Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zahřívání PC

Dobry den ...

Mam novy PC naistalöval jsem tam nove hry jako Call od duty 4 Crysis a pod vse slo uplne skvele na nejvissi (az na ten Crysis ;) ) ale asi po 30ti minutkach hrani se hra zacne sekat v ruznych intervalech, zjistil jsem ze je to zahrivanim protoze pri hrani ma muj PC 63C' az 68 zkousel sem snad vse koukal jsem na procesy vse ok koukal sem jestli jeden z chladicu neni zapraseny nic vse je ok a tak se vas ptam co stím mam delat :-( jestli si tam mam koupit chladic tak vubec nevím kde jaky a kam ho dat zde mate moji sestavu ..

ATHLON 64 X2 4800+ vč Arctit Cooler 7 rev 2, MSI K9N NEO V2/V3. 2x1GB DDR 2 800 MHZ ADATA GAME, GIGABYTE 9600 GT SILENT PIPE s přidaným tichým větrákem. HDD ATA 160 GB, MSI RW DVD ROM, CASE ASUS VENTO 2x přídavný chladič ARCTIC COOLER + ZDROJ 400 W.

Grafika 34C'

CPU 67C' az 63C' pri hrani ...

Jaj sorry, je tu chaos.

Tak nech skontroluje chladic ci sa neopiera o nieco na motherboarde.
To dotazovatel: kto skladal ten PC, nejaka firma alebo si si to skladal sam?
P.S. a sleduj teplotu grafiky napr. v speedfan, 34°C pri hrani je blbost to meras nieco ine a nie grafiku. Pridat otacky u toho vetraku grafiky.

Fotky su rozmazane z toho nejde nic poznat. Ked si dal dole chladic tak pasta bola roztlacena rovnomerne? Ci nebol chladic nasikmo to predsa vidno podla pasty, vpodstate za normalnych okolnosti chladic svojim tlakom na CPU vytlaci skoro vsetku pastu prec z CPU (za okraje). Mal si to tak?
Ked prikladas ten chladic k CPU tak neni pod nim nieco co by zavadzalo? Chladic nesmie sediet na nicom inom len na CPU.

Moze byt aj ze je len spomaleny ten CPU vetrak na minimum, aby to bolo ticho, co ale potom nestaci chladit, apod. Preco to teda neodnesies chlapikovi ze sa to prehrieva? Nech ti vysvetli kde je ten vetrak zapojeny a kde (napr. v BIOSe) sa daju nastavit vyssie otacky.

MSI smejd nemoze vediet spravnu teplotu gigabyte karty. Nema ta doska nahodou aj integrovanu grafiku? Ak ano tak zakazat v BIOSe alebo spravcovi zariadeni. A teplotu meraj niecim normalnym a nie MSI smejdami (cokolvek od MSI je uplna sracka to by som si do PC ani neinstaloval). Na meranie okrem inych vyssie menovanych mozes skusit aj speedfan.

jj odsrouboval jsem vetrak a zjistil sem ze ta teplovodiva pasta je oschla ... jinak vetrak zaprasenej nebyl a ani se niceho nedoty jeste sem pri hraji zkousel sahnou byla studena ale roh grafiky je docela horkej ze se na ni neda sahat jak je horka nevim jestli je to normalni no ... ale myslim ze to bude pastou jeste se poptam ... radsi nez si ji koupím ..

Tak jsem to udelal presne jak jste rekli no nwm kdyz hraju tak se to zacne zahrivat tak po hodce (65°C) ja bych rekl ze mam neco sppatne nastavene v biosu ... jak se nastavuje rychlost otacek ? ja uz fakt nevim :/ musim mit otevrene okno :D kdyz mam tak to ma 50 stupnu pri hrani .. :( sem zvedav co budu delat v lete xD