Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poškozené registry

zdravím

před nedávnem jsem si do compu dávala nový hdd a v klidu jsem nainstalovala win xp. pár dní to jelo v pohodě, a pak mi to neustále ukazovalo WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG a ještě něco a že je to nenalezeno nebo poškozeno. taky se mi stále při startu spouštěla kontrola disku a něco to odstraňovalo, něco poškozeného pak tam byly nějaké osamocené části (moc tomu nerozumím) někdy to normálně najelo, ale sem tam ne. vždycky jsem to vyřešila opravou z instal. CD (ne přes konzolu)a pak to fungovalo. no a dneska jsem zapla comp, ukázala se zase ta zpráva a když jsem chtěla dát opravu, instalačku, konzolu, stav nouze, prostě cokoliv, tak mi to ukazuje Registry_error a nechcě mě to nikam pustit. nevím co s tím.

proto bych chtěla požádat o radu, jak to dát zase dokupy případně co to mohlo způsobit.

děkuji

jinak doplním jakékoliv info,ale moc tomu nerozumím...

to nejde přeinstalovat, vždycky se mi tam zobrazí modrá obrazovka:

byly zjištěna potíže a system win byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače.

REGISTRY_ERROR

pokud je to poprvé, co vidíte tuto obrazovku s chybou zastavení počítače, restartujte počítač. pokud se obrazovka objeví znovu, pokračujte těmito kroky:

ujistěte se že nový hw a sw jsou správně instalovány. pokud se jedná o novou instalaci, obratte se na dodavatele hw nebo sw a vyžádejte si připadné aktualizace syst. win.

pokud potíže potrvají, vypněte nebo odeberte instal. hw nebo sw. zakažte možnosti paměti systému BIOS (nevím jak) např. ukládání do mezipaměti nebo stínové řízení.
pokud potřebujete pro odebrání nebo vypnutí součástí použít nouzový systém, rest. počítač, stiskněte F8 a vyberte položku NOuzový režim (udělám a zas najede tato obrazovka)

techn. info:
stop: 0x00000051 .....

Prosím neraď kraviny. Správný postup je obnova systémového registru ze zálohy, žádná přeinstalace. Link viz Karel.

P.S.: tohle je častý problém a už se to tu několikrát řešilo:

420977-nenabehne-pc
http:/pc.poradna.net/q/view/483190-problem-s-booto vanim-windows-xp
http://pc.poradna.net/q/view/497382-chyba-souboru- registru

Ten prostřední odkaz bude asi lépe fungovat takhle:
http://pc.poradna.net/q/view/483190-problem-s-boot ovanim-windows-xp (karel)

je poškozený souborový systém na disku, a odnesly to registry.
- chtělo by to test paměti, třeba memtest z bootovacího cd). jaká je značka pamětí? (jde vyčíst programem nssi ze stejného boot cd)
- jak je starý zdroj
- jaké jsou teploty uvnitř pc, je disk dobře chlazen, může vzduch zepředu zespodu nahoru ke zdroji normálně proudit? v biosu se dají vyčíst nějaké teploty.
- nezaavzí v chlazení disku ploché kabely? co je disk přesně za typ? (viz nssi)

instalaci windows nemá moc cenu zachraňovat, ale je smůla jestli to postihlo i data - zvláště pokud není rozdělený disk na c: a d:
- vytáhnul bych disk, strčil do jiného pc, tam nechal prověst kontrolu tohoto disku, zatrhnout obě zatrhovátka (v jiném pc bude mít přidaný disk jiné písmeno!)
- ve starém pc bych zatím provedl kontrolu paměti
- po testech všechno vrátit zpět, přeinstalovat windows přes původní instalaci.
pokud by to neopravilo registry (kontrola disku na tomto pc neprojde), je to na zrušení windows + program files + document&settings, a novou instalaci.

Ak Vám na dátach nezáleží,
tak, ako hovorí kolega vyššie - letmá kontrola fyzického stavu HW (káble, konektory, atď.) a RAM.
A kontrola HDD v inom PC - s pokusom o chkdsk, s opravou povrchu a system files.
Či to spravíte utilitou samotného windowsu (ako uviedol Mr.brtník),
alebo inou utilitou, je na Vás.

O SFC už zrejme sa netreba pokúšať.

A, ak je HDD kondícia OK,
najlepšia a najrýchlejšia cesta ku cieľu vedie cez novú panenskú inštaláciu systému
na kompletne preformátovaný disk.

(Škoda, že sa to nedá spraviť s nami, s ľuďmi.)

Ak Vám na dátach nezáleží,
tak, ako hovorí kolega vyššie - letmá kontrola fyzického stavu HW (káble, konektory, atď.) a RAM.
A kontrola HDD v inom PC - s pokusom o chkdsk, s opravou povrchu a system files.
Či to spravíte utilitou samotného windowsu (ako uviedol Mr.brtník),
alebo inou utilitou, je na Vás.

O SFC už zrejme sa netreba pokúšať.

A, ak je HDD kondícia OK,
najlepšia a najrýchlejšia cesta ku cieľu vedie cez novú panenskú inštaláciu systému
na kompletne preformátovaný disk.

(Škoda, že sa to nedá spraviť s nami, s ľuďmi.)

ked si v instalatore vyberes novu instalaciu Win (nie opravnu) a das tam ten oddiel aj sformatovat, tak to urcite nepise registry error.

Ak mas neustale problemy s PC tak mas bud v haji disk alebo problemy s RAM apod, otestovat, skontrolovat BIOS (napatie a frekv. RAM apod)

Co ta nepusti?
http://pc.poradna.net/a/view/403824-instalace-wind ows-xp-krok-za-krokem
Krok 10a. Zmacknes Enter. A co vypise?

Ked ti nejde o data tak mozes zmazat kompletne disk napr. tak ze si stiahnes (www.google.com) Ultimate Boot CD (.ISO) a vypalis, z neho nabootujes, a najdes si pod disk tools program killdisk a das si ten disk kompletne vymazat. Staci 1%, potom Esc. A instalovat Win. Potom uz na disku nebudu ziadne registry ani nahodou.

Ty sa tu do toho neplet ked o tom nemas sajnu. Ked Win pise hovadiny o registry tak moze skusit vymazat disk killdiskom, aby Win nepisal hovadiny o registry. A evidentne to pomohlo. Ked to furt nechapes tak to mi ta je potom luto.
P.S. preco killdisk - ptz to je najjednoduchsie (vypalis si CD a nabootujes). Ano da sa to aj inac ale tak ju zacni ucit teraz linux a o pol roka to potom mozno vymaze v linuxe.

ked mas po uplne cistej instalacii problemy, tak mas vadne PC na to vobec nemusis skusat nic instalovat dokial nenajdes a nevymenis vadny HW komponent. Moze byt len blbo nastavena RAM v BIOSe (napatie, frekvencia) a moze byt aj vadny disk alebo kabel k nemu alebo doska alebo zdroj alebo cokolvek.