Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bonus.cz - superjob a blbost ludi :D

Mozno ste uz pri bruzdani narazili na tento web www.bonus.cz, jedna sa vraj o uplne novy system aukcii. Nedalo mi to a trosku som prestudoval vo co go, a zistil som ze to je pre majitelou skoro zlata bana. V kratkosti princip spociva v tom ze sa nedrazi za peniaze, ale za tzv. bony, pricom jeden bon stoji 8Kc. Za jeden bon ziskate pravo jedneho prihodenia v aukcii, velkost prihodenia je urcena v aukcii a spravidla byva 0,1Kč. Koniec aukcie nie je casovo pevne ohraniceny nakolko po kazdom prihodeni sa cas do konca aukcie predlzi o nejaky cas, spravidla o 30s. Takze cas do konca sa neustale ako ludia prihadzuju odsuva. Vyhercom aukcie sa stava ten kto ako posledny prihodi a cas sa odpocita do konca, tzn do casu 0. Vyherca dostane tovar za vydrazenu cenu, spravidla ovela nizsiu ako je cena drazeneho tovaru v obchode. Uvediem konkretny priklad na jednej aukcii (Super telefon NOKIA N97) kolko na tom zarobil prevadzkovatel :D
Vyherca v tejto akcii vydrazil tento telefon za cenu 904,10Kč (pre vyhercu super cena) a prevadzkovatel zarobil (904,10 * 10 * 8) + 904,10 = 73232,10 Kč t.j. skoro 5 krat tolko ako je udajna cena v obchode (pre rypalov iste ze sa da najst aj lacnejsie ale vychadzam z ceny toho co udava bonus.cz t.j. 14990Kč). No neni to super job, ludia sa poskladali prevadzkovatelovi na pekne prachy a len jeden jediny mal to stastie ze kupil ten fon za babku, a keby tu cenu hnali este vyssie tak prevadzakovatel by si len ruky mädlil ako dobre zarobil. Inak v podstate to ma urcite rysy pyramidovej hry. Co si o tom myslite, no nie je to super job :-D:-D

Vsimol som si este aj jednu zaujimavu vec, ze ludia zvyknuty z klasickych aukcii typu aukro i tu spravidla prihadzuju v poslednych sekundach, pricom ale tu vobec nejde o to prihodit v poslenej sekunde, pretoze po kazdom prihodeni sa cas zvysi spravidla o tych 30s. Ide len a len o to az sa cas dostane na 0 byt tym poslednym prihadzujucim. Cely figel spociva v tom ze sa drazi pomocou tych bonov a ze vlastne za kazdou 1Kč (vtedy ak je prihodenie 0,1Kč) sa skryva 80Kč zisku pre prevadzkovatela, co si ale vacsina ludi neuvedomuje, kazdy vidi len tu lakavu nizku cenu.

Kdo se na to chyti, at plati.
edit: ukazuje to na hamiznost jednech (provozovatel) i druhych (uzivatele) -> uzivatel vidi levne zbozi, tak ho stuj co stuj musi mit. Je to variace na tema "Nechci slevu zadarmo"...
Provozovatel toho pekne vyuziva a mne si ruce jak se korunky jen sypou.

No, myslím si na 99%, ža "za prodávajícího" přihazuje i bot, takže normální člověk nemá šanci NIKDY vyhrát. Firemní bot, který nemusí kredity kupovat - to činí pouze blbci z lidu. Zisk prodávajícího je pak ve výši 100% toho, co tam nacpou reální lidi, ani nemusí ty věci kupovat, stačí mu obrázky...

No to je fakt, to vlastne ani neni sanca skontrolovat ci tam sam prevadzkovatel nenastrci bota. To by ma zaujimalo ako by sa na taketo pocinanie prevadzkovatela pozeral zakon, asi nijak, vse je v medziach zakona. Kurnik to je este prespekulovanejsie ako som povodne predpokladal. :-D

Na druhej strane ale bot pre prevadzkovatela je aj nie je prinosom. Nie je prinosom pretoze kazde jeho prihodenie neprinasa tych 8Kč za jeden bon potrebny na jedno prihodenie a ani tym ze zvysuje cenu, ktora sa postupne stava cim je vyssia menej atraktivnou pre potencialnych prihadzujucich. Prinosom je iba v tom ze natahuje koniec aukcie, takze idealny bot by mal prihadzovat naozaj len ked je to najnutnejsie, teda prave v poslednej sekunde kedy hrozi ze aukcia by mohla uz uz skoncit a pripadne aj v tom ze vyhra prave bot a nie realny clovek a prevadzkovatel teda cosi usetri aj na tom drazenom tovare ktory vobec nepotrebuje, ako si vravel stacia mu naozaj len obrazky drazeneho tovaru. Inak aj to ze sa zacina cena drazenej veci trebars od 0,1Kč a aj prihodenie je len 0,1Kč neni nahodne a ma svoje opodstatnenie. Nizka pociatocna cena zabezpeci ze sa na to chyti kopu ludi, ked uvidia za kolko to mozu mat, urcite by sa nechytilo tolko ludi keby sa zacinalo na cene povedzme 1000Kč. A nizke prihodenie 0,1Kč zase zabezpeci to ze sa cena zvysuje len velmi pozvolna takze dlho vydrzi byt atraktivna pre potencialnych prihadzujucich a tych sa tak potom najde pekna kopa.

Ked to tak inak pozorujem ako tam ludia prihadzuju denne (za predpokladu ze tam teda neprihaduju len sami boti), tak mam za to ze prevadzkovatel v pohode denne zinkasuje aj 100.000Kč ak nie aj viac, a to je uz celkom slusne vreckove.

nepřináší zisk přímo, ale stimuluje reálné hlupáky, aby přihazovali a snažili se zboží v aukci koupit. Prakticky vzato, stačí ti pak k výdělku jen jeden hejl, kterého s botem pěkně oškubeš o bony (a ještě připravíš o zboží).

Kouknul jsem na provozovatele...Tiscali je solidní firma, ne? Byl jsem u nich ještě když to bylo Worldonline- ještě mám od nich batoh za probrouzdané minuty na dialupu.. a taky podložku pod myš...a ledvinku...a emailovou schránku :-)