Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak jsem vytekl na pobočce pošty...

Tak jdu platit daňovou složenku na místní poštu a paní za přepážkou po mně chce občanku. Vyvalil jsem na ni oči, že přece nevybírám, nedostávám, ale platím, navíc státu. Nezájem. Občanku, z které dlouze vypisovala jméno, adresu, datum a místo narození, možná r.č., kdo vydal, kdy vydal, do kdy platí... Důvodem je boj proti organizovanému zločinu a praní špinavých peněz :-D (opravdu účinné při platbě složenky), nový výmysl státu asi na povel EU... Raději jsem se ji zeptal, zda nechce taky informaci, zda jsem si v noci švihnul - nechtěla. Čekal jsem, zda mě požene domů pro manželku (platil jsem i za ni), naštěstí ne. Její protivnost bych ale ocenil na 10/10.

Doma jsem zjišťoval (na vydřidušské lince 840 xxxxxx, naštěstí volané "ze světa" zdarma) podrobnosti:

- při platbě nad 1000 eur (nechápu, tato měna nemá s našim státem nic společného...) chtějí občanku po vkladateli hotovosti.
- dám-li babě za přepážkou NAJEDNOU dvě složenky na 500 a 501 eur (v přepočtu), musím i občanku.
- dám-li babě za přepážkou JEDNU složenku na 999 eur, nedávám nic. Po zaplacení vytáhnu DALŠÍ složenku na 999 eur a zase neukazuji. Třeba 10x za sebou, třeba 100x.

-------
Jo, a mimochodem, už taky nejde telefonovat zdarma via Zlaté stránky, testování skončilo a s ním i hovory zdarma. Naštěstí existuje zahraniční náhrada.

...vstoupil v platnost nový zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu (zákon č. 253/2008 Sb)...

Se posrali v kině, ne? ::)
No určitě to všechny mafiány a teroristy odfiltruje, to snad není možné, tohle mohl vymyslet jedině nějaký dement (v tom lepším případě). ]:(

A platil jsi přes 1000€?

Já jsem donenávna na ČPoštu nadávat nemusel, ale poté, co mi na poště ležel přes týden balík a oni mi ani nehodili do schránky lístek (až po deseti dnech jsem dostal "opakovanou výzvu"), tak už si o nich taky něco myslím.

nový výmysl státu asi na povel EU

Ja bych na EU vsechno nesvadel.

Její protivnost bych ale ocenil na 10/10

Asi si se taky zrovna neusmival, tak se nediv.

---

Jinak osud, dokud bude fungovat stat tak jak funguje, tak bude byrokracie kvest. A kdyz nekde prohlasim, ze by to chtelo hodit cleny vlady do Vltavy a zadnou dalsi vladu uz nevolit a nejmenovat, tak me maji za blazna. Ale jina cesta ke zmene neni. :-/

Redmarx N - tak pod tohle se podepisuji.
Mně už před časem vytočilo, když mojí starý-manželce, přišla dobírka, já vůl jsem pro to šel, a dostal jsem kulový, i když jsem se prokázal OP.
V občance moje jméno, adresát "skoro" stejný, ulice, č. domu, akorát, že na konci jména bylo -ová, a nebylo boha. A nějaký "výkecy", že ausgerechnet můžeme být rozvedený - pro boha co je komu do toho - přinesl jsem prachy, a spadla klec.
A doručování zásilky, jako balík - sci-fi - čekám, protože zasilatel dal echo, že už to o něj odešlo, před třemi dny - zvednu zadek, a jdu se zeptat.
Samosebou, zásilka tam byla - vyzvednu, zaplatím - jdu domu, a za 2(!!) dny lístek, že jsem si zásilku nevyzved.
A svalovat to na pošťačku, by byla blbost, protože, to co ty holky, ale i kluci tahají sebou, v tašce na kolečkách, bych za tu almužnu, co dostávají, nedělal ani za nic.

Hele, fakt bych to na tu postacku nesvadel, je rada ze ma misto, ikdyz dost ubohy a spatne placeny a tak dela co ji reknou a kdyz ji tam ten den uz padesatej clovek buzeruje, tak nemuze byt nadsena.

