Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nová okna o která nestojím

Dobrý den.Mám problém.V počítači se mi neustále zobrazují nová okna
o která nestojím.Vždy když kliknu na domovskou stránku(domeček),
rozbalí se mi zároveň nové okno.Někdy je to hra Travian,jindy zas
stránky na porno obrázky,či videa a vzhledem k tomu,že mám děti,
nelíbí se mi to.Ptala jsem se i několika známých,jak to mám řešit,
ale na nic nepřišli,mají také tentýž problém.Zkoušeli vyčistit disk,
defragmentaci disku apod.,ale nic nefunguje.Mohl byste mi prosím
poradit postup,co s tím?Opravdu mi to dost vadí.Děkuji
Pavlína

Vložil jsem z došlé pošty (LaKr) (Kráťa)

loading...

krom výše uvedené kontroly doporučuju stáhnout hijackthis a dle návodu eliminovat nevyžádanou komunikaci z pc. Vytvořený log sem můžeš (po rozdělení na více částí) dát k analýze, pokud si netroufáš.

Dále doporučuju online scan na onlinescan

Můžeš použít i combofix - návod vygoogli.

A až bude čisto, jako prevenci, aby jsi tu nebyla za týden s totožným problémem, vytvoř všem uživatelům vč. sebe účty se standardním (v XP se to nazývá omezeným) oprávněním a administrátorský účet zahesluj a využívej výhradně k instalaci SW a systémovým úpravám. Dítě ( adolescent) s přístupem na internet s admin. účtu je pro pc v 99% smrtelné ;-)
Více info:
http://pc.poradna.net/a/view/308473-bezpecnost-na- internetu-pracujeme-s-neprivilegovanym-uctem-i
http://pc.poradna.net/a/view/308587-bezpecnost-na- internetu-pracujeme-s-neprivilegovanym-uctem-ii
http://pc.poradna.net/a/view/308709-bezpecnost-na- internetu-pracujeme-s-neprivilegovanym-uctem-iii
http://pc.poradna.net/a/view/323428-bezpecnost-na- internetu-pracujeme-s-neprivilegovanym-uctem-iv
http://pc.poradna.net/a/view/321207-bezpecnost-na- internetu-pracujeme-s-neprivilegovanym-uctem-v

Vím, nevypadá to jednoduše, ale zvládne to téměř každý a v případě nejasností se můžeš zde vždy zeptat.

když na nějaký spyware nezabere první tip, je combofix taky dobrá možnost.

co bych naopak nedoporučoval - cpát sem logy z hijackthis.
málokdo má chuť se v tom babrat, naopak uživatelé si navykli zaplavovat tím kdejaká fóra na internetu - přestože při troše přemýšlení mohou tazatelé většinu těchto problémů najít sami pomocí msconfig.exe, případně kontrolou doplňků internet exploreru.
pro log z hijackthis jednak existuje automatická kontrola na webu, a také se naštěstí analýzám věnují na fóru viry.cz (čím zavirovanější uživatel, tím větší odborník).

Uf. Protože to nepovažuji za žádnou soukromou poštu, dávám to sem:
Pavlína
Ještě jednou dobrý den.Psal jste že to trápí převážně uživatele IE,
ale já mám Mozillu a mám stejné problémy.Program který jste
doporučil nezabral,nebo nevím jak ho přesně použít.Nainstalovala
jsem ho,ale jak je to v AJ,tak jsem možná nezaškrtla všechny
příslušné kolonky,či co.Zkusíte mi poradit detaily?Děkuji ještě
jednou Pavlína
Krata
Dobrý den,
o IE jsem nepsal ani slovo. Spyware/mailware atd. se do počítače může dostat třeba přes e-mail, či při instalaci nějakého programu etc.
Kompletní a vyčerpávající návod na použití programu Superantispyware i se všemi obrazovkami, které se vyskytnou při instalaci a prohlídce je na
http://pc.poradna.net/a/view/380552-prohlednuti-po citace-na-skodnou-v-programu-superantispyware
Který bod (číslo) v tomto návodu vám nejde? Nebylo by lepší, koupit sousedovic synkovi čokoládu, aby Vám to podle toho udělal?
Proč nepíšete do onoho vlákna, které jsem Vám založil a kde Vám odpoví více lidí?
Kráťa

ve starších verzích byl ie proslulým samoinstalátorem spyware.
také fůra jakože free aplikací si do jeho bho doplňků dodnes rovnou registruje "spy" .dll

co se týká uživatelů a jejich prohlížečů, dnes už se pozice vyrovnaly - pod ie i ff musí uživatelé instalaci z netu potvrdit. že tak přesto činí a třeba javasciptem vnucovaný spyware si vědomně instalují ... :(