Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win 7 na pomalem pc

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli když přeinstaluji windows xp na windows 7 na starém počítači, jestli bude rychlejší nebo naopak pomalejší. Windows 7 je sice rychlejší, ale jestli by to na tomto počitači nemělo opačný efekt, například kvůli grafickému desingu.

Je to
AMD Sempron(tm) 2200+
1.49 GHz, 192 MB RAM (původně tam má byt 256MB, beresi neco sdílena grafika)
Grafika VIA/S3G UniChrome IGP
přímou značku už nevím, tento počitač je celkem starý.

Popř. ješte jestli nebude problem s ovládači.
Děkuji předem.

Je to blbost. Kdybys tam zvýšil paměť na gigo stálo by to možná za vyzkoušení.Rozhodně bych ale nekupoval nové. Spíš bych už do toho prachy necpal.

Kdysi sem instaloval WIN 7 PRO na: Intel pentium 4 s 1,6 ghz, grafika nějaka Matroxka a 768mb ram. Můžu říct že to bylo docela svižný. Ale na 128mb ram nebo 256mb to nemá cenu, vlastně se to ani nenainstaluje.... Takže minimálně 768mb ram a jede docela v pohodě

No já kdysi instaloval XP Prof na pc se 128 mb a i s 64mb /tam se na chvilku tech 64pridalo/. V roce 2001 bez SP antiviru IE8 a tuny záplat to slo se 128mb pouzivat. Uvedomme si ze tehdy byl napr. max. office 2000, winamp mel tri mega, mediaplayer byl ve verzi 6,4 a AVG byla max 6tka.

Dneska to na pc s 256mb je pro hodne trpelive, rozdil u pocitace co ma 512mb a prida se mu druha 512 nebo gigo je hodne znat.