Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepovedena instalace xp

Ahoj, nedavno sem se snazil preinstalovat win xp vsechno slo v pohode do ty doby nez se pc poprve restartoval kuli instalaci. restartoval se ale uz nenabehlo pokracovani instalace, nechal sem to asi 2 hodiny jestli se to nahodou nechyti a nic, jenom v levem hornim rohu blika toto _ . Kdyz sem pc resnul tak mi tam skace na vyber win xp professional a win xp professional instalace, bohuzel ta instalace je prvonta a ja mam 2 sekundy abych to precvaknul nahoru na win xp professional. zkousel sem tu instalaci celkem prikrat a porad stejny.muze mi prosim nekdo poradit jak se toho zbavit eventuelne jak dokoncit instalaci? sam si reinstaluju xp uz mnoho let ale toto se mi jeste nestalo.

Kdyby jsi instaloval XP již mnoho let, jak celkem nevěrohodně tvrdíš, tak by jsi věděl, že za ten výběr dvou operačních systémů může nevelký textový soubor C:\Boot.ini, který si, jako starý matador instalací, zajisté snadno zedituješ. Snad tě attributy Skrytý a Systémový tohoto souboru nezbaví palmy vítězství...

nerejpej, xp fakt uz par let instaluju ale s tutim sem se nesetkal a o tutom souboru sem nevedel.
staci kdyz smazu ten posledni radek? mam strach abych neco nez***. a diky moc za pomoc

[Boot Loader]
Timeout=5
Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /fastdetect /noexecute=optin /usepmtimer
C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT="Microsoft Windows XP Professional - instalace"

Zbytky té nepovedené instalace jsou:

Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

a

C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT="Microsoft Windows XP Professional - instalace"

.

Obvykle boot ini vypadá pro jeden systém na disku takhle:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /fastdetect

Takže si o tom radši něco přečti, než se do toho pustíš.

cs

nechal bych tam tento zmetek co tam máš, jen zatím prodloužil čas výběru na mírně delší dobu.
pak bych zkoumal co se nenainstalovalo / nedokončilo, že ti zůstal takový paskvil.
taky můžeš pohledat C:\WINDOWS\setuplog.txt, snad z něj půjde poznat co se (ne)povedlo.
pak třeba podle příkladů zde, nebo v "tento pc - vlastnosti - upřesnit" jde konfigurovat boot.ini.