Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s BIOSEM

Po úspěšnén nainstalování Windows 7 ultimate x32 na můj notebook HP Compaq Presario CQ60-120ec jsem stáhl ovladače z www.hp.com a začal je instalovat, ale při "Upgradu" BIOSU najednou zamrznul celý počítač, nešlo ctrl + alt + del, tak jsem počítač vypnul a když jsem ho chtěl zapnout znovu tak jse nenačetl obraz vůbec. Všechny kontrolky svítí-blikají (HDD, Procesor). Nevím co mám ted dělat... Poradíte mi prosím ?

Jo seš v háji, nepovedl se flash BIOSu. Můžeš se podívat do manuálu, jestli není nějaká superzázračná klávesová zkratka na obnovu třeba z nějakého CD s driverama nebo něco podobného, jestli ne, tak servis. Proto nikdy neflashuju (a já flashuju jednou za 100 let ;-)) z Windows ale pouze utilitou integrovanou někde s BIOSem nebo z DOSu.

PS: Proč do toho hrabeš, když to fungovalo normálně? To je takové to nutkání, proč to nezjebat, když to už dlouho funguje v pohodě co? Nebo ten flash byl podmíněn nějakou poruchou, která šla odstranit novou verzí BIOSu?

Jaj to jsem čekal no :-( .. Já jse do BIOSU nehrabu víc co to je a co to umí jen jsem instaloval ovladače a nechal jsem to a najednou naběhl aupgrade BIOSU a zamrzlo to ... V manuálu jsem po super skratce koukal a nic takového sem nenašel :-( Takže jsem asi v háji. V servisu stím udělají co ? Vymění BIOS ?

V servisu stím udělají co

Buď na to budou mít nějaké CD, u kterého se po držení nějaké klávesy spustí nouzový flash nebo notebook rozeberou, vyndají čip s BIOSem, strčí ho do programátoru a přeflashují takto.

Jinak README se vyplatí přečíst ;-). Jakožto i různé licenční podmínky na webech, na jednom nejmenovaném webu jsem našel v podmínkách, že pokud si u něho zaregistruješ web, podmínky ti zakazují majitele kdykoliv za cokoliv zažalovat. Což já beru jako sviňárnu světového kalibru (pokud to není protizákonné nebo to lze u soudu použít). Horší by bylo, že když si zaregistruješ web, musíš mu poslat 100 000 CZK na účet :-).

jo, hrabat se do věcí kterým nerozumíš, je dost nákladná záležitost. Pokud byl počítač v záruce, můžeš ji uplatnit, pokud ne, čeká tě buď hledání jak se dá HP nouzově přeflashovat (bývá to v troubleshootingu u flasheru), případně obnova v servise za úplatu

P.S.: že PC "zamrzne" při flashování, je dost typické, jedná se o vlastnost a v readme se na to upozorňuje a výslovně se uvádí, že uživatel nemá PC restartovat a vypínat.

A jaka ze to sila te vedla k flesi BIOSu? Ted babo rad... U notesu to IMHOj resitelne ani neni - zkus se mrknout na NB fora, jestli neexistuje "berlicka" (napr. spesl udelane CD ci flashka). Spatne bylo tohle:

ale při "Upgradu" BIOSU najednou zamrznul celý počítač, nešlo ctrl + alt + del, tak jsem počítač vypnul

Priste nevypinat a vyckat. Jestli bude nejake priste...

Taky to tak vidim.

U notesu to IMHOj resitelne ani neni

Tim myslim to, ze BIOS v notesu byva obvykle napevno zapajen v desce (tudiz nepripada v uvahu ani hot-flash). NB neservisuju, ale myslim, ze nejaky hypergalakticky servisni flash_postup existuje. Pockejte si na Tanka, ten notesy dela...

Neboj, jsou lidi, kteří jsou na tom hůř než ty. Třeba já. Dneska vstávání ve 5 (to je u mě normální každý den), vlak, gympl krásných 8 hodin (na poslední hodiny nám napasovali matiku a angličtinu, kreténi), na nádraží učení, vlak - učení, malá večeře, učení, poradna :-), spánek a zítra příjemných 7 hodin. A to se musím učit literaturu, k čemu mi v IT bude, že existoval nějakej číňan Li-Po a něco napsal...

Jeste bych zkusil takovou "opicku" - stahni si funkcni BIOS pro svuj NB a ten vypal na CD (pouze ten /bude to nejake *.bin/) v rezimu CD-ROM (zadne video nebo bootovaci CD), s ukoncenim session. To pak nacpi do mechaniky notesu, notes restartuj a vyckej (klidne nekolik minut). Je mozne (ale malo pravdepodobne), ze se to preflesuje.

nejspíš je to pěkně v pr...

odpojil bych baterku, napájení a zkusil zapnout
prohledal notebook (manuál) jestli nemá reset cmos /bývá zespodu malá dírka/

v nějakou výměnu čipů nebo přeprogramování bych moc nedoufal, notebooky nemají integráče zrovna v paticích /současné pc desky už dávno taky ne/

pak buď reklamace nebo support HP. teoreticky pokud jsi pustil ten jejich instalátor ovladačů (hp update nebo jax se to..) a ten zrovna nacpal do pc i bios a nevyšlo to je to jejich problém

Přesně jak píše mif, já desky asus a gigabyte flashuju jen a výhradně pod windows. Svoji desku jsem s jistým rizikem /kterého jsem si byl plně vědom/ flashoval i pod windows 7 s tím, že když to p*seru úplně tak si ji vyreklamuju a druhej den si půjčím v práci jinou ALE nikdy neflashuju notebooky pokud to není naprosto nutné.