Ja treba byl dneska na poste pro balik, ktery mi mel prijit a protoze vim, ze s nejakyma dorucenkama do schranky se neobtezujou, tak si vzdycky necham poslat od odesilatele cislo baliku a sleduju to na netu. Jinak se na me urednice hezky usmivala. :-)

---

Kdyz jsme u ty posty, tak mi dneska prisel vypis z uctu z postovni sporitelny. Sice je pravda, ze jsem primo na pobocce PS nahlasil dorucovaci adresu jinou nez je ma adresa v obcance a samozrejme to prislo na adresu trvaleho pobytu v obcance. Co jsem take jineho mohl od PS cekat, ze ? Kdyz jsem ale rozevrel obalku a tam byl 20 Kc poplatek za to, ze jsem na pobocce PS nahlasil zmenu trvaleho pobytu (nova obcanka), tak jsem se tak nasral, ze si jdu zitra zalozit novy ucet do jine banky a PS co nejdrive zrusim.3-[

Najvyssi cas urobit si nejaky ten ucet s internetbankingom, nemyslis? :-)
Ja mam voci postovemu uradu vypestovany neskutocny odpor (hlavne ked musim stat v rade za nejakymi sockami cakajucimi na podporu, kvoli tomu ze nejaky kreten mi poslal nieco dporucene apod)

P.S. dufam ze sa nemylim ze to ty si pisal ze ti vadia poplatky za bankove sluzby, poplatky za zlosenku ti nevadia? V D platim za konto s inet bankingom a platobnou kartou 2eura/mesiac a to je vsetko, ani halier dalsich poplatkov (a ani tie 2eura sa neplatia ked je na ucte viac ako 1500eur). V CR mozno su nejake vyssie poplatky ale za usetrenie cesty/casu/psychiatrie so zlozenkami tie poplatky banke podla mna sa daju prezit.

Není to výmysl úřednice ani vedení pošty; je to podle zákona na opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a platí to od 1. září loňského roku; je to na pokyn EU, jako výchozí pro přepočet se používá kurs ČNB. Takže to že dřív byla identifikace při 24 tis a dnes až při 28 tis je dáno právě tím kurzem. To že ti nebyla schopná říci proč to je také není její vina - nadřízení (vedení regionu) jen poslali nějakou směrnici kde je napsáno jak, ale ne pořádně proč. Ještě tam jsou dovětky, že když se to neudělá tak je průser apod. Několikrát jsme připomínkovali na vedení že chceme mít na poště ten zákon, ať můžeme lidem zdůvodnit a objasnit co a proč to po nich chceme. Výsledek - nula, nic nemáme. Takže ani není možnost jak to zákazníkovi objasnit.
Do konce roku se psal papír, na což často pracovníci zapomínali, neboť je na to program upozorňoval neupozorňoval. Mělo to ale výhodu - ke mě na poštu chodí dnes a denně jedna a tatáž paní s tržbou, takže papír jsme měli předepsaný a nafocený a jen jsme doplnili datum a částku. Teď se vše píše do PC a bez vyplnění všech údajů nejde pokračovat. Takže denně píšeme do PC to samé, jméno, RČ, bydliště, kdo vydal občanku, do kdy platí a last but not least, nad 15000 EUR se píše i kontrolní list, kde se uvádí zdroj a původ peněz...

Tak tak, toto se mi take libi :-) Mnoho lidi, mnoho oboru, takze snad neni tema o kterem by nekdo neco nevedel.
S postou je to slozite, mnoho lidi se loni propustilo z duvodu "racionalizace", ale je to jednoducha rovnice, na jedne strane objem prace ktery je stejny nebo vyssi, na strane druhe je mensi pocet lidi ktery nebyl vyvazen treba mechanizaci, automatizaci. Vysledek je jasny. Vedeni je to fuk, honi se jen zisky, trzby... Ale takhle je to asi vsude.

Jo to je stejne... Na reditelstvi (ktere bylo udajne take redukovano) je lidi jak psu, nove odbory rostou jako houby po desti. Produkuji kvanta tabulek, vymysleji porad nejake zmeny, neco se doposud vykazovalo jen do pocitace, ted se to dela tak, ze se to cpe do pocitace, a jeste jednou prijde tabulka do ktere se udaje prepisi. Tohle me uz sice po deseti letech co tam jsem neprekvapi a smeju se tomu; ale je to kolikrat na hlavu...

