Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze Xbox 360 předělat na PC?

Našel jsem si (velmi základní) info o Xboxu 360: http://www.prodejher.cz/30-XBOX-360-konzole/1936-X Box-360-arcade-system-konzole.html?page=1&back=vie w

Tak mě napadlo, že je to po HW vlastně PC - pokud tam není nějakej zákeřnej zádrhel. V teoretické rovině by se snad z toho dal udělat počítač na přehrávání multimédií, např. přes Linuxovou distribuci Geexbox. Nebo moje oblíbený WinXP Embedded.

Možná to jde i teď a je to funkce této konzole, nicméně já bych ji využil jinak, jen na přehrávání a rád bych "vyhodil hry".

Pavel

existuje dosť minilinuxov priamo pre xbox,ktoré z neho vytvoria plnohodnotný linux-pc,pozri softpedia.com-záložka linux,je tam velmi podrobný,jednoduchý návod ako na to + plno stiahnutelných prispôsobených linux distribúcii.To isté pre PS3.

]http://www.alza.cz/xbox-360-propojovaci-kabel-d978 24.htm[/b]
nebo
VGA kabel
http://www.gamestation.cz/xbox-360-kabely/hd-kabel -pro-vga-stereo-optical-out.htm
prvni kabel je pouze pro novejsi modely Xbox360,ktery ma v sobe HDMI vystup,druhy kabel je pro ostatni modely i starsi,podle mych zkusenosti je nejlepsi poridit LCD monitor aspon 22-24palcu,pak je obraz velmi kvalitni,nejlepe s HDMI vstupem,ktery mam,jinak se da poridit HDMInaDVI redukce,kde se zapoji klasicky HDMi kabel do Xboxu(pouze Arcade,Premium 60Gb verze a Elite verze)a druhy konec do redukce na HDMI a redukce do DVi vstupu na monitoru.
Donedavna sem takto mel zapojeny xbox do monitoru,pres DVI a PC na VGA a nyni mam plne zapojeni HDMI a DVI na PC.
jinak Xbox 360 se da propojit s PC klasicky kabelem ethernetovym pro pripojeni LAN.je nutne programek Xbconncet,nutny Windows media center edition,ale i pry XP,nainstalovany Windows media player 10,nebo i 11 a da se streamovat videa a hudba do xboxu,coz povazuji za napostou zbytecnost.Linux na konsoli proste nepatri.
druhy kabel je skvely,protoze ma v baleni opticky kabel na propojeni s domacim kinem,coz ocenuji jiz 5let,od doby zakoupeni konsole PS2.divam se takto na filmy,hraju takto hry,zvuk dolby digital a u filmu i DTS je parada.

Doporucuji spise zakoupit LCD monitor uz s HDMI vstupem,ja mam IIyama,je to japonsky monitor,24 palcu a je na xbox 360 usper,prvni xbox nema a nikdy nemel VGA nebo HDMi vystup,ale slysel sem o domaci vyrobe kabelu na VGA.ale to se musi umet.
info o mem monitoru:http://www.c-shop.cz/monitory/lcd-monitory-24-25-p alcu/iiyama-24-lcd-iiyama-prolite-e2407hds-full-hd -16-9-hdmi-227564.html
stoji 6100kc.pomerne cenove slusny monitor.puvodne sem chtel Asuse,ale s postovnym vychazel na 7500.tak sem vzal tenhle.

Oživuju a mám dotaz pro opravdový odborníky:

Jestliže je možný na Xboxu rozjet linux, bylo by možný v něm spustit virtuální počítač a do něj nainstalovat WinXP?

Jde mi jen o to, zda je to technicky možný, nepřemýšlejte, proč by někdo chtěl "takovou pitomost" :-)

Díky,
Pavel

A běží ten Bosch i ma linuxové distribuci pro Xbox 360 a v něm i ty Windows? O tohle mi šlo. Obecně vím, že to na "pc" platformě fungovat bude (pc - linux - virt. pc - windows), ale šlo mi přesně o tento případ.

Každopádně díky, zkusím to trochu progůglit.

Pavel

na xboxe frčí suse linux-ako to tam dostať je krok po kroku opísané na softpedia.com,nové verzie bosch už vedia emulovať aj xp/vistu a pIII/p4-vývoj predsa len pokročil,bosch sa dá stiahnuť priamo ako hotový inštalačný balíček pre redhat/suse/mandrake/mandrivu,alebo zdrojáky a skompilovať priamo pre určitú verziu linuxu

Ale jasně, jen mi to přislo poněkud krkolomné... Za stejnou cenu seženeš repas značkový stroj; napadá mě že ten xBox nebude mít nějaký extra výkon, tak mi to přijde drbat se levou rukou za pravým uchem. Nebo pro někoho kdo si rád hraje a experimentuje.
navíc je nad slunce jasné, že můj příměr s bagrem byl míněn ironicky a pro odlehčení