Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna CPU

Dobrý Den,
Prosím chtěl bych se zeptat jestly máte někdo zkušenosti s výměnou CPU na socketu A protože mi nejde odcvaknou chladič a nechci to nějak poškodit,nemáte na to nějakou fintu?:-)Je to AMD ATHLON XP

Odsuneš páčku a provedeš pohyb žádaným směrem. Předtím si přece můžeš prohlédnout obrázek, určitě bude v manuálu k základní desce, když neumíš hledat na netu. To ses tak dlouho učil vybíjet před dotekem CPU a teď ztroskotáš na tomhle?

Já se ptám jestly někdo nezná fígl na oddělání chladiče!Ty se nauč zase číst.

Klasicky šroubovákem. Potřebuješ takový, aby bezpečně zapadlo do vybrání přítlačné pružiny. Pokud možno ještě na straně, kde budeš odtahovat pružinu, umístit na desku silný karton, kdyby ti ten šroubovák vyjel. Výhoda je mít desku, kde ty zámky směřují nahoru.
Desku na rovnou, pevnou podložku, podložit ideálně molitanem, co se k nim přidával. Šroubovák do výřezu, zatlačit dolů, až vyjede ze zámku a odtlačit stranou. Pak postupně povolit tlak a je vyhráno.

A nemůžu tam něco ulomit?Zkoušel jsem pod ty capky zasunout šroubovák ale povedlo se mi to jen na jedné straně.A jak to ymslíš s tím kartonem?Moc ten návod nechápu.

Jo, můžeš ulomit růžek procesoru. Chladič z athlonu se nedoporučuje sundavat dvakrát do měsíce.
"Pod" jaký capky, proboha? :-?
Karton na desku, těsně k rámečku, kdyby ti ten šroubovák sjel na desku.... ale nevím tedy, jestli mě teď chápeš, když cpeš šroubovák "pod" capky..... :-|

Čtu to po sobě, není to moc jasný, přiznávám.

Výhoda je mít desku, kde ty zámky směřují nahoru.

Tím myslím, že je dobrý, když jedna strana se zámkem chladiče (jedna ze dvou, zámek je kotvený na protilehlých stranách) se nachází u kraje deska. Obecně nahoře. Je tam pak dost místa (MSI). Blbý je, když strany se zámky směřují na jedné straně k pamětem, na druhé ke kondenzátorům (typicky Asus, Ecs).
Kam patří karton je snad jasný.

TAgže processor jsem vyměnil ale je tu další problém když zapojím originál chladič AMD Atak PC jede v pohodě ale když zapojím TITAN chladič tak mi PC po startu dlouze pípne a hotovo.Co s tím?

Jojo,,ventiluje.Tak myslím si že to hlásí to že tam jakože není chlazení CPU.

NO původní funguje ale ten TITAN když ho zapnu až ráno a pc celou noc nejde tak jsem to dnes strtoval až na po 3.Má automatický regulátor otáček tak asi proto a nemohl bych to v BIOSu někde nastavit aby se mi to nevypínalo?:-)