Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cannot boot from CD - Code: 5

Zdravím, potřebuju provést reinstalaci vindows na mém pc. Vlastně hcci si tam dát RC verzi vindows 7. Mám vypálený na DVD obraz disku (správně, odzkoušenona jiném pc) ale na tomhle když jsem nastavil boot z dvd mechaniky oběví se hláška "CDBOOT : Cannot boot from CD - Code: 5"

Co stím, nevíte?

Zdarec.

Kedze som sa tiez z tymto problemom stretol a chvilku som googloval tak som nasiel problem kde chlapik popisoval tento problem na doske od vyrobcu MSI. Bol tam navod v tom zmysle ze BOOT stopa na DVD alebo ako sa to nazyva :) je ina ako pri Viste alebo XP.

Skusil som extrahovat boot stopu z DVD Visty a vlozit ju do DVD Win7 a cuduj sa svete DVD Win7 my uz islo nabootovat v DOSe a prebehla normalna instalacia. Pripajam navod ako som to spravil.

Pouzil som program PowerISO v4.6

1.OTVORIT a vlozit ISO Win7
2.Stlacit AKCE hore na liste, SPUSTIT a dat SMAZAT SPUSTECI INFORMACI
3.Stlacit AKCE hore na liste, SPUSTIT a dat PRIDAT SPUSTECI INFORMACI (boot stopa Visty)
Pozn. Takymto sposobom sa da aj extrahovat boot stopa z Visty a ulozit na disk. Podotykam ze vista musi byt ulozena na disku ako .iso
4.V lavom rohu sa zobrazi napis Bootovaci obraz
5. Klik VYPALIT a hura uz je funkce bootovatelne DVD Win7

Dufam ze to niekomu pomoze. Mne to fungovalo

Zdravim mam problem s tym ze prvy krok urobim v pohode szmazem spustacie informacie aj druhy urobim v pohode pridam ale ten treti kde sa mi ma v lavom rohu zobrazit bootovaci obraz tak sa mi tam neukaze bootovaci obraz ale nebootovaci obraz nevies koli comu to je.Moj operacny system je Win7.Diki za rady.

Tve DVD ma poskozeny (nebo zadny) boot loader. Nepredpokladam, ze jsi cestovatel v case, a pouzivas legalni lisovany system W7, tak stahni jiny image. Mozna jsi ten image jen vypalil na chore medium, ci pouzil nevhodny palici soft. Jsem si jist, ze pri pouziti ImgBurn, neprepisovatelneho media a provereneho DVD obrazu problem nenastane. HW je v tom nevinne.

řekl bych že je to DVD v pohodě...
bohužel nemám kde jinde to těd vyzkoušet jelikož další velkej kompstejnou konfiguraci(krom VGA),testovací NB je starší...další nb je v opravě :((
mám ted půjčený jiný W7 a stejný ERROR :( zkoušel sem to na 2mechanikách a 2HDD různě sem jim prohodil hodnoty a prošel BIOS... furt nefunguje...
UŽ FAKT NWM CO S TÍM...>NeVíTe? :x:

abys to nemusel číst celé třeba...stačí se mrknout na to tučný a je vidět o co jde,to další je celkem nepodstatný,nemyslíš?
jinak každá verze je od jinýho kámoše (já to nepálil!!!)
není to třeba taky tím že mám XP Vienna Concept? s jedna verze těch 7 je 64bit a někde sem četl že nejde instalovat 64 na 32kovou verzi(myslím že tady)
BOOTování XP(různých verzí) a Linuxu je OK
jak lisované? ted nechápu...

Je to bud starsi deskou a nebo BIOSem.
Zrovna vcera jsem palil ISO DVD s W7 a to same. Vypalim, zkusim a prd.
Si rikam spatne napalene? zkusim DVD-RW. To same. Dam to na druhe PC, normalne jede. Zacnu porovnavat obe PC - obe DVD mechaniky stejne, stejny firmware, jediny rozdil je v masinach. Jedna je starsi s MSI 865PE Neo2 deskou, druha je novejsi s Gigabytem deskou.
Uplne stejna hlaska pri bootovani.
CD normalne nabootovat jde, jenom ne DVD (ani + ani -)

http://www.unawave.de/windows-7-tipps/code5-error. html?lang=EN

takže to je myslíš BIOSem jako že by neuměl BOOTovat z DVDčka?

no co jsem koukal tak novější BIOS na tu deksu není,to jsem v háji asi...někde mrknu snad bude ale to MSI mě štve-live update4 je na nic stejně tak jejich download centrum :(

BIOS umi bootovat z DVD ale to co sa spusta z DVD Win7 robi nieco s cim ma tem MSI BIOS problem. Na tom linku popisuju ako dostat na DVD Win7 bootsektor z DVD Visty, ten take problemy tomu skvelemu MSI BIOSu nerobi. To sa mi zda ako najrozumnejsie a asi aj jedine riesenie, aj ked je trochu zlozite.

MSI je na tom s kvalitou BIOSov dost nahovno takze ano je to najskor na upgrade BIOSu, ak vobec sa MSI uracil nejaky opraveny BIOS pre tu dosku urobit.
Ale skusil by som preistotu pozicat si inu DVD mechaniku z ineho PC a skusit v tom PC ktore nejde. Preistotu skontroluj jumprovanie tej mechaniky (je PATA predpokladam, hej?) ze je master, a ze je na konci kabla. Mozes skusit strcit mechaniku do druheho pata konektora a dat na samotny kabel na koniec kabla.
Pokial je tam SATA mechanika skusil by som urcite PATA mechaniku

nasel jsem tenhle navod, ktery kupodivu funguje

podotykam, ze problem se vyskystuje u starsich mainboardu od MSI, ASrock a PCChips
nepomaha jina mechanika, ani externi

Don't try to boot off the CD. Do this instead:

Allow Hard disk boot
Press F8 on startup (tzn tesne PO nacteni biosu)
Select Safe Mode with command prompt (Stav nouze s příkazovým řádkem)
Select CD drive "X:"
type "Setup.exe"
Press Enter key

Ma ten samej problem ze mi na starou desku nejde nabootovat win 7 -cannot boot from CD - Code: 5

Neslo by na jinem pocitaci kde win 7 jede, tak tam pripojit prazdnej zformatovanej disk ...nainstalovat na to win 7 a pak ho vlozit do pocitace a spustit poc...pujde to nebo ne?

Ja jsem mel pc na které jsem vklidu nainstaloval Windows 7 tata ho pujcil kamosovy jak ho vratil tak ten exot nainstaloval xp tata mi pak vybral paměti a jak jsem si tam dal dvě 512 mb tak mi nesla uz nainstalovat 7 pise chybu Cannot boot from cd- code 5 prosim poradte dekuji.

Deska je k7vt4a

milé denny, známému taky jakýsi hňup nainstaloval na stejný hw windows 7, protože mezi blbečky je to módní. proto mi to donesl k přeinstalaci. vrátil jsem tu tam xp a plečka s tím jede rozumně rychle.
příště ze sebe nedělej troubu a nepleť si 4gb ram (přiměřené pro w7) s tvými vyfantazírovanými 16gb.
stejně tak windows od visty výš jedou dobře na dvoujádru a nemusíš hned slintat po 4jádru.
ale taky si odpusť blábol, že na 1jádru s 1gb ram jedou w7 jak z praku. nejedou, nedá se to používat.