Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Velký bratr tě vidí - Google blokuje hledání na warkách.

Velmi zajímavá věc. Jak jen bych začal...
Používám Maxthon, který umí vyhledávat různými způsoby. Jedním ze způsobů je hledání s drag&drop. To se dělá následovně: označím text, chytnu ho a trošku s ním cuknu. Výsledek se zobrazí v novém tabu jako hledání na google (či libovolný vyhledávač).

Jaké bylo moje překvapení, když mi po takovémto hledání napsal Google:

Google Error
Forbidden
Your client does not have permission to get URL /search?q=Celkov%C3%A1+doba+p%C5%99ihl%C3%A1%C5%A1 en%C3%AD&hl=cs&lr=&safe=off&sa=G from this server. (Client IP address: xxxxxxxx)

Omlouváme se za nepříjemnosti, ale tento požadavek nelze zpracovat.
Po kliknutí zde můžete pokračovat ve vyhledávání na Google.

Vyzkoušel jsem i jiné stránky: seznam, poradnu apod. Zmíněný jev se děje pouze na warfórech. Pohledem do fiddlera (sniffovačka) mi to došlo. Hledání s drag&drop v Maxthonu je hledání s referrerem (řekne odkuď jdu). Pokud google čuchne warko napíše tuto hlášku.
Dotaz se zobrazí správně: v chybové hlášce dám enter, ve vyhledávací liště Maxthonu, pravou myší, adres baru. V IE (ie7pro).Tam kde nedává referrer se zobrazí správně. Tam kde je referrer z warka - google zblokuje. Kde je referrer z "normální" stránky google zobrazí.
Může to někdo prověřit?

Záležitost maxe to pochopitelně je.
Jenže Vyzkoušej si Fiddler a v inspektorovi se koukni na referrer. Věc která použije starý způsob přes referrer a bude tam pro Google "zlej" server, tak má smůlu? To je to nač chci upozornit.

Max běžně nedává referrer , pouze přetahnutím tam bude. Což je jedno, chování google však jedno není. :-)

Ja myslim ze problem je ten maxton. Neni to nahodou tak, ze referer sa ma posielat len ked to bol link na tej stranke? Hladanie nie je link. Tym padom spravanie google moze byt pochopitelne (nechce aby boli google linky na niektorych strankach, je to ich vec). Maxton je IMHO hovadina (fuj IE)

No a preco ta to trapi? Ked google nechce aby boli linky na google na nejakom webe, tak to je ich vec, asi maju na to nejaky dovod (ten web mozno zneuzival google linky na hladanie svojho obsahu aalebo co ja viem co).

Este raz: Maxton v pripade ze to nebol link nema poslat referrer !!! Preto je nahovno Maxton. Lebo posiela referrer v pripade ked ho posielat nema. Referrer je informacia pre server a server sa podla nej aj riadi (google nie je jediny server ktory rozhoduje o niecom podla referrera. Na to predsa referrer je, aby sa podla toho mohol server rozhodovat (a napr. pranit sa proti kradnutiu konektivity linkami z cudzieho webu apod)).

P.S. a google ma plne pravo sa rozhodovat ze linky z ktorych webov bude spracovavat.
P.S.2. a ja to velmi dobre chapem, nemusis mi to furt opakovat.

No a sak co tu pisem cely cas? Ano blokuje ak to je link a ma na to plne pravo, rovnako blokuju obsah podla referrera dalsie tri miliardy webov (ochrana proti kradnutiu konektivity).

Ty si pisal o probleme ked chces hladat tak, ze oznacis slovo a trhnes s nim. Tak ti tu cely cas pisem ze vtedy prehliadac nema poslat referrer pretoze neklikas na link. To je cele.

link nerovna sa hladanie. Na google mozes hladat co chces

Tych milion slov som napisal preto ze tvoj problem (s hladanim pomocou trhania) nie je problem google ale problem toho prehliadaca (nema posielat referrer)

A druha vec preco som napisal milion slov je, ze sa cudujes na uplne normalnou vecou ktora sa vyskytuje bezne (blokovanie podla referrera).

Jen jsem si delal srandu, protoze je to tady skoro tabu.

ale prd. jak pozoruju, jen z toho majitelé nechcou mít lama-warez-shit-fórum, kvůli kterému odešli ze živě. myslím že je víc zajímalo řešení skutečných problémů které se občas přihodí, než problémy dětských polucí které převládají na jiných "pc" fórech.

čili tabu by mělo být "mlet o nesmyslech". můžeš to sice na svém fóru zakázat, ale nemůžeš lidem přikázat použít iq vyšší než datum.
navrhoval jsem umístění odkazů na rozumné zásady před odkaz pro vložení příspěvku. neujalo se, budiž. někdy to tu vypadá jako když mateřská školka z živě dostala dovolenou.