Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 98 na novém PC

Dobrý den chci se zeptat mám nový hdd na něm win7 a chci přidat ještě jeden a na něj win98 na hudbu neboď nové viny mají tučné zvukové ovladače a latency umí odstranit jen asio ale v novích winech když jede asio nemohu například z midi arangeru nahrávat doprovod na mp3 record software atd a navíc jasem koupil zvukárnu asus xonar a ted ji vracím neboď její ASIO si zrovna s míma programama nerozumí. Chci se tedy zeptat zda existuje pro Win98 nějaký vesa ovladač na grafiku abych mohl používat aspoň 1024x768 256 barev abych hudební software vůbec spustil a nějak rozchodit současné zvukovky myslím že s Audigy SE oem nebo SB VX nebude problém ale moje geforce pci-e to asi nerozdejchá. Jinak na hudbu je dobrej a mám s Win98 a Win2000 ohledně nahrávání a tvorby vlastní hudby dobré zkušenosti

zda existuje pro Win98 nějaký vesa ovladač na grafiku abych mohl používat aspoň 1024x768 256 barev

Já měl Win98SE v rozlišení 1280*1024 v truecolor (16mil. barev). Problémem budou ovladače; na nové grafické karty prostě Win98 drivery asi neseženeš. Jedině použít nějakou starou GK. Ve Win98 budeš muset omezit RAM na 512MB (MaxFileCache, MinFileCache ve win.ini nebo system.ini).

Pokud ovšem vůbec Win98 na novou desku (chipset) nainstaluješ, čemuž dávám minimální šanci.

Výsledek: bude rozumnější se poohlédnout po novém softwaru.

v novích winech když jede asio nemohu například z midi arangeru nahrávat doprovod na mp3 record software

to podla mna nebude novymi windowsami, ale novym hardware.

P.S. naco si kupoval novy PC ked na starom s Win98 vsetko tak dobre slapalo?? Pouzi ten stary PC a na nom stary Win98.

audigy SE a jeho asio je na tom ešte horšie ako asus xonar,takže to pôjdeš ako sa hovorí z kaluže do blata.....kompletný VESA ovládač sa dá pod win98 na novšie nvidie vyriešiť pomocou SciTech Display doctor-a a jeho free klonov,štandartný SVGA režim bude funkčný aj s tým,čo je integrované vo win9x,horšie to bude s čipsetom a jeho ovládačmi pre win9x-dnes ich nikto pre win9x neposkytuje,bude to fungovať len zákl.PIO mode a tam Ti nepomôže ani superhyper asio ovládač,skôr upgraduj alebo vymeň midi/audio sofware,dnes sa dajú zohnať parádne programy zdarma,ktoré sú plne kompatibilné s novými win a aj 64-bitovým prostredím,napr. Zynewave Podium free verzia,má plnú podporu aj pre VST,LMMS,EnergyXT Core a množstvo iných