Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno virtual dub a kodeky

cafte,naistaloval som si Virtual dub.ked v nom otvorim nejake AVI video vypise mi:

Virtualdub required a video for windows (VFW) compatible codec to decompress video. Directshow codecs, such as those used by windows media player

mam nainstalovany K-lite codec pack,mam winxp sp2
skusal som aj Codec pack All in one,ale nic

dakujem za prip.odpovede

Citujem "otvorim nejake AVI" Ake avi? :!::!::!::!:
Stiahni si GSpot a pozri aky kodek je v tom AVI pouzity.
Ak chces nieco upravovat, nielen pozerat tak potrebujes kodek VFW, nielen directshow.

Priklad: Mas .avi ktore je skompresovane v DivX5.
a) nainstalujes DivX5 (len) directshow codec: mozes to .avi pozerat, ale nemozes ho nacitat do VDubu ani do ziadneho ineho programu na editaciu videa.
b) nainstalujes kompletny DivX5 (VFW+directshow) codec: mozes to .avi pozerat aj nacitat do programu na editaciu.

Samozrejme v tvojom pripade najprv potrebujes vediet akym kodekom je to avi zakodovane (pouzi GSpot), aby si vedel co mas napisat do www.google.com (nazov toho kodeku a slovo VFW).

P.S. aha pozeram ze uz si to vyriesil, tak aspon nabuduce, dufam ze to uz z mojej odpovede aspon par ludi pochopilo ze o com to cele je :-)