Jo, žijeme v 21. století, jsme obklopeni doslova stovkami počítačů, veškerý pohyb a všechno, co projde nějakým strojem, je evidováno elektronicky, ale přesto ten člověk u mašiny musí psát na papír, kolik a jakých chyb mašina zaznamenala. Přitom vše lze vyjet z databází. Ale ne, někdo to prostě chce na papír a hotovo. Jo jo, je to stejný...

Já za tím vidím lenost - proč by někdo měl něco lovit z databází nebo kýho šlaka odkud, když může dát befelem vyplňování tabulek. Třeba u nás - vede se statistika o provozu, kolik přišlo rekomand, balíků, kolik se toho vydalo apod. Postup je následující: údaje zjistím v evidenci v PC, napíšu je do tabulky, denně pak sloupce z tabulky (jsou očíslované) zaeviduji do PC (!), na konci měsíce celou sestavu nahraju na disketu (!!) a odešlu na oddělení monitoringu dat... O tom že se denně odesílají (automatizovaně) data z pošt netřeba hovořit. No, nepřipadal by sis jak u blbých?

Vies ono v realnom kapitalizme by taka firma po case skrachovala. A ten ktory dava dementne befely by daval befely uz asi len postarke ked mu donesie socialku :-) Alebo by potom nadriadenemu musel vysvetlovat ze preco ma take personalne naklady...
Ja len rozmyslam kedy dojde k nam kapitalizmus. o 50rokov? 100rokov? 1000 rokov? Netusim.

V piváči to tak fungovalo. Nový zástupce sládka například, absolvolal jakési kolečko po pracovištích, které se týkaly výroby a pobyl tam třeba 14 dní.
Ale stejně se nedozvěděl jak to chodí, jelikož lidi před svým budoucím nadřízeným pracovali úplně jinak. :-)

Zrusit monopol posty (ten monopol je snad u nas dokonca este uzakoneny) a IMHO by bol iny fukot.
EU do toho zrusenia monopolu tusim tlaci SR, co je podla mna na tej EU celkom pozitivna vec.

Negativne nalady proti EU "predpisom" skor vyplyvaju z inych zvykov u nas (co je pre mna nepochopitelne, preco ludia furt platia zlozenkami, inac v EU aj funguje automaticke stahovanie z mojho konta a nijak to nemusim v banke "aktivovat", kazdy komu mam nieco zaplatit si taha z mojho konta automaticky tolko kolko mu mam zaplatit a presne vtedy ked mu to mam zaplatit, a zlozenky snad ani neexistuju) a zo zlej implementacie resp. nepochopenia zmyslu veci (nezmyselne zbytocne vypisovanie papierov apod).

SIPO ale nepokryva vsetko, napr. take platby za energie/spravu domu v bytovke apod. (to sa u mna neda cez SIPO) si ti idioti v SR nevedia stiahnut sami a 2x za rok posielaju papier ze mam platit zas nejaku inu sumu a jak imbecil potom furt aby som menil v banke sumu na trvalom prikaze (co sa da en tak ze zrusim a zalozim novy). Este ze mam internet banking inac by ma vystrelo. Mne to pride jak dementizmus.

P.S. uvediem napr. na priklade: zakonna poistka auta v nemecku, ked ju uzatvaram tak idem do poistovne, uzavrem poistku na auto XY, strci mi poistovak do ruky zmluvu kde je na koci cislo mojho uctu a "suhlasim s tym aby poistovna XY stahovala z toho uctu" a tym to pre mna hasne. Kazdy rok (alebo polrocne/stvrtrocne) si poistovna stiahne kolko si vyratala na aktualny rok (predtym mi posle ucet, tak viem dopredu ze kolko stiahnu) a ja sa absolutne o nic nestaram, ked nezmenim poistovnu tak az dokial to auto nezosrotujem nepotrebujem ani pohnut prstom. Ziadne zlozenky a kazdy rok sa nahanat po postach a ze ci som na to nezabudol apod. A Banka si za operaciu na ucte nebere ziadne extra poplatky (na rozdiel od CR/SR, co je tiez na hlavu u nas tie poplatky za kazdy pohyb na ucte).

