Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna MAC address ?

Zdravíčko,

Mám ve svém notebooku WIFI síťovou kartu (802,11bgn 1T2R Mini Card Wireless Adapter - ovladač přímo ze stránek výrobce MSI) a potřebuju změnit její MAC adresu na 00-10-DC-CD-C1-88.

Skoušel jsem jí měnit přez registry - nejde vůbec. Skoušel jsem jí měnit asi přez tři programy na změnu mac adresy a zase nic.

Až s programem a-Mac Address change jsme zaznamenal částečný úspěch. Mac adresa jím jde změnit téměř na jakoukoli ale nepovolí aby na začátku byly dvě nuly (a to já potřebuju viz nahoře) pokud tam totiž zadám nazačátek 00.... tak se mac nezmění a zůstane tam ta jakási původní mac adresa síťovky (00-21-85-BA-9D-16).
(Takže můžu jí změnit třeba na 0a-10-DC..... ale ne na 00-10-DC...)

Takže nedokážete mi někdo poradit co stim?

Jo tak ještě jinak, po použití toho programu se v upřesnit oběvila kolonka MAC address.
Ale ta se dá přepisovat jakkoli a mění adresu až na ty dvě nuly na začátku.
Když nazačátek dám dvě nuly hodí mi to tam místo toho co já zadám nějakou víchozí mac 002185Ba9D16.

Takže proč sakryš nemůžou bejt na začátku 2 00

pre Localy Administered Address = cize adresu zadanu adminom a nie vyrobcom hw plati, ze 2. bit najvyssieho bajtu musi byt 1. Cize mozes rucne zadat adresu typu 02:XYZ alebo take co ten 2. bit maju tiez 1. teoreticky mozes skusit zmenit MAC adresu v registroch, ked to nejde cez spravcu adaptera = postup je tu ako Method 2: change_mac_w2k.htm

tak to skus v tych registroch - mozno to prejde, ohladne 2. bitu 6 bajtu MAC adresy pre Localy Administered Address si precitaj napriklad tu: Mac_address stazovat sa na standard mozes rovno v IEEE, ktory MAC adresovanie prideluje a rozdeluje lokalne adminovane MAC a adresy pridelovane priamo vyrobcom.

stano2000: Nakonec sem požil ten tvůj druhej návod, ale to je jen anglicky napsaný to co už sem jednou zkoušel když tam prostě do registrů zadám mac adresu s 00 na začátku tak se mi tam nastaví zase zpátky ta její defaultní kterou nepotřebuju.

Tušil jsem že se někdo zeptá.

Takže mam na baráku wifi AP kerej je povolenej jen určitejm lidem kteří si zaplatili (přístup jen s poovolenou MAC)

No a já mam z toho AP zavedenej do baráku kabel na normální stoláky. No a jsem převědčenej že když se mi podaří na notebooku změnit MAC adresu wifi síťovky na stejnou jako mam na stoláku (a vypnu na PC net) tak bych se měl připojit na tu wifinu z notebooku a konečně bych mohl netovat na zahradě.

jak píše kolega - místo přehazování kabelu si pořídit svůj wifi router, žádanou mac z pc do jeho vstupu naklonovat, a můžeš si svoje wifi šířit sám - samozřejmě tak ať se router neruší s kanálem providera na ap - uvidíš netstumblerem.

a pak si wifi zašifruj pomocí wpa, ať se nestaneš nechtěným providerem pro půl baráku.

stačilo to napsat hned, a už to mohlo být pořešený.

Hele já mam doma tři pevný kompy. Ztoho jeden nepoužívám vůbec takže může bejt bez netu on. Takže mě stačí když přijdu nato jak změnit tu mac adresu a mam wifi zadarmo.

Wifi routerem by to samozdřejmě šlo taky, ale proč si zbytečně kupovat router když to mužu mít zadara ? A ještěktomu ten AP co to tam vysílá má vélikou anténu takže ten signál chytnu i dost daleko od baráku.

A to mas 3PC napojene do AP? Potom to neni AP ale router, a MAC musis zmenit na MAC routera, a nie na MAC tych PC.
Bude lepsie ked si k tomu pozves odbornika alebo skontaktujes svojho providera.

P.S. a ked tvoje AP potrebuje velku smerovu antenu na streche, tak s notebookom chytis aj tak prd. Notebook ma dosah tak 20m. To co chces sa riesi wifi routerom a ten bude od NB potom do 20m.

Dobře tak já nevim jak přesně to je a jak se co nazývá.

Prostě na střeše je véliká anténa která chytá net v nějakym tom 5GHZ pásmu (myslim) z vysílače na kopci. Potom to jde do nějakýho AP,routeru nebo co to vlastně je a z něj to vysílá normální wifi 802.11 - a nato jsou pak připojení lidi z celího našeho malýho městečka (má to docela velkej dosah - to mam vyzkoušený s notebookem - jen sem se nemoh připojit ale tu wifi sem viděl).
No a z toho AP nebo routeru vede ještě jeden síťovej kabel do hubu kterej to dělí ještě na další 4 síťový kabely který to pak rozváděj unás po baráku (do každýho pc jeden - přičemž jeden je nevyužitej)

No takže vtom AP,routeru nebo coto je musí bejt něco co tam filtruje mac adresy protože když sem připojil noebook do toho čtvrtýho volnýho síťovýho kabelu tak se mi to připojilo jen do domácí sítě a né na net a když sme změnil MAC adresu obyčejný síťovky na tu stejnou co mam tady na stoláku tak už to šlo. (Samozdřejmě né najednou to by se přebíjeli ty mac adresy)

No a kvůli tomu si myslim že když se mi podaří nastavit MAC adresu té wifi síťovky na stejnou jako má normální síťovka na stoláku tak NEBUDU MUSET ZA 500 KUPOVAT ŽÁDNEJ ROUTER A PUDE MI TA WIFI ZADARA.

A len tak nahodou ked vidis tu wifi siet v zozname bezdratovych sieti na notebooku, neni u toho nahodou nakresleny zlty zamok? Lebo len debil by to nechal bez kodovania takze sa stavim o ponozky ze tam je. Ak tam je zamok tak potrebujes v prvom rade heslo na wifi, a to samozrejme nemas a ziadna zmena MAC ti nepomoze.

Ked chces wifi tak bud si kup wifi router a zapoj si ho na svoj LAN kabel, alebo kontaktuj svojho providera ze ci sa da pripajat aj cez wifi. Ked uz raz ten internet platis a ked tam wifi AP je, tak ti to mozno umozni aj bez dodatocnych poplatkov ked uz raz platis, zavisi od providera.