Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření domácí síťě s připojením na internet

Zdravím ve spolek, mám dva PC, které bych potřeboval nejen propojit mezi sebou, ale zároveň připojit oba najednou k netu. Mám tento router, na jednom PC mám Win XP Pro, připojený přes LAN a na druhém (noťasu s wifi) je Win 7 HP. Vlastnim standartní DSL připojení pomocí modemu. Dá se přes ten Belkiňáckej router propojit oba pc (sdílet soubory, apod.) a zároveň je připojit přes něj k netu? Pokud možno, potřeboval bych jednoduchý návod pro laika jak to propojit, o něco málo jsem se již pokoušel, ale nepřišel jsem tomu na kloub, takže musim stále střídavě přehazovat na modemu zástrčky a rád bych s tím něco udělal.. :-)

Vlastnim standartní DSL připojení pomocí modemu

co to za modem? přesný typ.
- modem má nejspíš lan výstup, ten se připojí do wan vstupu toho neskutečně hnusného belkinu.
- oba pc se pak připojují k belkinu, nejjednoduššeji s dhcp nastavením.
- wan vstup belkinu je třeba nastavit, ať se domluví s modemem, čili tak jak jsi měl doteď připojené pc přímo k modemu. buď to bude dhcp, nebo pokud při připojení někam zadáváš heslo, tak ppoe; já adsl neznám.

sdílení mezi pc a notebukem bude taky fungovat, ale vzhledem k pomalému wifi i pomalé lan části routeru to nebude žádný zázrak.

wow7 zavedly nové sdílení v síti, nekompatibilní se staršími verzemi windows. snad ta domácí skupina jde vypnout.

Omlouvám se za delší neaktivitu, neměl jsem přístup k netu. Modem je Terayon TJ720x. Problém se zapojením nemám, to vše jsem už propojil..

Potřebuju poradit, jak nastavit síť na PC s Win XP Pro, připojený přes lan. Druhý PC je nainstalovaný a funkčně připojený bezdrátově k wifi routeru.

modem terayon má lan výstup -> zapojit do wan vstupu routeru.
teprve k lan výstupům routeru belkin (a k jeho wifi) připojovat pc.

ošklivý router belkin: u lan části nechat povolené dhcp.
a počítače (tcp/ip) nechat na automatické získání ip adresy.
hodnoty pro wan rozhraní už jsou jistě správně nastavené. pokud net nefunguje, nastaví se tak, jak měl být původně nastaven jediný pc připojený přímo k modemu = ip dle providera.

jestli internet někde furt nefunguje, spusť na obou počítačích výpis nastavení, a dej ho sem (případně přes flashku):
start - spustit - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

Paráda, takže oba PC jsou připojený na router, jeden přes lan, druhý přes wifi a net šlape v pohodě na obou. Teď ještě.. mohl bys mi poradit prosimtě, jak na to sdílení? Potřebuju přenést větší objem dat mezi nima, nebo stačilo by, kdybych oba propojil přes lan a zkopíroval, ale stejně potřebuju znát nějaké to nastavení pro sdílení/přeposlání souborů. Díky moc.

Jedná se o Win XP Pro SP2 a Win 7 HP (64-bit) aktualizované.. Na počítači s Win 7 jsem si hrál s tou domácí skupinou a podařilo se mi z ní vystoupit (zrušit), "V síti není v současnosti žádná domácí skupina" píše. Taky jsem si hrál, že jsem propojil oba přes lan kabel a pokoušel se v protokolech jim naházet svá ip, aby komunikovali, podařilo se mi alespoň to, že jsem měl navzájem mezi nima ping, ale jak nasdílet soubory/přeposlat je, to netušim..

pc není třeba propojovat mezi sebou, častěji potřebuješ připojení na internet, čili nech je přes router.

w7 hp je tuším nějaké home, čili pouze zjednodušené sdílení. tak bych si nelámal hlavu, nechal i na xp tento defaultní způsob sdílení.
vyber si nějaké složky (něco jako d:\filmy) - pravým myšem vyber sdílení - bude chtít síťové jméno - ok.
a zkus se na sebe vzájemně proklikat.

případně si můžeš napsat zástupce pro přimapování disku druhého pc:

net use x: \\pocitac2\sitove_jmeno_2

pro jednoduchost můžeš oběma pc nastavit pevné ip adresy, jestli se ti to bude víc hodit do tohoto zástupce.

Sláva!

Ani pořádně nevím jak, ale dokázal jsem alespoň nasdílet jednostranně, že na W7 vidím pc s Win XP, ale naopak ne, zahlédl jsem nějaké připomínky k téhle "viditelnosti" počítače, že více lidí má problémy s touhle kombinací widlí ve sdílení, v odkazu, který jsi dával někde výše v diskuzi. Takže si to zkusim pročíst a kdybych nepřišel ani z těch chytrých příspěvků od lidí, jak na to, tak se ozvu, zatím díky, jsem tvým velkým virtuálním dlužníkem! :-):beer:

za pár měsíců už asi vyřešil.
u w7 se přidává nekompatibilní nesmysl "domácí skupina", a do toho ještě tradiční problém se sdílením, které jen vyhodí chybovou hlášku "nemáte oprávnění" - ale domácí uživatel z toho nechápe proč.
protože od dob win98 mu nikdo nevysvětlil, že u "nt řady" existují uživatelské účty, které se při sdílení používají.