Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční mobilní připojení

Bude to vypadat divně.

Pořídil jsem si usb modem Huawei 160 od T-Mobile (a chci ho provozovat se SIM O2 - obecně by to mělo jít, na fórech je to potvrzeno). Windows XP Home SP3.

Dnes jsem si zakoupil sim od O2 s tarifem O2 Zero a aktivoval přímo na prodejně balíček Inteernet v mobilu. Tady by možná mohl být zádrhel, prý se může stát, že simkarta i balíček je aktivní, ale nejsou aktivní datový služby. Předpokládám, že teď v noci se na datovou infolinku nedovolám; netuším, zda jde nějak jinak ověřit ty datový služby.

Nainstalován program Mobile Partner, potom ovladače modemu (jsou obsaženy přímo v tom modemu, on má jakoby virtuální CD mechaniku a ta obsahuje virtuální CD a na něm jsou ty ovladače). Ve správci zařízení nejsou žlutý otazníky, diagnostika modemu nevykazuje chyby. Proběhlo několik restartů (během mýho laborování). Neinstaloval jsem T-Mobilí Web-n-walk.

V programu Mobile Partner nastaven profil připojení dle příručky (pdf soubor) od O2, prakticky jen název APN (internet) a vytáčený číslo (*99*#).

Nelze se připojit ani přes Mobile Partner ani přes Ovládací panely - Síťová připojení. Vždy mi to vyhodí chybu 619 - port byl uzavřen.

Přikládám log sooubor z modemu, snad z něj půjde něco vyčíst.

Pavel

Hm, opět se potvrzuje, že v O2 jsou vtipálci a ten jejich informační systém stojí za ho*no (jak potvrzuje každej, kdo s tím měl co do činění).

Včera jsem si aktivoval O2 Zero a Internet v mobilu (za 150 Kč/měsíc). V každé prodejně, na webu, je info, že první 3 měsíce je internet zdarma. Teď jsem volal na infolinku a mám na kartě nastaven internet zdarma jen na měsíc. Navíc, na SIM nejsou nastavený jakýsi "přístupový kódy" (nebo přístupový body, možná jsem se přeslechl). Nevím úplně přesně co to je, nicméně včera na prodejně jsem byl ujištěn, že když mi aktivují ten internet, na SIM bude akktivováno vše automaticky.

Ach jo, jak může společnost nabízející datový služby v roce 2009 mít systém, kterej si automaticky nepohlídá veškerý nastavení tak, aby služba fungovala. Proč si musím jako zákazník tyhle věci řešit na dálku sám? Nechápu...

Pavel

Další dějství:
1. telefonát (kolem poledne) na infolinku. Přislíbeno nastavení přístupových bodů/kódů. Čekám doteď a nestalo se nic.

Našel jsem si, že stačí poslat SMS ve tvaru "nastav wap" na 999111 a tím se vše aktivuje. Nu, teoreticky jo, v tomto případě napůl - hned přišly 3 konfigurační SMS, ale nic to nemění, internet neběží.

2. telefonát (22:25) na infolinku. Z důvodu technických problémů může aktivace trvat až 5 dní (prej viz smluvní podmínky). Tak říkám slečně, že v roce 2009 nemůže takovýhle nastavení trvat tak dlouho. Bohužel prej může.

Je zajímavý, že SIM od T-Mobile a Vodafone běží bez problémů a internet na nich je aktivní tak za dvě hodiny po opuštění prodejny - osobně v minulosti ověřeno.

Pavel

o2 jsou zloději jako všichni mobilní operátoři ale ani o2, ani vodafone nemají na T-mobile.. ten okrádá lidi co to jde..
příklad: Bratr z finančních důvodů zrušil paušál a milý T-mobile poslal fakturu na cca 19000,-

Známý zapoměl zaplatit jeden měsíc a nějak to nezaplatil ani později.. po třech měsících
přišla faktura na cca 9500,-

:-)

bratr je asi pacientem doktora chocholouška. (stejně by mimochodem dopadl u všech operátorů)
možná u vás doma je smlouva něco, čím se vytírá záchod. jestliže máš smlouvu na paušál na dva roky, pak je prostě na dva roky. pro ty co umí číst: v té smlouvě máš že při předčasném ukončení jim doplatíš paušál do konce smlouvy.
všichni operátoři nabízí možnost přejít za "pokutné" na nižší paušál. tmobil to má prý dokonce zdarma, dřív to bylo 1.000.
ale jestliže bratr "zrušil" paušál esemeskou a tím považoval smlouvu za vyřízenou, dobře mu tak.

OT: tak ano, smlouva je prostě smlouva, ale ty jejich podmínky mi přijdou dost drastické a připomínají těžkou lichvu. Prostě z obyčejného člověka sedřou kůži, jen aby měli o "pár" tisíc víc v jejích stamilionovým obratu. samozřejmě nikdo k podpisům není nucen, ale...