Potřebuju zaplatit ročně odhadem 5 plateb někam. Proto nemám zájem o účet v bance, který by mě vyšel minimálně na 2k ročně na různých poplatcích. Proto (není-li zbytí) používám složenky. A z těch daňových se poukázečné neplatí.

SIPO mám, platím hotově na poště. Kartu nemám, platím v obchodech hotově. V e-shopech kupuju na dobírku, platím hotově při doručení.

No tak to si asi posledny v celej EU, sa potom netreba cudovat ze EU predpisy na teba nepasuju :)

Inac si odporujes, "Potřebuju zaplatit ročně odhadem 5 plateb někam" a potom "SIPO platim hotove na poste" - t.j. kazdy mesiac to mame uz plus 12x rocne. Cesta na postu plus cas a nervy stratene pri cakani za sockami na poste je IMHO omnoho horsie jak nejaky poplatok banke. Inac s tymi 2k rocne prehanas, v EU su v bankach aj ucty uplne zdarma (banka zije z urokov) a bez akychkolvek poplatkov, v CR sa urcite da najst ked nie uplne zdarma tak aj lacny ucet (za par sto rocne).

Na poštu nechodím schválně kvůli SIPU, ale třeba cestou do obchodu. Existuje taky manželka a děcka ;-) Účet bez poplatku bych bral. Naše banky to ale zatím neumí, respektive nechtějí.

Jsem v tomhle fakt "zabitý případ"; mou historku s kreditní kartou určitě znáš ze srazu ]:)

Jsem v tomhle fakt "zabitý případ"

To si jenom myslis.

Ve skutecnosti je ten kdo se odlisuje MM.. (ani si nema na kom ulevit, kdyz dela vsechno elektronicky, pak obcas vytece tady na poradne. :-):-D)

---

porad o tom jeste premyslim, ale asi pujdu do mbanky, ucet je bez poplatku. ;-)

jej, to je stary vlakno, to jsem uvazoval o mbance, vymenil ucet v postovce za mbank a posleze nechal mbank ucet spat (kdyz je zadarmo nema cenu ho rusit) a na bezny veci pouzivam FIO. :-)

jinak to ze mbank neumi preshranicni platby je znamej fakt, akorat snad by mela (snad musi) umet posilat penize mezi bankama zemi s jednotnou menou, tzn. zeme kde je EUR by mela umet posilat, ale CZK - EUR a opacne ne.

Monopol je hodně zúžený a týká se jen a pouze zásilek do 50g; to je jedna věc. Druhá věc je, proč ten monopol je. Je to proto, protože pošta má jako poskytovatel služeb ze zákona povinnost tyto služby poskytovat na celém území státu (dokonce je stanoveno, jakou otevírací dobu má mít pošta podle velikosti sídla); ale vesnické pošty prostě vydělávat nemohou a nebudou. Takže to IMHO dopadne analogicky k tomu jak je zajišťována základní dopravní obslužnost, kdy si kraj (ministerstvo...) objedná dopravu v trase a časové poloze kdy chce a pak tomu kdo tu dopravu poskytuje hradí prokazatelnou ztrátu z provozování veřejné dopravy. Takže fakticky dojde v roce 2013 k uvolnění trhu, ale stát bude poštovní služby subvencovat i tak. Nebo si snad někdo myslí, že třeba DHL nebo PPL bude mít pobočky v kdejaké díře? Navíc má pošta i jiné činnosti než jen zásilky, třeba důchody (ze zákona), přihlašování rádia a televize (dtto) a jiné.

Pobocka nie je nutna. Platit za sluzby sa da uz dnes milion formami (od SMS az cez kupenie si postovych znamok cez internet a vytlacenie specialneho digi-ornamentu na obalku) prip. sa daju predavat znamky aj v nejakom stanku, postove schranky (na vhadzovanie dopisov) mozu byt v kazdej diere. Dochodky sa maju davat rovno na bankovy ucet, alebo poslat nejaky sek na meno, ktory by preplatila ktorakolvek banka, radio a televizia sa moze nahlasovat aj dopisom (podpisanym) na nejaku tu nahlasovaciu centralu, alebo cez internet ako v D, atd atd. Baliky sa daju riesit zavolanim kuriera ako to tusim robi DHL apod. Problem moze byt s dorucovaniim balika ked je clovek nedostihnutelny, to sa da riesit po prvom nezastihnuti zatelefonovanim a dohodnutim si dorucovacieho terminu apod.
Je to vsetko len vec odputania sa od zazitych (a pre mna nepochopitelnych) zvykov z doby kamennej.

