Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sladký čaj v notebooku, co teď?

Asus EEE 1000H

Vylil se mi sladký čaj (instantní granule) do vypnutýho notebooku (v kabeli). Zjistil jsem to asi po 15 minutách. Ve vlaku jsem se pokusil vysušit, co šlo (doslova bojový podmínky). Pak notebook 3 hodiny odpočíval, z toho asi hodinu a půl v otevřeném stavu (tj. odklopený displej).

Doma jsem ho po těch asi třech hodinách rozdělal zespodu a nezdálo se, že by v něm byla tekutina. Ovšem, klávesnici se mi sundat nepodařilo, a to ani s využitím inteligence, ani síly.

Vymontoval jsem pro jistotu HDD, odpojil aku a zkusil spustit notebook. Vlezl jsem do BIOSu a už tam jsem zjistil, že některé klávesy nefungují.

Poté jsem se odhodlal vrátit HDD zpět a nabootovat (bez aku). Kromě klávesnice funguje vše a notebook se chová normálně. Zazálohoval jsem data. Pracuji s externí klávesnicí.

Dá se odhadnout, co bude dál? Rozežere mi to postupně spoje na desce? Je otázkou času, kdy noťas odejde, nebo je reálný, že až na tu klávesnici může vše fungovat nadále?

Mám ještě něco udělat?

Pavel

Prozatím díky všem, včera se mi bez problémů podařilo klávesnici z notebooku vymontovat. Dělá se to úplně jinak, než jsem si myslel; našel jsem návod přesně pro můj typ noťasu.

A teď napíšu popravdě, co bylo dál. Vymontovanou klávesnici jsem vyšplouchal v mýdlové vlažné vodě, osušil ručníkem a nechal asi 12 hodin vyschnout, z toho asi dvě hodiny se vysoušela teplem.

Ráno jsem ji připojil do notebooku a nic: už nefunguje ani jedna klávesa. Zkoušel jsem to celkem třikrát - odpojit a připojit. Takže: buď klávesnice tím umytím odešla úplně - nebo - se mi nedaří datovej kablík zasunout dostatečně hluboko do konektoru na desce. Zatím nevím.

Noťas se tváří, že vše funguje jak má a dokonce funguje i bez interní klávesnice, je-li zapojena externí přes USB.

Pavel

Mno, myslim, ze za to muze to mydlo (mozna zas*alo kapacitni folii). Klavesnice bezne "čabrám" ve vlazne vode, ale s kapkou saponatu, nikoliv s mydlem. Nikdy zadny problem.

edit: Jeste bych to nevzdaval. Kdyz voda navzlina do kontaktni folie, trva treba i tyden, nez to vyschne. Reseni: rozebrat to "do mrte", folii rozpulit (nebyva to nijak lepene, pouze prelozene), nechat vyschnout.

V mezičase: klávesnici jsem v posledních dnech nezkoušel (tip: odešla úplně). Noťas nabootuje s externí v USB, takže zatím nouzovka.

Noťas i po delší době od události funguje jak má, nikde žádnej problém, takže se zdá, že čaj (a můj zásah) poškodil jen klávesnici, jinak nic.

Pavel

Klavesnicu umy a poriadne vysus (niekolko dni), v klavesnici nema co "odist uplne", su to len nejake folie s vodivymi cestami alebo nieco podobne, nic viac. Elektronika v noteboookovej klavesnici by nemala byt (to neni jak normalna PS2/USB klavesnica). V najhorsom pripade novu klavesnicu, nemala by stat viac jak 50-100eur.