Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem U všech her se mi restartuje PC

Dobrý den

Potřeboval bych pomoct u všech her které hraju se mi po nějaké době restartuje pc - zaseká se zvuk a restartne se to neví někdo proč se tomu tak děje

teplotu grafiky mám kolem 55-57 C

CPU AMD Athlon 64 X2 5400+ 2.8 Ghz 200MHz 2x 512k s.AM2 BE
Operační systém Microsoft Windows XP Home Edition
Service Pack OS Service Pack 2
Pracovní paměť 2048 MB
VGA Gainward HD 3870 512 DDR3 , 9412
Zdroj Forton 400W ATX-400PNF

poradí mi někdo jsem už zufaly

Zdroj by stacit mel (i kdyz nerucim - PNF rada je bohaprazdny shit). To "vypadavani" zvuku bych sacoval na nehumanni prenosovy rezim disku (vyhledej PIO/UDMA) nebo vejra (trojana). Teplota severniho mostu je jaka?

start - nápověda - prohlížeč událostí
nebo eventvwr.msc

ta teplota grafiky je taková i při zatížení? cpu taky?

zkusil bych ještě bootovací cd s memtestem
pokud odhalí nějaké chyby, vytáhnout paměti ze slotů, ogumovat tvrdou gumou kontakty, jestli se nezlepší.

jsou nějaké modré obrazovky? nebo úplný restart? je automatický restart při chybě vypnut?

jak se kolega ptal na dma/pio režim - kontroloval jsi? ty windows instaloval kdo - to je z obchodu?

Ne obrazovka není modrá prostě se na 2 s sekne zvuk a retsartuje se pc ale nenajede a stojí - musím vždy na tvrdo restartovat - nerozumím tomu automatickému restartu?

TY visty mám normálně k novému PC z Alfy computer

Na jejich stránkách pišou:
Jak řešit problém zatuhávaní některých VGA karet v některých hrách na KT600 chipsetu č. 57 4.4.2006
Pokud máte MB s KT600 chipsetem a v některých hrách se stává, že dochází k zatuhnutí PC, je vhodné v BIOSu zvýšit napětí na AGP portu o 0.1V ( z 1.5V na 1.6V) . Tato položka se nazývá v BIOSu nejčastěji např. AGP Voltage nebo AGP OverVoltage Control. U MB Gigabyte pokud se tato volba nezobrazí, je nutné v BIOSu zmáčknout klávesy Ctrl+F1 pro rozšiřené nastavení BIOSu. Někdy je také vhodné vypnout v BIOSu FastWrite a snížit rychlost AGP z 8X na 4X.

Bohužel v Biosu jsem nic takového nenašel

Typicky vadná grafika. Dokud nezkusíš něco v počítači vyměnit tak se nedostaneš dál. Nastavováním různým napětí v biosu to neopravíš, to můžeš zkoušet až budeš vědět co je vadné. Může to být cokoliv jiného jako třeba zanesený/zaseknutý chladič ,vadná paměť. Ideálně zanést do servisu nebo si sehnat náhradní díly.