Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poměr stran obrazu u televizního vysílání

Jen jsem si chtěl postěžovat na současnou podivnou situaci v médiích.

To, že majitelé nových televizorů nechtějí nechat zahálet ani jediný bod jejich obrovského domácího kina a tak si vysílání 4:3 nechají roztáhnout tak, že koukají na tlusťochy, to je jejich problém.

To, že jsou některé pořady vysílány širokoúhle, takže na starých televizích které neumožňují přepnout do tohoto režimu 16:9 jsou zase samé vychrtliny to by se taky dalo zkousnout - konečně se koupí nová televize.

Ale proč proboha na některých stanicích (hlavně satelitních) rovnou posílají tlusťochy??? Navíc jak se zdá bez jakýchkoliv pravidel?

Proč ? protože tam asi jsou experti jako u České televize. 3-[

U rodicu (maji Samsunga) jsou moznosti 4:3, 16:9, mirne usekle nahore a dole a hodne usekle nahore a dole.
Takze s tim jde vzdycky neco udelat.

Nakonec protoze filmy jsou vetsinou 16:9 nebo sirokouhly kinofilm (opravte me ale myslim, ze tam je to nejak 22:9), tak doted kdy lidi meli doma 4:3, tak jim stejne TV vysilani orezavalo na stranach a taky to nikomu nevadilo. Takze hlavne to chce mit TV ktera dovoli zmenu pomeru stran, tak aby se to orizlo.

Jinak ale me prijde zajimavy, jak to delaj, ze se jim nestane ze riznou nejaky dulezity moment, ktery by se treba odehraval nekde po strane a divak by ho teda nevidel. :-)

---

Jediny moment, ktery mi utkvel v pameti je jeden z filmu o Homolkovych, jak jedou navstivit toho umirajiciho dedu, tak tam pri sirokouhlem vysilani foukaji na roh 3 myslivci a pri 4:3 jen dva. :-)

Tak tohle je častá bolest třeba při westernech. Souboj... chlapíci stojí proti sobě, ruce nebezpečně nízko... na širokoúhlé TV člověk vidí jednoho vlevo, jednoho vpravo... a na naští staré 4:3 čumí kamera doprostřed náměstí a na obrazovce není ani noha.

u kabelovky mám nastaveno jakési roztažení mezi 16:9 a 4:3, vychází to nejnormálněji (detekce podle obrazu selhává, ani nejde uložit nastavení pro každý kanál zvlášť).
vadně je jedině hbo2, které ze všech dělá hlavouny se špičatými lebkami.
a na óčku apod. samozřejmě nevidím, na jaké číslo mám psát erotické vzkazy. no, zas o tak moc nepřicházím.

Já jsem ten co fandí muži, jenž přiběhl do hračkářství s pistolí a požadoval výměnu televize, že 16:9 je podvod a ze co ziskal na sirce o to prisel na vejsce obrazu.
Ano, tento týpek si spletl SONY budovu s vedleším hračkářsvím, ale v zásadě měl pravdu...

A já znal zase člověka, co mu za tuhé totality nechtěli vyměnit televizor Rubín, protože na něm byly nějaké špatné barvy. Uspěl teprve s argumentem, že v té televizi soudruh Husák vypadá jako vařené prase. Zrovna se konal sjezd KSČ a prodejna byla plná lidí.