Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows/system32/config/system

Vím že při tomto problému se musí nabootovat z instalačního cd ,ale problém je v tom že když vložím cd do mechaniky tak mi to napíše libovolnou klávesou spustíte systém z cd tak tedy zmáčknu libovolnou klávesu a nic jako by to nereagovalo a přitom mam klávesu zapojenou a pak tam zase skočí ta chyba.děkuji za rady

máš 1. problém s poškozenou větví registrů v souboru \windows\system32\config\system - mělo by stačit v konzole zotavení překopírovat záložní soubor z C:\WINDOWS\repair\system
druhým problémem je, že tady nikdo nemůže tušit, proč ti nestartuje bootací cd - je to originální cd, nebo to někdo pálil 200x rychlostí na média z lidlu?? není mechanika stará se zaprášenou čočkou?

tak em v te konzoly a napisu tam toto :md tmp
copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak
copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak
copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak
copy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bak
copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak

delete c:\windows\system32\config\system
delete c:\windows\system32\config\software
delete c:\windows\system32\config\sam
delete c:\windows\system32\config\security
delete c:\windows\system32\config\default

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default

vadí

Pro přepnutí jazyků udělej:
CTRL+ALT+F1
nebo
CTRL+ALT+F2

Tohle nejde? S tím, že potom zmáčkneš klávesu s "\"

-----
Pokud tě konzole vyloženě nudí, použil bych live CD Linuxu, který umí strukturu NTFS a soubor prostě vyměnil z tý zálohy.

Clovece ked nevies ani zapnut numlock a stlacit Alt 92 tak to odnes do servisu alebo preinstaluj Windows z instalacneho CD.
Inac kmochna ti pisal aj iny sposob ako prepnut klavesnicu. A da sa aj v tej konzole skusat vsetky nepismenove klavesy bez shiftu so shiftom, vsetky klavesy s pravym alt, a raz na to lomitko urcite trafis. Prislusnu klavesu si zapamataj a pouzivaj pre spetne lomitko. Potom tie znaky ktore sa vypisali skusanim zmazes (klavesa: <--)

LOL tak ked sa ta pyta ci prepisat tak musi fungovat prvy aj druhy prikaz.

Mozes dat teraz NIE, napisat spravne vsetky 3 prikazy a potom sa nebude nic pytat.

Alebo daj ANO (ale nebudes mat povodny subor system odzalohovany - na to su tie prve 2 prikazy). Vpodstate to nevadi ptz nazad zo zalohy ho aj tak nebudes vediet vykopirovat :)

to se muselo zhoršit, protože záložní soubory jsou z doby instalace windows, neupdatují se - viz můj výpis:

C:\WINDOWS\repair>dir
 Svazek v jednotce C je SYSTEM.
 Výpis adresáře C:\WINDOWS\repair
23.08.2001  07:00             1 688 autoexec.nt
04.11.2005  12:57             2 577 config.nt
04.11.2005  13:00           225 280 default
04.11.2005  13:00            24 576 sam
04.11.2005  12:57           813 762 secsetup.inf
04.11.2005  13:00            36 864 security
04.11.2005  12:55           224 107 setup.log
04.11.2005  13:00         8 597 504 software
04.11.2005  12:59         1 568 768 system

proto ti kolegové píšou ať přeinstaluješ ovladače. to ale muselo být u původného článku napsané, odkud jsi čerpal ty kopírovací cesty. není to dokonalá obnova systému, je to šance jak ho rozjet bez úplně nové instalace. pro zálohy registrů jde použít program erunt. postup je celkem jasný, zvlášť když už máš najité to kopírování z adresáře "repair", chápal bych ještě tak 4 upřesňující komentáře. ale toto vlákno už jich má 60 a vypadá to že od klávesové zkratky lomítka po výpis adresáře je všechno "velký problém".