Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s vybráním nového pc

Zdravím..
tak jsem se teda rozhodl že půjdu do nového.. .tady mám zhruba nějakou sestavu potom co jsem prolezl několik chipů a jejich srovnání.. a vybral jsem na czc.. mám dvě sestavy chtěl bych poradit, kterou by jste mi spíš doporučili.. a za druhé jaký byste mi doporučili zdroj..

1.sestava

MSI K9N NEO-F - nVidia nForce 520

AMD Athlon 64 X2 5050e (ADH5050DOBOX) BOX

Corsair DIMM 4096MB DDR II 800MHz TWIN2X4096-6400C5 G

3400kč bez DPH

2. sestava
Asus M2N68-AM/C/SI - nForce 630a

AMD Athlon 64 X2 7750 Black Edition AD775ZWCGHBOX) BOX

Corsair DIMM 4096MB DDR II 1066MHz TWIN2X4096-8500C7

3466kč bez DPH

pak bych chtěl poradit kterou grafiku byste brali

zda-li tuhle Sapphire HD 3870 512MB, PCI-E

nebo tuto Sapphire HD 4670 (11138-31-20R) 1GB, PCI-E

no a nakonec jaký zdroj byste doporučili??!!

Grafika OK (i když radši mám Gigabyte, je IMHO kvalitnější). Musíš za každou cenu šetřit na tom nejdůležitějším - základní desce? V ní jsou všechny komponenty. Přečti si něco o EMC. Mě kvůli špatnému návrhu DPS (autorouter) nefunguje jednoduchý zesilovač s +- 40 součástkama. Když se odflákne návrh základní desky, jako je to u levných modelů, tak je systém nestabilní. Být po mém tak tam vrazím rovnou http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6283 1 nebo levnější variantu http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6297 0 nebo ještě levnější http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6534 6

klidně si nechám poradit.. s tím není žádná... ale tím pádem budu muset mít jiný procesor.. na socket AM3... má význam pořizovat tří jádrový procesor když na tom budu používat jen 32-bit windowsi? nebo postačí dvoujádrový.. počítač používám k občasným hrám.. a práce s grafickými editory a občas nějaký programování nutný ke škole..

no když jsem pak koukal na ty sestavy.. tak si moc člověk nevybere.. většinou jsou to kancelářského typu.. a když se tam objeví lepší grafika a výkon.. tak to dají hned bez systému.. takže nakonec jsem se rozhodl pro sestavení vlastního pc... a budu taky zhruba za tu samou cenu.. s vlastním výběrem komponent.. jinak pokud bych to chtěl pouze na nějaký to surfování čí kancelářksý práce.. tak jsou ty sestavy asi dobrý..

problém je v tom, že když se ti podělá značková sestava tak ti ji odvezou a jsi měsíc bez kompu... zato když se ti podělá počítač který jsi složil tak stačí zjistit jaká komponenta to odnesla poslat ji na reklamaci a mezitím si od kamaráda půjčit jinou byť méně výkonnou a s počítačem můžeš dál "normálně" pracovat

Je fakt, že kancl sestavy nejsou stavěné na výkon a fps ve hrách, ale na to aby běžely třeba i pořád a daly se dobře opravovat, resp. spravovat. Něco jiného jsou třeba pracovní stanice, tam se po výkonu jde... Třeba takové Dell Precision, osazené dvěma XEONy, k tomu 15k rpm disky v RAIDu, dvě nVidie Quadro v SLI, to je už jiná káva. To se ale nesežene za normální prachy.

Hotové sestavy by měly vyjít laciněji, než bys je sestavil sám.
Ovšem je tam ten kondicionál. Levněji by měly vyjít proto, že u lacinějších
sestav se potkáš třeba s železem, které není šunt, ale už "nefrčí".
Ideální je možnost výběru hotové sestavy s možností výměny komponent,
které se ti nelíbí. Zrovna něco takového bude kupovat kámoš u Alfy.

a nevíš jak je to třeba u sestav od HP z plombováním a reklamacema? pokud bych do toho šáhnul jestli ztratím záruku.. jde mi třeba o to že v žádné sestavě se nenabízí wifi karta.. jenže já doma jedu přes ní.. takže bych jí tam třeba chtěl dát.. ale vůbec nevím zda do toho lze vlézt bez ztráty reklamace či ne.. to samé pokud bych si chtěl třeba zvětšit RAM u všeho mají jen 2giga

Ptej se prodejce. Obvykle při porušení plomby ztrácíš nárok na reklamaci,
i když jsem někde viděl nabídku, že to nezohledňují. Nechce se mi věřit,
že není hotová sestava s wifi kartou. BTW, jak už jsem psal, je možnost
konfigurace při objednání, mrkni se třeba na stránku Alfy, tam to najdeš
a mám dojem i s wifi:

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L14008R

Nechce se mi teď v tom přehrabovat, to zmákneš sám.

jak byste zhodnotili tuto sestavu???

HP Compaq dx2450 (NN695ES)

nikde jsem se nemohl dopídit co je zač ta grafická karta.. poradil by někdo?? a zhodnotil tuto sestavu jestli za tu cenu je to dobrá koupě?? jde mi o to, že když budu stavět pc sám... takže ho třeba nemusím tak dobře nastavit jako když mi to udělá nějaký profík.. (objednávám od velkoobchodu a ty pc nestaví)

uvažuju nad tím že bych tam dodatečně nechal přidat ještě 2Gb RAM...

je to premenovana stara GeForce 9600 GSO, cize pre nove hry nic moc - slabsia a starsia karta. viac tu - www.techpowerup.com odporucam ti vyskladat si PC sam - vies co tam davas, mas plnu kontrolu pri reklamacii, ked vratis iba pokazeny diel a v lepsom pripade ti mozno vratia peniaze a kupis si novsi komponent /ako byva vo velkoskladoch napr. pri grafike/ a nepreplacas za znacku HP, ktora je orientovana na kancelarske pocitace a v segmente domacich PC toho moc dokopy neponuka...

a není nějaký návod jak správně nakonfigurovat nové pc?? koukal jsem na články.. tam se psalo akorát o Motherboard... to si ještě musím přečíst... ale sám se s tím budu topit.. tak bych rád jestli někdo nezná nějakou stránku s postupem jak správně nastavit PC.. (tuším, že bude asi něco v návodech... ale někdy jsou návody opravdu na dvě věci)

Základem počítače HP Compaq dx2450 je výkonný čtyřjádrový procesor AMD Phenom II X4 modelovým číslem 805. Ten běžící na frekvenci 2.5 GHz a je vybaven 2 MB Total L2 Cache a 4 MB L3 Cache. Procesor je osazen do základní desky s čipsetem NVIDIA řady nForce 430.

Prostě sračky v nejčistčí podobě.