OMG clovece nestastny. No, priprav si take papieriky s cislami a dost vela nulami. Pre servis. (tipujem ze budu menit dosku takze 5-10tisic. Ale phoenix ma zvycajne moznost recovery a HP ma zvycajne phoenix, len ci servis bude mat lpt alebo USB dongle na vynutenie crisis flashu to netusim). V kazdom pripade kontaktuj znackovy servis HP a nie nejakeho Pepu za rohom. (P.S. ale ked znackovy servis povie ze oni to vedia len vymenou dosky, tak povedz najprv ze nie a skus potom aj Pepu za rohom :-))

Podotazka: Pipa to nejak? Ak mas disketovku tak saha to na disketu? Skus si pozicat USB disketovku ze ci to na nu bude sahat po zapnuti. Alebo skus si napalit bootovatelne CD DOSu ze ci to saha po zapnuti na CDROM. Ak ano tak je dost dobra sanca ze sa to bude dat spravit, treba si potom vyrobit crisis recovery disketu alebo CDROM.

V tom pripade (saha na CD) ti staci vyrobit crisis recovery disketu so spravnym BIOSom a napalit botovacie CD z image diskety (*.ima), az budes mat spravne ima tak vies napalit napr s cdburnerXP.

Takze radsej do toho zatial nevrtaj nic nerozoberaj, ked chces a ked budem mat cas (a ked budem mat dnes dobru naladu :) urobim ti crisis recovery .ima s BIOSom pre ten notebook (ked tam je phoenix BIOS), len radsej sem napis presny typ a podtyp toho NB (preistotu aj zo stitku vzadu)

To zavisi od BIOSu. Vo vseobecnosti treba vytvorit bootdisketu nejakeho (minimalneho) DOSu tak aby sa po nabootovani samo spustilo flashovanie DOS utilitou. Su na to aj tooly specialne napr. pre phoenix BIOS je na to aj tool od phoenixu ktore samozrejme nemozem a ani nebudem nikde sirit. Ale da sa to urobit aj rucne.

Image sa vytvori z diskety napr. v cdburnerXP (v tom dialogu o bootovani je aj button na vytvorenie image z diskety).
Alebo ak nemas disketovku tak sa to cele da robit cez virtual floppy (vfd) driver ale vtedy to robis naslepo bez vyskusania.

P.S. niektore BIOSy (tusim niektore AMI to mali tak) chcu len subor s BIOSom specialne pomenovany na tom mediu, apod, niektore nevedia CDROM, zavisi od konkretneho BIOSu.

Novsie phoenix zvycajne maju podporu pre USB FDD aj pre CDROM pre crisis flash.

Tak som sa nad tebou zlutoval a urobil to ima. Je prilozene, rozbal z toho *.ima, spust CDburnerXP (ked nemas tak google a nainstalovat), zvolit ze chces palit CD, strcit prazdne CD medium, v cdburnerXP ist do menu media ci jak sa vola to menu a tam mas niekde vytvorit bootovatelne medium alebo moznosti bootovatelneho alebo jak to je prelozene, zaskrtnes ze chces bootovatelne a das mu tam cestu na image diskety (nalistujes tam ten *.ima subor), nic ine tam nemen (malo by tam byt nastavene ze mas image 1.44MB diskety), a daj OK, a das to CD vypalit.
To strcis do mechaniky NB, zapnes NB, a nechas to aspon 5minut nesahat na to. Malo by to pipat kratko, a na konci jeden dlhy piiip. Vtedy je to naflashovane OK. Potom stlacit klavesu malo by sa to restartovat, alebo ked sa o 5min nic nedeje tak skusit vypnut (5sek zap.tlacitko) a zapnut.

Napis sem ci to pomohlo alebo ak nie tak ze co presne sa dialo.

BIOS som zobral z http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloa dIndex?softwareitem=ob-71749-1&lc=en&dlc=cs&cc=cz& lang=cs&os=2093&product=3812171
dostal som sa tam zo stranky pre compaq presario CQ60-120EC, snad je to spravny BIOS.

Dobrý den,prosím Vás též o pomoc s výrobou crisis recovery biosu.Mam tento typ netbooku:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docnam e=c01777590&tmp_task=prodinfoCategory&lc=en&dlc=en &cc=us&product=3975268#N905

A potřeboval bych nějak vyrobit ten .ima soubor z této bios utility:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloa dIndex?softwareitem=ob-73399-1&lc=en&dlc=en&cc=us& os=228&product=3975268

Moc by jste mi pomohl už nevím co s tím.Moc předem děkuji

Mám to asi týden takhle rozdrbané.Nechtěně jsem najel flash biosu protože mají ty instalátory stejný název a nějaké číslo.Jako "sp43936" atd.Jinak jsem zkoušel co se dalo,vyjmutí CMOS baterie atd co lidi poradily.Když jsem volal do servisu HP tak mě řekly cena cca 2000,když nebudou muset odpájovat čip.

Tak to mas smolu. V servise by to mozno urobili aj bez pajkovania (ked maju nahodou HW dongle na vynutenie crisis flashu, ale tak trochu o tom pochybujem ze to v servise budu mat).
P.S. este by si mohol skusit USB disketovku si niekde zohnat ze ci to saha na nu. Ak ano tak tam vytvorit disketu z image tej diskety.
P.S.2. a zaujimave by bolo ze ci to z toho CD (ktore si vytvoril z toho ima) nabootovalo a ci to nejak pipalo.