Inac len tak BTW: videl som uz ze nejaka banka v D urobila "mobilne pobocky" (kamion v ktorom je akoze pobocka banky normlane aj s clovekom :) a premiestnuje sa to po viacerych dedinach a ludia vedia ze napr. raz do tyzdna od-do maju v dedine pobocku tej banky :)) Aj tak sa da.

P.S. samozrejme ze pobocky su OK kvoli balikom a janeviem postovej banke (je to predsa ako kazda ina banka) atd ale mal som na mysli ze nemusi byt v kazdej diere. A ked chce stat nejake specialne sluzby tak nech si objedna dane sluzby a normalne za nich zaplati trhove ceny, ci uz si to objedna od "posty" ktora by mohla byt sukromna spolocnost alebo od akejkolvek inej sukromnej spolocnosti, nech je v tom trochu aj konkurencia... Ked chce stat mat nejake sluzby v nejakej prdeli, tak sa urcite vzdy najde nejaky sukromnik ktory by v tej prdeli tie sluzby poskytoval, vzdy je to len otazka ceny a cena je otazka konkurencie. Potom by bol snad aj iny pistup vedenia (existoval by majitel ktory sa snazi zarobit), iny pristup k efektivite prace, a k zakaznikovi. Snad.

v realnom kapitalizme; Zrusit monopol posty

No ale co to je realny kapitalismus ? Soucasny kapitalismus (ne u nas, ale po celem svete) to dopracoval tak daleko, ze v ramci globalizace se firmy sdruzuji do mamutich mezinarodnich spolecenstvi proti kterejm nema maly podnikatel vubec zadnou sanci a muzu te ujistit, ze v techto spolecnostech to vypada uplne stejne jak v Ceske poste - mam tu zkusenost, takze to o cem mluvis je teoreticky kapitalismus, ktery v praxi nefunguje.

Neznas ten dokument o Batovi ? Jak se ho ptali proc v Americe vybudoval administrativni budovu na krizovatce dvou dalnic ? A on odpovedel, ze to je jedina sance, jak zarazit, aby si jeho vlastni ouradove nepristavili nejaky pridomek pro dalsi ourady a pak tam temer brecel ze to proste uz nema pod kontrolou. A tohle je naprosto typicky.

A rusit monopol posty ? Jinymi slovy zprivatizovat. No jenze vhodnou dobu stat propasnul a otazka je zda by nekdo postu chtel, ono se na tech dopisech a pohledech moc vydelat neda a stejne lidi pomalu prechazej na emaily. V balikach konkurence je.

Díky za objasnění.

Zarazilo mě:

nad 15000 EUR se píše i kontrolní list, kde se uvádí zdroj a původ peněz...

To jako že mě baba za jakoukoliv přepážkou bude vyslýchat, kde jsem půl mega vzal? Co když se jí to nebude zdát?

Docela se těším, až se celá zk****** (počet hvězdiček: passed) EU se svými zákony, nařízeními a vymyšlenostmi totálně posere... 3-[

EU je vpohode. Ale je pravda ze kazdy normalny clovek v EU robi dnes operacie s peniazmi elektronicky a cez banky. Asi preto su limity ake su (ked to vobec je nejake nariadenie EU, pochybujem ze by si take nieco zaznamenavali a uz vobec nie na papier, moja banka predsa ma o mne informacie, keby som doniesol hotovost na svoje konto tak ukazem svoju kartu a za 1sekundu maju moje informacie). V EU ked nabehnes s hotovostou 15tisic euro tak si proste divny (nie kvoli tomu ze odkial 15tisic mas, 15tisic ma kazdy druhy, ale skor by sa pozerali ze ci si prave nespadol z mesiaca ze nosis 15tisic hotovost. Jedini ktori nosia taku hotovost su prevazaci spinavych penazi do schweizu :)

