Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XP: Jak zakázat flashdisk uživateli?

Půjde o lokální účty, PC není v doméně. WinXP Embedded Standard, takže v podstatě WinXP Pro.

Na PC budou dva účty - administrátor s přístupem kamkoli a omezenej účet, kterej může připojit usb myš, klávesnici, ..., ale nesmí mu fungovat usb externí hdd, usb flashdisk, SD karta s usb konektorem, atd. Cílem tedy není zakázat usb, ale jen úložný zařízení.

Napadá vás jak?

Pavel

Mám řešení přímo od MS, pokud tedy PC není v doméně a jde o lokální účty. Je to docela jednoduchý:

To prevent users from connecting to USB storage devices, use one or more of the following procedures, as appropriate for your situation.

If a USB storage device is not already installed on the computer, assign the user or the group Deny permissions to the following files:%SystemRoot%\Inf\Usbstor.pnf
%SystemRoot%\Inf\Usbstor.inf
%SystemRoot%\Inf\Usbstor.pnf
%SystemRoot%\Inf\Usbstor.inf
When you do this, users cannot install a USB storage device on the computer.

Více na http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb; en-us;823732

Až to vyzkouším, dám vědět.

Pavel

Hm, jednoduchý to je, ale chová se podivně. Našel jsem jen soubor usbstor.inf (pnf chybí), nastavil pro uživatele system a omezenej účet Odepřít (všechno) a:

Přihlásím se jako omezenej, flashdisk to najde, odmítne ho instalovat, že nejsou oprávnění. Restartuju, přihlásím omezenýho a to samý.

Pak přihlásím admina, flashdisk se nainstaluje, dostanu se k obsahu. Odhlásím admina, přihlásím omezenýho a ať mě kopne hajtra z votočky - flashdisk je přístupnej.

Je toto možné? Má někdo logický vysvětlení?

Pavel

tymto si zabranil obmedzenemu uzivatelovi nainstalovat USB zariadenie, ak sa prihlasis ako admin, tak sa zariadenie nainstaluje a flashdisk uz bude pristupny
odinstaluj USB zariadenie napr. pomocou http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html
potom zakaz pristup na dany subor aj skupine Administrators

nie je mozne selektovat pre ake skupiny uzivatelov sa USB zariadenie nainstaluje, jednoducho bud nainstalovane je alebo nie je

Tak na tom PC neinstaluj ziadne USB disky ani ty, alebo ich po sebe odinstaluj, a nemas problem.
Ono USB zariadenie sa instaluje osobitne pre kazdeho vyrobcu/typ disku, takze ked ty si nainstalujes svoj USB stick, tak userovi nepojde iny USB stick, musel by vediet ktory si tam uz ty nainstaloval a pouzit presne taky isty vyrobcu/typ.

Pozri PowerToys XP
http://www.microsoft.com/windowsxp/Downloads/power toys/Xppowertoys.mspx

Pomocou toho je mozne zakazat pismena zariadeni (cize bude povolene iba napr. A-disketa a C - disk).

Pozri

Spristupnenie/zablokovanie pismena zariadenia
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer

NoDriveAutoRun - zakazujes/povolujes autorun
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windo ws2000serv/reskit/regentry/93506.mspx

NoDrives - zakazujes/povolujes pismeno zariadenia
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windo ws2000serv/reskit/regentry/58871.mspx

NoDriveTypeAutoRun - zakazujes/povolujes automaticke spustanie CD(DVD)a vymenitelnych jednotiek,... http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windo ws2000serv/reskit/regentry/93502.mspx

Poradie: Vzestupná hodnota jednotlivých diskových jednotek se počítá jako druhá mocnina pořadového čísla písmena dané jednotky, počínaje A = 0