Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmenšení partition v GParted. Jak dlouho trvá?

Zdravím,
dal jsem v Ubuntu v GParted zmenšit na WD Mybook 1TB partition v ext3 (zaplněno asi 90GB) zmenšit na 100GB. Už mi to tady chroupe asi hodinu. Neví někdo, jak dlouho to ještě pojede? :-/

Díky!
MaSo

Pán má rád adrenalín, co ? Nebo byli data zazálohovaný??? Nepředpokládám že máš upsku plus ještě na balkoně nachystanej motorovej generátor....

Právě proto jsem to dělal...:-)

Potřeboval jsem udělat z ext3 NTFS (se zachováním dat). Vzhledem k tomu, že konvertor neexistuje, tak jsem to udělal takhle po kouskách.
1) Zmenšit ext3, co to jde.
2) Ze vzniknutého nealokovaného místa udělat NTFS partition.
3) To, co zbylo na ext3 překopírovat na NTFS.
4) Zrušit ext3.
5) Ze vzniknutého nealokovaného místa udělat NTFS partition.
6) Spojit obě NTFS partition.

:-)

Právě jsem resizoval z 910000M
ntfsresize -s 850000M /dev/sdb1 ... 5,98s user 155,84s system 3% cpu 1:15:51,67 total
jen kdybych věděl, (nebo aspoň ten příkaz ntfsresize s paramentry -ns to odhadne!!), že to bude trvat hodinu, tak se na to vykašlu