Skor mam pocit ze v CR je to vsetko nejake divne (trochu aj v SR), ze sa pouziva este papier apod. Ja uz asi aj zabudnem pisat na papier ptz pero a papier pouzivam tak raz rocne :-)
V D sa clovek bezne ani nestretne s bakovkami nad 50euro, takmer nikto vyssie bankovky nepotrebuje :) Ked vytasis 500euro bankovku (ako som videl u experetov co prisli zo SR) tak na teba cumia jak na vola a pripadne to aj odmietnu zobrat ptz taku bankovku este nevideli a sa boja ze si si to vytlacil doma :))

baba za jakoukoliv přepážkou bude vyslýchat, kde jsem půl mega vzal

Uklidním tě, babě je to srdečně jedno. Vybírá tam z možností něco jako peníze právnické osoby, tržby, vlastní úspory nebo tak. Baba tam napíše co jí řekneš a bude; nikomu se to nebude na poště chtít řešit co proč a jak. Zkrátka vyplní kolonky a má od tebe pokoj :-)

EU se svými zákony, nařízeními a vymyšlenostmi totálně posere...

U toho bych tedy osobně být nemusel, poněvadž to odneseme všichni; s výjimkou politiků a jiných parazitů. Je však fakt, že k tomuto neodvratně směřujeme...

ono to tak nějak je v celé evropě, není to výmysl pošty. fak to souvisí s praním mafiánských peněz. tuším byl kdysi limit na hotovostní (anonymní) platby 1mega, to ničemu nepomáhalo tak 100k. žil jsem v tom že už delší dobu je to 50k, ale jak tady čtu, jde o ekvivalent 1000eur/cca 25kkč.
vlastně jde o to, že nečlen ods (neparoubek, ne the rat, ...) tyto hotovostní platby neplatí denně, a tak ho může ta procedura překvapit. no, stane se.
a že pracovnice pošty mají chování řeznického psa, a spolehlivost a rychlost doručování zásilek na úrovni asijského mužika? no, je to tak, dávám jejich změně tak 100-200 let.

hehe, opět než jsem se rozformuloval, je to tu od dc. mířím do houští.

Já už se ničemu v tomto státě nedivím. Kocourkov hadr. Do letního kina potřebuju zásoby dvacetikorun na vracení na stovky. Abych nelítal každý den, přijdu do banky, vrazím babě jako pokaždé dvoutisícku a prosím za dva tisíce dvacetikoruny.
- Pětset poplatek, slyším nevrlý hlas. Do pěti set zdarma, pak platíte. To je novej předpis!!
- Nejde to nějak...?
- Nejde. Přeruší mě baba.
- Dobrá, zahrajem si na kašpárky, pravím babě, která čumí jak puk.
- Dobrý den, milá paní. Můžete mi vyměnit pět set korun za dvacetikoruny?
- Tady máte. Vztekle hodí pytlík dvacek a zbytek vrátí v "papírovejch".
- Děkuji vám dobrá ženo. Nashledanou. Dobrý den. Prosil bych vyměnit pět set korun za dvacetikoruny. Fronta za mnou se začíná bavit.
- To jste furt vy! Zařve baba.
- A máte novej předpis, jak často smím být u tohoto okénka?
- Dejte to sem všechno! Zuří baba a vymění zdarma i zbytek.

//Edit: To jsou všechno opatření proti praní špinavých peněz. Oni se ti nahoře mylně domnívají, že lumpové dávají peníze do bank a poctivě je daní na poštách. Milióny se přeci nosí po hospodách v kapsách...

Kdyz uz pereme ty spinavy penize, tak taky jedna prihoda:

Jdu do prace a pred barakem faro, vlezu do dveri a koukam, chlap v cernym hodne elegantnim obleku se slunecnima brylema (v budove :!:) na ocich drzi pod krkem uklizecku a povida: Kdyz mluvim ja, tak budes stat v pozoru a ani neceknes a nebudes me prerusovat ... V tom me uvidel, ze na nej civim, tak ji pustil a vlezl do dveri sekretariatu, cestou este zadrmolil neco jako : To bylo naposled!
Povidam, co se deje ? Uklizecka: Dobry, to je majitel firmy.

--

Posleze jsem se dozvedel, ze uz tyden u nas uklizi nova firma, ktera vyhrala vyberove rizeni. Majitel te firmy co skoncila, prohlasil, to nejde za tuhle cenu bych si nevydelal ani na suchej chleba. (Myslim, ze je to jasny, nam tam uklizela mafijanska pracka spinavejch penez.)

