Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení DVB-C na PC TV

Nejde zapojit u kabelovky UPC v digitálu set-top-box CV-5000 CINX do PC Tv karty WinFast DTV 2000 H aby šly programy na PC monitoru. Analog šel normálně ale jejich digitál TV karta po koaxu prostě neumí přesto že má analog i digitál tuner.Mám to propojené scartem do S-videa zvuk jde ale obraz je černobílý. Na různých fórech radí propojit piny ve scartu abych tam dostal barvu ??? Zná někdo jiný postup dík.

pokial je dvb-c kodované,takto bežná karta bez CI a dekodovacej karty v ňom "nevie",pokial je signál nekodovaný,"vie" to každá karta,ktorá podporuje dvb-t signál,jediný rozdiel medzi dvb-t a dvb-c je to,že dvb-c nieje šírený vzduchom a je obvykle kodovaný,leadtek dtv2000H má podporu pre káblom šírený digitálny signál,záleží od revízie karty,na niektorých bolo nutné nasadiť jumper alebo zasunúť kábel do konektoru B,inak bol digitálny signál z káblu ignorovaný,DVB-C kariet existuje dosť velké množstvo,len nie všetky sú v našich končinách bežne v predaji,to je bohužial pravda,v apple shopoch sú napr. v ponuke cca 3 typy s podporou dvb-c/dvb-t,akurát ovládače pre win-platformu si teba stiahnuť na stránkach výrobcov a použiť alternatívny program na obsluhu,k nim je obvykle prikladaný len beyound TV/eye TV software for mac-stačí pozrieť elgato,watchango,avermedia,hauppauge,kworld/twinha n-často ako oem verzie balené a predávané ako msi tv@nywhere sat/dvb/trinity,not only tv-bývalý lifewiew/animatek technologies,ruský beholder.....a x iných

Otazka je chaos, takze to napis este raz a normalne co chces s cim prepojit a preco.
Ked chces prepojit len Cinch vystup settopboxu s TV kartou (pozerat na PC len kanal ktory si si naladil na set top boxe) tak napis jasne ze jake mas vystupy na settopboxe a jake vstupy na TV karte.

Ked pouzivas SCART->Cinch, a mas to ciernobiele, tak su 2 moznosti:
1) na settopboxe v menu si nastav vystup COMPOSITE, namiesto SVideo, ak to settopbox vie nastavovat.
alebo
2) v scarte prepojit pin s farbonosnou zlozkou s pinom s jasovou zlozkou kondenzatorom. Vid www.google.com, hladas za prve SVideo to composite schematic, a za druhe hladas scart pinout

P.S. a ak to mas prepojene kabelom SCART->SVideo, tak to prepoj kablom scart->Cinch, ak ma tvoja TV karta vstup cinch, alebo si nastav v menu settopboxu vystup SVIDEO, namiesto COMPOSITE.
P.S.2. alebo si na PC v nastaveniach ovladaca tej TV karty nastav ze mas vstupny signal composite.

Co mám:
PC a TV kartu WINFast DTV 2000H která má vstup na FM,TV DVB-T koax,TV kabelová koax ( pouze analog ),audio vstup, video vstup.
UPC kabelovka set-top-box ( DVB-C )značka CV-5000 CINX a ten má výstup scart pro videorekordér,scart pro TV,konektor sériového rozhraní, audio výstupy,video výstup (cinch), S/PDIF (cinch),vstup pro anténu a signálová smyčka to je vše.

Na radu fora jsem to propojil ze set-top-boxu scart do PC TV karty na S-video.

Co chci:
Obraz je pouze černobíle a chci ho BARVNĚ!!!!!!! Protože používám PC jako druhou telku pokud jelo UPC v analogu tak jsem to měl propojené přes koax kabel a šlo vše v pohodě. Teď UPC nám přepojilo vše do digitálu daly nám jejich speciální DVB-c set-top-boxy a na PC je problém.
Přesto že TV karta má digitální tuner i analog.
Ještě to zkusím poladit softwarem.

ak by z toho settopboxu liezol von znovu dvb signál,tak by bolo absolutne nezmysené,aby ho upc vôbec poskytovalo,to by museli poskytovať zákazníkom špeciálny televízor,ktorý vie priamo spracovávať dvb signál,tam bude niekde chyba v nastaveniach,alebo bude teba upraviť scart konektor-viz príspevok od MM.,alebo sú scarty na poskytovanom zariadení schválne blokované poskytovatelom a povolený je len jeden jediný výstup na jeden tv prijímač podla predplatenej služby

scarty blokovane? To snad nemyslis vazne :-)
Jeho problem je uplne jasne v SVideo kabli tak nech si nastavi svideo vystup na settopboxe v menu (ak sa da), alebo nech pouzije kabel cinch-cinch alebo Scart-cinch. Samozrejme na PC bude vidiet len ten kanal ktory ma naladeny na settopboxe.

Uz som pisal co mas nastavit ked mas scart->svideo (inac asi ten najblbsi sposob ale malo by sa dat nastavit na settopboxe vystup svideo).

Alebo ked ma ten settopbox aj cinch vystup a ak ma TV karta cinch vstup (to si nenapisal jake mas presne vstupy na TV karte), tak to prepoj kablom cinch-cinch a bude to farebne.

P.S. Vstupny signal (SVideo/composite) sa urcite da nastavit aj v PC v ovladaci/programe k tej TV karte. Takze tretia moznost je nastavit si to na PC (momentalne mas signal composite, nie svideo).