Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cannot boot from CD - Code: 5

Zdravím, potřebuju provést reinstalaci vindows na mém pc. Vlastně hcci si tam dát RC verzi vindows 7. Mám vypálený na DVD obraz disku (správně, odzkoušenona jiném pc) ale na tomhle když jsem nastavil boot z dvd mechaniky oběví se hláška "CDBOOT : Cannot boot from CD - Code: 5"

Co stím, nevíte?

Zdarec.

Kedze som sa tiez z tymto problemom stretol a chvilku som googloval tak som nasiel problem kde chlapik popisoval tento problem na doske od vyrobcu MSI. Bol tam navod v tom zmysle ze BOOT stopa na DVD alebo ako sa to nazyva :) je ina ako pri Viste alebo XP.

Skusil som extrahovat boot stopu z DVD Visty a vlozit ju do DVD Win7 a cuduj sa svete DVD Win7 my uz islo nabootovat v DOSe a prebehla normalna instalacia. Pripajam navod ako som to spravil.

Pouzil som program PowerISO v4.6

1.OTVORIT a vlozit ISO Win7
2.Stlacit AKCE hore na liste, SPUSTIT a dat SMAZAT SPUSTECI INFORMACI
3.Stlacit AKCE hore na liste, SPUSTIT a dat PRIDAT SPUSTECI INFORMACI (boot stopa Visty)
Pozn. Takymto sposobom sa da aj extrahovat boot stopa z Visty a ulozit na disk. Podotykam ze vista musi byt ulozena na disku ako .iso
4.V lavom rohu sa zobrazi napis Bootovaci obraz
5. Klik VYPALIT a hura uz je funkce bootovatelne DVD Win7

Dufam ze to niekomu pomoze. Mne to fungovalo

Ja jsem mel pc na které jsem vklidu nainstaloval Windows 7 tata ho pujcil kamosovy jak ho vratil tak ten exot nainstaloval xp tata mi pak vybral paměti a jak jsem si tam dal dvě 512 mb tak mi nesla uz nainstalovat 7 pise chybu Cannot boot from cd- code 5 prosim poradte dekuji.

Deska je k7vt4a

milé denny, známému taky jakýsi hňup nainstaloval na stejný hw windows 7, protože mezi blbečky je to módní. proto mi to donesl k přeinstalaci. vrátil jsem tu tam xp a plečka s tím jede rozumně rychle.
příště ze sebe nedělej troubu a nepleť si 4gb ram (přiměřené pro w7) s tvými vyfantazírovanými 16gb.
stejně tak windows od visty výš jedou dobře na dvoujádru a nemusíš hned slintat po 4jádru.
ale taky si odpusť blábol, že na 1jádru s 1gb ram jedou w7 jak z praku. nejedou, nedá se to používat.