...Tyhle lidi ty spinavy prachy mozna i danej a vzhledem k tomu, ze urcite pouzivaj elektronicky bankovnictvi, tak jedinej proti kterymu EU tvrde zakrocila, je L-Core. :-D]:)

Oživeno, další logický zážitek.

Včera donesla doručovatelka synátorovi dopis do vlastních rukou (z národního výboru, něco kolem RD, co staví). Jelikož u nás fakticky nebydlí (má tu pouze trvalé bydliště, které bude měnit v létě už na nový barák), zkoušel jsem, zda to nedá mně. "Do vlastních rukou, neexistuje!" + dostal jsem úřední hodiny naší pošty, kdy si pro to může dojít. Ale pokud tak neučiní do 10 dnů, pošta vhodí tenhle dopis do naší schránky, bez nějakých dalších cerátů!

Kdo tohle vymyslel... :-?

zeptej se tý krafky z letiště, co tam dělá generální. a až tam budeš, můžeš se jí optat kdy budou proplácet přesčasy, proč musí dělat náháněče bankám se spořením, proč moje přítelkyně je pořád v práci a dostane za to hovno- s tím že tam rozesílají interní dopis od nějakého š....a, kde š...n píše, že je normální dostávat míň za víc práce... já se pochopitelně zeptat nemůžu- automaticky bych babě rozmlátil hubu.

takže se nad stavem počty nediv.

takže se nad stavem počty nediv

A lepší to nebude. Noví zaměstnanci se přijímají jen do pracovního poměru na dobu určitou (no budiž, je to tak asi všude...), ale pouze do konce června. Já bych teda nikam nenastoupil - mít perspektivu jen na čtyři měsíce. Když mají všude plná ústa toho, jak je to "o lidech", pochybuji, že s takovýmto přístupem seženou někoho kvalitního.
Do pěkné (_!_) to jde, že by nějaký malý tunýlek?

přítulkyně došla s infem, že pražákům sebereou 3500 nějakého příplatku- že prý je to nespravedlivý pro ostatní (to chápu, ať to dají všem)
co nechápu je, že za přesčasy nedostanou kačku- prý jen volno, který si, při své pozici, stejně nevybere.
všechny počťandy musí klofnout kunčafta na pojištění (díky tomu, že na generálním je nový zmrd, bude se brát i nevýhodný hovadiny z čs),jinak je vyhodí- pochopitelně si to mají udělat i ve svém volném čase odměnou jim bude nějaká stovka za kunčafta, provizi shrábne hajzl, co bude sedět za přepážkou a neudělá proto nic.

kolegy přítelkyně má rajón na bb centru - už vidím jak uzavírá, mezi těma bankama, jednu nevýhodnou kartu za druhou.

takže stav je takový, že trvám na její výpovědi- radši jí budu živit sám, než aby ze sebe dělala pometlo.

Přepážkoví pracovníci na tom nejsou o nic lépe, vedoucí pošt také ne. Nemá-li pošta plnění, je vedoucí bez části platu, samozřejmě to odnesou přepážkoví pracovníci. Provize se zasekne na centrále (generální ředitelství) a dolů odkápne pár stovek.
Mezi pojišťováky je běžné, že za získané životní pojištění mají provizi 100 - 200% z ročního pojistného. Pošťák má 10%... No a těch 90 - 190% někde logicky zůstane. Nevím, jaké provize dává česká pojišťovna, ale určitě to bude v relaci jako ostatní pojišťovny.
Běžné poštovní služby nikoho nezajímají, ty jsou brány jako nutné zlo... Řekne se - no, nějak nám ubývá tržeb za klasické služby, tak budeme banka a pojišťovna. To, že i u klasických služeb existuje (a ne malý) prostor pro jejich zatraktivnění nikdo neřeší. Tudíž si PPL a spol vyzobou rozinky a pošta ostrouhá. S poskytovanou "kvalitou" není divu a svým způsobem to poště i patří.

To, že i u klasických služeb existuje (a ne malý) prostor pro jejich zatraktivnění nikdo neřeší. Tudíž si PPL a spol vyzobou rozinky a pošta ostrouhá. S poskytovanou "kvalitou" není divu a svým způsobem to poště i patří.

