Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: Povinná výbava automobilů

Protože je zde spousta řidičů, nebude na škodu tady na tom místě vypsat z dobře informovaného zdroje, co všechno budeme muset s sebou vozit. Ještěže mám veliké auto:

POVINNÁ VÝBAVA OD ROKU 2009
Od půlky letošního roku se má změnit povinná výbava:
Má ubýt rezerva, klíč na kola. Přibude papír pro sepsání pojistné události, tužka, reflexni barva a pásmo, aby si řidiči sepsali sami nehodu, protože PČR jezdí k nehodám nad 100 000 Kč.

OD ROKU 2010:
Přestane jezdit záchranka k méně než dvěma zraněným, takže k povinné výbavě přibude anestetikum, převozní lůžko a resuscitační jednotka a defibrilátor.

OD ČERVNA 2010:
Přestane jezdit pohřební služba k tragickým nehodám o méně než třech mrtvých a k povinné výbavě přibude lopata, krumpáč, 2× černý pytel se zipem, mramorová deska 1 × 1 m a 2× svíčka.

loading...

Přestane jezdit pohřební služba k tragickým nehodám o méně než třech mrtvých a k povinné výbavě přibude lopata, krumpáč, 2× černý pytel se zipem, mramorová deska 1 × 1 m a 2× svíčka.

A místo hasícího přístroje bude naopak povinným doplňkem výbavy řidiče motorového vozidla pevný podpalovač Pepo (pohřeb žehem).

Hasicí přístroj jsem jako debil měl v autě dobrovolně, už nikdy víc. Schválenou červenou sprej, speciálně do auta. V lednových mrazech zamrzla na kost, dalo se s ní někoho umlátit, hasit rozhodně ne. Když se oteplilo, já šel s nákupem do kufru na parkovišti u Centra Černý Most, prdla a stříkala v autě i bez požáru. Strkal jsem nákup do kufru, smradlavá pěna se řinula ven. Hodil jsem ten krám do koše vedle nákupních vozejků, za chvíli se z toho valila pěna jak deset čertů, přilítlo protiteroristické komando, vyklidilo celé parkoviště, muži v obrněném obleku se blížili k pěnícímu odpadkovému koši, protichemická brigáda zahájila dekontaminaci. Přijela televize Nova.

Jedno je víc než jisté - na ministerstvu se schází za naše prachy banda idiotů, kteří si říkají "expertní skupina", ale, kteří vědějí o dopravě to, co já o ruských jaderných ponorkách = že něco takového existuje.
Kurňa na co v době, kdy každý debil, má svůj mobil a s foťákem, nějaké pásmo?
A když náhodou někdo píchne, tak to bude čekat, a překážet provozu, až přijedou servisáci?
A to se připravuje další blbost - zimní pneu všude.
A zase si budou výrobci a distributoří mastit kapsy, jenom proto, že volové neumějí v zimě jezdit na "letňákách", tak se budou zabíjet /a nejenom sebe/, na zimákách.
Co jsem četl poslední dobou za názory "vytuněnců", to mi kolikrát vstávaj poslední vlasy hrůzou. Obuje zimáky, a v tu ránu je king - a pak se v kriminále, nebo ve špitále diví, jak to, že mu to ulítlo.
A barvičky pánové - barvičky ve spreji - na to nezapomeňte.
Kurňa 43 let na silnicích křížem krážem, po republice, a v zahraničí, jenom na letních , za volantem jsem vždy "vorážel", a dneska, kdy jedu 100 km, tak jsem utahanej, jako čokl - čumět dopředu, dozadu, doprava, doleva, hlavně! - včas předvídat, co ten vůl naproti, za váma, vpravo, nebo vlevo za chvilku udělá. A, že těch nevyzpytatelnejch idiotů, jezdí, čím dál víc.
Ale máme experty - sice na 2 věci, ale máme.

Velmi správně. Hlavně, že cajti chytají na přehledném místě, kam si nacpali značku 40. Prej bezpečnostní akce. Debily, co jezdí jak hovada takhle nechytí nikdy.

za volantem jsem vždy "vorážel", a dneska, kdy jedu 100 km, tak jsem utahanej, jako čokl - čumět dopředu, dozadu, doprava, doleva, hlavně! - včas předvídat, co ten vůl naproti, za váma, vpravo, nebo vlevo za chvilku udělá. A, že těch nevyzpytatelnejch idiotů, jezdí, čím dál víc.

K tomu není co dodat. Bohužel, přesně to odpovídá i mým zkušenostem.

Ale líbí se mi povinný ten alkoholodetektor, když tě zastaví policajt, dáš mu fouknout. Protože už to budeš mít z domova připravené (foukneš si před jízdou sám) a na displeji třeba 0,9 promile, řekneš mu, že s podnapilým policistou se nebavíš a pojedeš dál.

Absolutní kondomovou špičkou je však nedaleké Bělorusko. Kondom je tam povinnou výbavou automobilové lékárničky: Každý řidič v ní musí mít tři kondomy. Příslušná norma bohužel neříká, za jak dlouho je zapotřebí lékárničku doplnit, pokud má řidič akutní spotřebu.

Běloruská policie ovšem bere toto nařízení nesmírně vážně. Lékárnička bez tří kondomů představuje vážný dopravní přestupek.

převzato z

http://www.novinky.cz/clanek/161647-sexuolog-radim -uzel-kondomy-chrani-nejen-nas-ale-i-destne-prales y.html

Je to hnus, protože při srazení cyklisty to nikdo řešit nebude :-/ osobně jsem sundal o jedno auto rám (tzn u mého bejvalého kola (silnička) 15k..). Nedávno jak mi sundalo jiné (jenom malé škrábnutí mne,kolo ok), tak jsem polici volal, zvlášt když od nehody ujel. A rozhodně to hodlam dělat nadále, at se třeba pos*. Pod 100k je to jen v případě, že se oba dohodnout, kdo je viníkem apod. Já na dohodu NIKDY nepřistoupím a volam polici, tečka. A doporučuju to všem.

Hlavně se mi libí, jak všichni všude tvrděj, jak jezdí správně a ostatní jak prasata. Řikejte si co chcete ale existujou v matice odvětví jako "statistika", "pravděpodobnost" a pojmy jako "rozdělení", "výběrovej průměr", "normální normované rozdělení a konvergence k němu", "výběrový rozptyl"... a ty mluvěj jasně: nejspíš jste to právě VY, kdo jezdí jako čunata a to se slušnou pravděpodobností.