Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s nacitanim cd dvd a vypalovanim

Dobry den notas mi vubec nenacita cd nebo dvd a nemuzu vypalovat,kdyz jsem se dival do spravce zarizeni tak mi chybi ve slozce radice pametovych zarizeni AR8TKE9Q ide controller a ovladac v systemu 32drivers a6fscedt.sys.Kdyz jsem zkousel vyhledat ovladac online nebo v notasu ukazuje mi to ze neni ovladac nainstalovan a neni mozne ho nalest ani online ani v notasu?Pokud znate vyrobce kontaktujte a ziskejte vice informaci.jenze vyrobce neznam a nevim kde to hledat nikde to na netu neni abych to stahl a nainstaloval ani nevim jestli se to da nejak jinak napravit.Diky moc predem za radu

ja mam cd ale kdyz zkousim system znovu nainstalovat tak mi nektere z nich to nacte vcetne originalu,chci jen ty ovladace nainstalovat znovu,ale nejde to nacist,existuje i jiny zpusob nebo co ma tu vypalovacku presne na starosti ktery hardware nebo ovledace?slo pouze recovery cd zeptalo se me to dat tam driver cd ale nenacte to,zkousel jsem to snad 20 krat,ikdyz mi naskoci windows tak dam pocitac zkousim to otevrit nebo spustit nejde to se deje i s ostatnima cd nebo dvd ale nevim co presne to ma na starosti,ktery ovladac?Nebo jak jinak to udelat aby ten notas nacetl ty drivery??

Tak problémů může být víc:

mechanika dělá mezka - to bude hw problém
rozhraní pro komunikaci s mechanikou je poškozeno - systém používá své SPTI, dá se využít i jiné rozhraní (na starších win je prima ASPI od adaptecu)
Neupřesnil jsi v čem to zkoušíš - v nouzovém režimu? řídí se to generickými ovladači - na vině bude pravděpodobně ovladač zákl. desky - to je nejhlavnější co potřebuješ, protože mechanika je plug and play a !komunikuje sama bez ovladačů".

takže upřesnění - kam až se dostaneš?

mi chybi ve slozce radice pametovych zarizeni AR8TKE9Q ide controller a ovladac v systemu 32drivers a6fscedt.sys

Jak si došiel k tomu že ti chybi AR8TKE9Q, a ovladac a6fscedt.sys ?
Na dúchodu je nuda, zrejme.

kdyz jsem se koukl do spravce zarizeni a zkousel aktualizovat ovladac tak mi to ukazovalo neni mozne vyhledat online ani v celem pocitaci mi to nevyhledalo.zkousel jsem pred chvili udelat full recovery ,recovery cd mi to nacetlo a pak ukazalo vlozit driver cd to nejde nacist,a ani pri startu windows kdyz dam pocitac a spustim dvd ma to dlouhodobejsi problem s nacitanim nebo vypalovanim cd a dvd,nevym jak to vymyslet abych nainstaloval ty drivery znovu kdyz ta vypalovacka funguje spatne

Ale jistě, od toho tam je, při spuštění nouzáku se můžou objevit dotazy na spuštění nějakého ovladače (třeba sptd.sys) u všech zvolit NE - najede čistý windows s generickýma ovladačema - vyzkoušet a pokud funguje, tak se tam plete nějaká, většinou emulační mátonoha - tu dostat ven (proto jsem se ptal na emulační softy)

Spustíš standardní nouzový režim - myslím že je na prvním místě
v průběhu načítání se může zobrazit dotaz na povolení načtení nějakého souboru = dáš NE
v nouzáku vyzkoušíš čitelnost cd. Pokud funguje načítání bez problémů přeinstaluj rovnou ovladače desky.
Jestli se zadaří, tak systém zjistí co má patřit na ten IDE řadič a upřesní co by to mohlo být (čili mechaniku detekuje), jestli se však jedná o virtuální mechaniku (a podle googlu, nic nenašel, to tak vypadá), tak by bylo vhodné se mrknout po přidat odebrat programy a odinstalovat program na virtuální mechaniky (daemon tools, alcohol 120%, apod.)
Další věcí co můžeš udělat je ve správci zařízení znovu odebrat ten špatný řadič, pokud je to virtuální řadič emulátoru a po znuvu detekci (vyhledat změny hw) nic nenajede= nenačten ovladač= není mechanika = dělá paseku a odinstalovat.

Úplně jinou možností jsou viry a breberky - ty pomocí antibreberkovače a antipenicilína v nouzáku zkontrolovat (vyber si libovolný - šance je tak půl na půl že něco najde, krom cracků)

V tom pocitaci uz ted nic neni protoze jsem tam mel recovery disk ten to vzalo a vsechno fungovalo,zkusil jsem to spustit v nouzaku vsechno nacetlo na nic se me to neptalo,zkusil jsem v nouzaku take dat to cd zase ten samej problem nacita ma pak to ukaze vsunte disk,parkrat se stalo ze tam bylo cd nebo dvd nahrane a ono mi to ukazovalo pripravit tento prazdny disk,ja jen potrebuju aby to nainstalovalo ty ovladace znovu,jak to udelat,nic v pocitaci neni zadne jine programy ani virtualni mechanici jen original windows co bylo z recovery cd