Tak já se musím pošty zastat, jednak už je (konečně!) možné sledovat zásilky, ale hlavně co se týká obchodních balíků, tam se mi zdá že je kvalita poslední dobou slušná. A pokud mám na eshopu možnost volby mezi PPL, DPD a obchodním balíkem pošty, vyberu si poštu. Nic mi nikdy nerozbili, pošťák přijede vždycky už ráno (takže nemusím přemýšlet jak si po zbytek dne zorganizuju práci s ohledem na zásilku), a pokud bych náhodou už nebyl doma, balík bude ležet na poště až se vrátím. Pobočku máme zatím ve vesnici, takže to je lepší varianta než 10-20 km vzdálené depo přepravky. Pošťačky lituju, dřou z nich kůži a přesto jsou ochotné, takže na ně hnusnej nejsem. Známá chodí z práce večer, a po pracovní době ještě honí ty idiotský smlouvy, jak bylo výše řešeno. To že mají svoje předpisy taky chápu, nevymyslely si je, a z kdysi dávno minulého zaměstnání si dobře pamatuju, co je za hnus nařizovat podřízeným věci, které mně samotnému byly proti srsti. Docela začínám poště fandit, doufám že se udrží. Už v zájmu udržení konkurence na trhu, potažmo tedy v zájmu nás klientů.

To je proto aby se člověk nemohl vymluvit že mu nic nepřišlo. Kdyby třeba někomu přišlo předvolání k soudu a pošťačka by to předala někomu jinému tak ta osoba by se mohla vymluvit že nic nedostala že jí to nikdo nepředal. Tak by se mohl v klidu odvolat proti rozhodnutí soudu. Takhle když ho pošťačka nezastihne doma, tak mu nechá doma lístek a po nějaké době mu do schránky hodí opakovanou výzvu. Pokud si to do nějakého termínu nevyzvedne, tak se dopis považuje za doručení a hodí se do schránky. Soud ho pak může odsoudit bez jeho přítomnosti a ta dotyčná osoba se nemůže odvolat proti rozhodnutí soudu.

Ale to přece nic neřeší. Dotyčná osoba se zase může vymlouvat (i když jí to nebude nic platné). Z hlediska úřadu je přece jedno, zda dopis dají mně (tátovi) nebo ho hodí do schránky za 10 dní. Synátor se k němu teoreticky nemusí dostat ani v jednom případě a dopis se bude považovat za doručený.

Do vlastních rukou má být opravdu do vlastních rukou - a ne taková zbytečná fraška.

Vzpomněl jsem si, doručovatelka říkala, že by mi dopis dala, kdybych měl vyřízenou nějakou kartičku. Jenže z principu odmítám těch 25 Kč poště za hov*o platit. Jakoby nestačila normální plná moc...

měl vyřízenou nějakou kartičku. Jenže z principu odmítám těch 25 Kč poště za hov*o platit

Případná plná moc musí mít úředně ověřený podpis zmocnitele. Ona kartička už nestojí 25,- Kč, ale je již od 50,- Kč podle počtu zmocněných osob...

Ale to přece nic neřeší.

Samozřejmě že neřeší, je to na palici.

Je to podle nového správního řádu, dělá se to tak od července 2009. Nemysli si, že to pošťákům nepřijde na hlavu, ale sotva s tím něco udělají. Kdyby ti to dala, postupovala by v rozporu s předpisy. Vezmu-li to do důsledku, odesílatel by podal reklamaci, zjistilo by se, že to bylo dodáno v rozporu s poštovními podmínkami, doručovatelka by měla průser; a ne malý. Pokud přijde reklamace a zjistí se, že se to hodilo do schránky (se všemi důsledky z toho vyplývajícími) je vše OK. Je to na palici, ale je to tak, jsme v ČR.
Ta paní, která je nyní naší generální ředitelkou, je v tom nevinně. Výmysl je to z ministerstva spravedlnosti a vnitra.
Ještě jedna věc - daňová složenka je od počátku roku zrušena a je nutno využít klasickou poštovní poukázku A, která je zpoplatněna. V tomto je opět pošta nevinně; dosud to fungovalo na základě dohody ČP a Ministerstva financí, která poště hradilo náklady vzniklé používáním tohoto dokladu. Dohodu poště MF vypovědělo (aby se ušetřilo, že...) a pošta to pochopitelně nebude financovat ze svého.