup a nebudeš muset řešit problém s přeinstalací. Paměť dnes stojí pár korun.

První bych zkusil přidat paměť, 2giga do notebooku stojí okolo 500. Potom bych vypl aero a nastavil klasický vzhled.

K té přeinstalaci - potřebuješ si předtím sehnat ovladače na všechno od grafické karty po integrovanou kameru,čtečku karet - jinak ty XP nepojedou /pojedou jak v nouzovým režimu/. Nejdřív si zjisti jestli ty ovladače výrobce dává ke stažení.