Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno záloha windows

Chcem zálohovať windows.
Dá sa to v pohode cez zálohovanie vo windows???
alebo prečo každý preferuje radšej program ghost,alebo iné.
Má zálohovanie priamo vo windows nejaké nevýhody??? Vie to niekto bližšie vysvetliť??

Jdeš zbytečně hlavou proti zdi (zdá se jako bys odmítal zkušenosti profíků). Takže: Ghost, TrueImage a podobní ti udělají obraz oddílu (nebo disku) komplet se vším všudy, představ si to třeba jako "fotku". V tom obraze je komplet obsah oddílu (disku) přesně v tom stavu, v jakým se nacházel při jeho vytváření. Takže až se něco posere, obnovíš z toho obrazu vše do přesně stejnýho stavu v jakým to bylo v době vytváření obrazu (=zálohy). Z toho důvodu doporučuju (nejen já) oddělit OS + aplikace od dat.

To zálohování ve Win ti max. zazálohuje datový adresáře. Pokud ti to stačí, je to OK a víc nehledej.

Pavel

Pomoci NTBackup (zalohovani ve Windows) jsi schopny vytvorit zalohu vcetne nastaveni systemu. Ale abys pak obnovil zalohu, potrebujes system nejprve nainstalovat.

Programy na vytvareni obrazu disku funguji jinak. Proste ti fyzicky zkopiruji obsah disku a ulozi jej do souboru. Pokud obraz obnovis na prazdny disk, budes mit na disku vse presne tak, jak to bylo v okamziku vytvareni obrazu