Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Velký bratr tě vidí - Google blokuje hledání na warkách.

Velmi zajímavá věc. Jak jen bych začal...
Používám Maxthon, který umí vyhledávat různými způsoby. Jedním ze způsobů je hledání s drag&drop. To se dělá následovně: označím text, chytnu ho a trošku s ním cuknu. Výsledek se zobrazí v novém tabu jako hledání na google (či libovolný vyhledávač).

Jaké bylo moje překvapení, když mi po takovémto hledání napsal Google:

Google Error
Forbidden
Your client does not have permission to get URL /search?q=Celkov%C3%A1+doba+p%C5%99ihl%C3%A1%C5%A1 en%C3%AD&hl=cs&lr=&safe=off&sa=G from this server. (Client IP address: xxxxxxxx)

Omlouváme se za nepříjemnosti, ale tento požadavek nelze zpracovat.
Po kliknutí zde můžete pokračovat ve vyhledávání na Google.

Vyzkoušel jsem i jiné stránky: seznam, poradnu apod. Zmíněný jev se děje pouze na warfórech. Pohledem do fiddlera (sniffovačka) mi to došlo. Hledání s drag&drop v Maxthonu je hledání s referrerem (řekne odkuď jdu). Pokud google čuchne warko napíše tuto hlášku.
Dotaz se zobrazí správně: v chybové hlášce dám enter, ve vyhledávací liště Maxthonu, pravou myší, adres baru. V IE (ie7pro).Tam kde nedává referrer se zobrazí správně. Tam kde je referrer z warka - google zblokuje. Kde je referrer z "normální" stránky google zobrazí.
Může to někdo prověřit?

Jen jsem si delal srandu, protoze je to tady skoro tabu.

ale prd. jak pozoruju, jen z toho majitelé nechcou mít lama-warez-shit-fórum, kvůli kterému odešli ze živě. myslím že je víc zajímalo řešení skutečných problémů které se občas přihodí, než problémy dětských polucí které převládají na jiných "pc" fórech.

čili tabu by mělo být "mlet o nesmyslech". můžeš to sice na svém fóru zakázat, ale nemůžeš lidem přikázat použít iq vyšší než datum.
navrhoval jsem umístění odkazů na rozumné zásady před odkaz pro vložení příspěvku. neujalo se, budiž. někdy to tu vypadá jako když mateřská školka z živě dostala dovolenou.