Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poškozené registry

zdravím

před nedávnem jsem si do compu dávala nový hdd a v klidu jsem nainstalovala win xp. pár dní to jelo v pohodě, a pak mi to neustále ukazovalo WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG a ještě něco a že je to nenalezeno nebo poškozeno. taky se mi stále při startu spouštěla kontrola disku a něco to odstraňovalo, něco poškozeného pak tam byly nějaké osamocené části (moc tomu nerozumím) někdy to normálně najelo, ale sem tam ne. vždycky jsem to vyřešila opravou z instal. CD (ne přes konzolu)a pak to fungovalo. no a dneska jsem zapla comp, ukázala se zase ta zpráva a když jsem chtěla dát opravu, instalačku, konzolu, stav nouze, prostě cokoliv, tak mi to ukazuje Registry_error a nechcě mě to nikam pustit. nevím co s tím.

proto bych chtěla požádat o radu, jak to dát zase dokupy případně co to mohlo způsobit.

děkuji

jinak doplním jakékoliv info,ale moc tomu nerozumím...

Prosím neraď kraviny. Správný postup je obnova systémového registru ze zálohy, žádná přeinstalace. Link viz Karel.

P.S.: tohle je častý problém a už se to tu několikrát řešilo:

420977-nenabehne-pc
http:/pc.poradna.net/q/view/483190-problem-s-booto vanim-windows-xp
http://pc.poradna.net/q/view/497382-chyba-souboru- registru

Ten prostřední odkaz bude asi lépe fungovat takhle:
http://pc.poradna.net/q/view/483190-problem-s-boot ovanim-windows-xp (karel)

ked si v instalatore vyberes novu instalaciu Win (nie opravnu) a das tam ten oddiel aj sformatovat, tak to urcite nepise registry error.

Ak mas neustale problemy s PC tak mas bud v haji disk alebo problemy s RAM apod, otestovat, skontrolovat BIOS (napatie a frekv. RAM apod)

Co ta nepusti?
http://pc.poradna.net/a/view/403824-instalace-wind ows-xp-krok-za-krokem
Krok 10a. Zmacknes Enter. A co vypise?

Ked ti nejde o data tak mozes zmazat kompletne disk napr. tak ze si stiahnes (www.google.com) Ultimate Boot CD (.ISO) a vypalis, z neho nabootujes, a najdes si pod disk tools program killdisk a das si ten disk kompletne vymazat. Staci 1%, potom Esc. A instalovat Win. Potom uz na disku nebudu ziadne registry ani nahodou.

Ty sa tu do toho neplet ked o tom nemas sajnu. Ked Win pise hovadiny o registry tak moze skusit vymazat disk killdiskom, aby Win nepisal hovadiny o registry. A evidentne to pomohlo. Ked to furt nechapes tak to mi ta je potom luto.
P.S. preco killdisk - ptz to je najjednoduchsie (vypalis si CD a nabootujes). Ano da sa to aj inac ale tak ju zacni ucit teraz linux a o pol roka to potom mozno vymaze v linuxe.

ked mas po uplne cistej instalacii problemy, tak mas vadne PC na to vobec nemusis skusat nic instalovat dokial nenajdes a nevymenis vadny HW komponent. Moze byt len blbo nastavena RAM v BIOSe (napatie, frekvencia) a moze byt aj vadny disk alebo kabel k nemu alebo doska alebo zdroj alebo cokolvek.