Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nelegal kopčení

dnes hlasily v radiu, že pokud někdo nelegálně kopčí hudbu, tak ho "odstřihnou, není to blbost?
dyť to ani nejde, když nás je celkem 20 uživatelů co máme antény nasměrovány na "centrálu k sousedovi od vedle, to by museli odstřihnout nás všech 20 lidí a to je blbost,né?
Změna kategorie, původně: Internet (Kurt)

Kopit? U nas je pokud vim obvykle kdyz nekdo neco vytvori a tobe se to libi si za to zaplatit, aby ten nekdo mohl prezit a vytvorit zas neco jineho.

Tohle je zas vlákno jak pojď na mě z boku.
1) Nevěřit každému žvástu, co vyplodí "oficiální" média, neboť je to skoro všechno bulvár - a ten většinu informací ohýbá tak, že je to ve výsledku úplně něco jiného.
2) Na stahování hudby nepoužívat DC++ (lze snadno zjsitit zdroj) ani torrenty (dílo zároveň sdílíme + odhlait lze taktéž).
3) Naučit se psát jako člověk, ne jako buran "dnes hlasily v radiu..."
Pro moralisty: audiovizuální díla stahuji taktéž, kupuji ovšem také DVD, u hudby si v případě zájmu rád zajdu na koncert - nikoho neokrádám, platím "výpalné" poplatky OSA , tak o co jde? :-?

Vypalne poplatky neplatis tomu kto vytvoril to co chces pocuvat ty. Takze dosiahnes to ze skrachuje ten kto vytvoril to co sa ti paci, a prezije nejaky debilny zvaz umelcov.
To je akokeby si platil zvazu "skodovka+trabant" a ukradol si BMW ze sak ja uz som zaplatil automobilovemu zvazu. Tak si podporil trabant, BMW ma ale z toho hovno a skrachuje a bude potom len trabant.
Ale stiahnut si nejaku hudbu zo zvedavosti (ci je to dobre) a ked je to hovadina tak zmazat, nepovazujem za kradnutie...

Pokud si tam tiskneš nelegálně barevné fotky učinkujících v muzikálu "Tři Černoši v tunelu", tak i tu. Navíc to vezmou rovnou i se skenerem a jejich technik ti zauzluje všechny kabely, že už to nikdy nerozmotáš (tzv. talibanský křížový samoutahovací uzel).

Já sdílím tvůj postoj - je to legální, tedy si to sosnu tedy (A/V díla, u SW je situace jiná). Možná to není až tak morální, ale to si musí pořešit každej sám se sebou, do mých názorů na danou věc nikomu nic není a stejně tak já nikoho nenutím konvertovat k mému postoji.

Jo, s tim souhlasim. A jeho koncert byl u nas doslova druhy den po zahajeni predprodeje vyprodany. Zatimco chudince Helecne Vondrackove musel byt koncert pro nezajem zrusen, primarne proto, ze jsme kulturni mesto a takove komercni braky tady neleti a taky proto, ze cena jednoho listku presahovala 500,-