Reálný příklad: 18ti letej absolvent učnáku chce nový cooooool mobil, tak využije dotované ceny s podpisem na 2 roky s paušálním poplatkem. Za 1. měsíc si do svého nového telefonu nastahuje hry/vyzvánění a než se probere, faktura činí 8 tisíc. nasranej vyhodí zablokovanou simku a řekne si, někdy to vyrovnám. po pár upomínkách se operátor odmlčí. po pár měsících pošle fakturu na 40 tisíc (doplatek celého paušálu). To je pro tak mladého člověka bez práce nereálný a neřeší. uběhne několik let a přijde exekuce na 50k + 36k úroky + 22k exekutor + drobné soudní poplatky = cca 110k a to už se mi košér nezdá, ač je ten dotyčný samozřejmě idiot, tak tohle je pro některé zničující. ve výsledku zaplatí 10x tolik co utratil + zaplacení telefonu. a toto se vážně stalo.

1. chyba: chci to teď hned, bez ohledu na následky. A taky to dostanu.
2. chyba: jednám bezhlavě, neumím se ovládnout, chci to mít všechno, stahuju jako ďas, bez ohledu na následky.
3. chyba: Zablokovaná SIM, no teď to přece řešit nebudu, bez ohledu na následky.
4. chyba: Přišla mi faktura s příliš velkou částkou, na to já nemám, to oni neví nebo co? Platit to nebudu, proč taky?

Jak to bylo? Kdo chce kam, ...?

Pavel

Bylo to tak jak jsem to popsal vč. oněch 4 chyb, ale kdo chyby nedělá?
jasně, že měl platit/splácet/řešit ale nevíme jaký měl v oné době bez práce psychický stav a neni každej den náplní perspektivních a prospěšných činů.
IMHO jsou následky v této věci extrémně přehnané- to je celé.

Já zase nechápu, co je to za dobu, která evokuje jakousi představu "musíme ho přece pochopit". Dotyčnej udělal rozhodnutí a nese za něj následky. To je celý, vědu bych v tom nehledal.

Cena za jeho chybu by se nikdy nevytáhla tak vysoko, kdyby ten problém řešil. Jenže to by stálo úsilí a finance.

Pavel

Nejen pro výše popisované problémy preferuji pro internetové služby za fixní částku předplacené karty. Skoro vždy si to vyžerou paušalisté. Navíc podstupují riziko, že jim budou data účtována všelijak, jak se v minulosti mnohokráte stalo. A já nehodlám riskovat, že mi přijde faktura na dvacet třicet tisíc, i kdybych se nakrásně spolehl, že v reklamačním řízení bude vše napraveno. No a když mi na předplacence nebude vše fungovat jak má, zruším, zapomenu, nebolí mě to. Strhávají mi 40,- Kč v týdenních intervalech a když kredit dojde, služba končí. Ideální. I pro teoretický limit přenesených dat se mi týdenní intervaly líbí více. Každopádně přeju pevné nervy.

Taky jsem uvažoval o předplacence, ale pak přecejen zvolil tohle řešení. Jak říkám, s datama od T-Mobile nebo Vodafone jsem problémy neměl, to poznávám až u O2, ach jo.

Je fakt, že na předplacence se člověk průšvihům vyhne a v nejhorším ji zahodí. Zřejmě to k tomu směřuje...

Pavel

Tak O2 se konečně rozhoupalo a SIM už je OK, v systému si nastavili to svoje "cosi" (přístupový kódy či co) a internet funguje. Odkdy to nevím, protože jsem samozřejmě nedostal SMS, na kterou čekám. Zřejmě jim jako zákazník za to nestojím.

Potvrzuju, že SIM karta od O2 funguje v modemu Huawei E160 od T-Mobile. V O2 za ten modem chcou asi 1800 Kč a T-Mobile ho prodává bez koruny za 11 stovek.

Jsem připojen nejspíš přes HSDPA (SW Mobile Partneer síť identifikuje jako WCDMA, viz předchozí obrázky).

Změřil jsem třikrát za sebou rychlost přes web dsl.cz, výsledky viz obrázky (osobně jsem čekal víc, ale... co už).

Pavel

Jen můžu potvrdit, že O2 jedná se zákazníky neuvěřiitelně neeticky a to jsem slušný. Operátor vám sledovým klidem nahlásí důvod nefunkčnosti internetu, za který by se nestyděl režisér Sci-fi. Když už konečně ( po 1 týdnu ) se přiřítí technik a vy mu řeknete důvod, který vám řekl operátor čumí na vás jak kdybyste spadl z Marsu.

Nevim jestli je to Fake, každopádně když sem na ně byl naštvanej pobavilo mě to :D a pán má naprostou pravdu, ikdyž to vyjádřil hodně peprně. : watch