Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zatuhnutí PC

Hojte, v posledních dnech mám obrovský problém.
Nekolikrát po sobe se i stalo, ze mi zatuhlo PC ( Win 7 64bit), bez jakékoliv hlásky, nebo modré smtri.
Celou dobu jsem netusil, cím by to mohlo být a myslel jsem, ze mám spatne nastavené řízení spotřeby.
Ted to ale vypadá, ze by to mohla delat bud mouse, nebo motherboard. ( spís mouse)
Myš Cyber Snipa Stinger http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5234 4
Desku Asus P6T Deluxe V2 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6247 7
Jakmile mi PC totiz zatuhne, tak jsem si vsiml, ze mi prestane svítit klecko na myši a laserový senzor.
Tento jev se projevuje i v prípade, ze strcím mys do jiného USB na desce.
Kdyz jsem mys vymenil, tak nic nevytuhlo, ale to nic neznamená, protoze nekdy mi PC funguje nekolik hodin i s tou stávající myší.

Co myslíte??

mnoooooooo, tahle myš má svítící kolečko, laser a jeste podsvícený terc. Ten terc svítí stále, i kdyz je PC vypnuté.
Pri tom problému zhasne pouze laser a kolecko.
Ostatní periferie na USB zustavaji taky rozsvícené.
Takže šťáva tam jde...
EDIT: do logu jsem koukal a nepoznám co je co ... :-(

"Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení."

Tento záznam tam je. " Microsoft-Windows-Kernel-Power - kritická chyba"
Jenze to uz je záznam o tom, že jsem ho musel vypnout natvrdo a zapnout.
Chyba treba jen pár sekund pred tímto restartem zádná není zaznamenaná :-/

Jestě dalsí věc: po kousnutí PC me nereaguje ani klávesnice ( také USB), ale LED svítidlo, které je do té klávesnice pres iántegrovaný USB HUB zapojené svítí. Jsem z toho hotovej. Potrebuju vedet, zda je to problém myši, nebo desky... Myš stála 1400 a za měsíc me koncí záruka :-(
Ted momentálně jsem vymenil mys na obyc optiku a pokud alespon 2 dny bude vse ok.............. tak vlastne taky nezjistim, kde je problem... OMG. HELP

EDIT: myšima to není, vypadá to na desku. stejne ale netuším proč !!!

Tak bohužel, stále řešení hledám. Jen mě štve, že nejdou editovat mé předchozí příspěvky (ale to je OT).
Myslel jsem si, že po update BIOSu a následném nastavení na Default hodnoty se vše vyřešilo. Bohužel ne a k zatuhnutí PC
ještě ke všemu přidal zvuk, který se mi těžko vysvětluje. ( příklepová vrtačka, ale s mnohem vyššíma otáčkama ?? asi tak nějak).
Pravděpodobně je to tedy opravdu HW problém. Napadá mě jedině zdroj, protože po 8mi hodinovém testu Everestu byla teplota
na všech součástích OK, takže větrák to nebude a jeden ze dvou HDD taky né, protože si myslím, že by vypadal kolaps
PC trošku jinak a byl by o něm záznam v prohlížeči událostí.
Pokud někoho něco napadá, sem s tím. Musím zkoušet už všechno !!!

příklepová vrtačka, ale s mnohem vyššíma otáčkama ?? asi tak nějak.

drhne ti nějaký ventilátor.
píšeš 2 disky, čili to není ntb. když není vidět který to je (cpu, vga), může za to "kvalitní" zdroj.

nefunkčnost windows reklamuj tam kde jsi je koupil.
nefunkční hw ... radši to někomu svěř.

p.s.: starý příspěvek jde editovat asi 2 hodiny.

Ty ventilátory by snad drhly i za provozu ne? A ne jenom pri zamrznutí. Nebo se pletu?
Zdroj mám kavlitní 700 Fortron, PC je herní/mmediální a komponenty mám vseškeré značkové.

Přesný popis:
Win 7 Ultimate 64Bit
Fortron Epsilon 700W
Noctua NH-U12F + 1366 KIT
Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7- 950
Corsair DIMM 6144MB DDR III 1600MHz TR3X6G1600C7 XMS3
GeForce 8800 GTS 512 OC
1 TB Western Digital Caviar Black (WD1001FALS)
400 Gb Hitachi Deskstar HDT725040VLA360 Sata
DVD LG GH22LS30 sata

Dnes jsem našel na czechcomputeru v diskui príspevek pána, který naprosto totozný problém !!!
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PD9A7476C1E62 C939C125754100664AB8.html?ansid=63
Volal jsem na hotline ASUS, kde mi rekli, ze to bude problém s SouthBridge.

Ted si vzpomínám, že jsem chtel naistalovat Driver: ICH10R AHCI/RAID Driver Disk for Windows 32/64bit 7
Pokud se nemýlím, tak to je ovladač na SouthBridge ??
No a instalace neprobehla, bo to napsalo neco ve stylu, ze zarízení nesplnuje pozadavky.... nebo neco podobnýho.

EDIT: mám potvrzenov ASUS, ze je problém v ovladačích čipsetu. Takže mi poradili vypnout v biosu veškeré periferie, včetně interních, odpojit je od PC a zkusit doinstalovat výše uvedený driver a pokud to nepomuže, tak přeinstalovat Win s tím, že nenechat stahovat akatualizace, ani nepřopojovat periferie a nejdříve naistalovat ovladač chipsetu NordBridge+SoutBridge.

Jdu na to.

Takže mám po reinstalaci.
V krátkosti: Ten driver, který mi nesel nainstalovat na full win mi nesel naistalovat ani na čisté. ( bez jakýchkoli update).
Pak jsem bloumal po Biosu a vsiml si moznosti zmenit HDD z IDE na AHCI. Jakmile jsem tento krok provedl ( a pak jeste upravu v registru ),
driver sel bez problémů naistalovat. Ani na Hotline Asusu jim toto nedoslo bohuzel.

Momentálne uz funguju druhý den bez zatuhnutí. Nejsem ale schopen jednoznacne ríct, zda byla chyba napravena reistalací systému, nebo doinstalací onoho driveru.