Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze zapnout PC.

Když zapnu PC, tak mě nabíhá WINDOWS XP a z ničeho nic se ukáže modrá obrazovka s bílým písmem. (viz. příloha). Dále PC nejde. Zkoušel sem i reinstalaci, která nepomohla. Jedná se o HDD MAXTOR 200GB. Celý PC je cca starý 2,5 roku.
Dříve šel PC v naprostém pořádku. Stalo se toto z ničeho nic bez žádných varování a nějakých náznaků. Zkoušel sem MEMTEST RAMek a ten mi ukázal že jsou v naprostém pořádku.

Zkus někde sehnat nějákej HDD a zapojit, potom se uvydí jestli to dělá on. Nebo zkus vyjmout na chvilku tu baterku co napají desku. System se nastaví na výchozí hodnoty.

No mělo by ale tohle je jistější když to restartuješ na tvrdo. Stejnej problém jsem měl i já, koupil jsem jsi nový CPU a při startu obrazovka smrti, a pomohlo vyjmout grafiku a nechat systém nabootovat a integrovanou graf. a od té doby už to nezlobí. Takže to vyskoušej, tedy pokut máš přidanou grafarnu.
Hodně štěstí.

HDD jsem vyměnil za ten co používám na svém 2. PC, který normálně šlape a udělalo to stejnou chybu. Dal sem ho zpátky do svého PC a šlape jak má. Takže problém v HDD není. Zkoušel sem i vyměnit kabel od desky k HDD a taky to dělalo. Takže to vidím na desku nebo grafiku. Ptal sem se jednoho známého, který dělá hodně s PC a ten mi řekl, jak zkusím naforamtovat zero formatem disk, ale nevím jak se to dělá. To je formát, ale pomalu? jestli jo, tak to jsem dělal. Tak prosím poraďte co s tým teď.

Za prve skus cistu instalaciu Windows (vcetne formatovania, idealne predtym vymazat disk uplne programom killdisk z UBCD), za druhe napis presne co na tej modrej obrazovke je napisane. Za tretie odpoj vsetko nepotrebne (TV kartu, USB veci, apod).
P.S. a skus iny kabel k HDD (datovy aj napajaci)
P.S.2. a overit si ze jak sa sprava live linux. Linux v pripade problemu zvykne vypisat vic pouzitelnych informacii jak dementny Windows.

Hoj, harddiskem to není. Modrá smrt signalizuje problém se základním hardwarem nebo ovladači. V případě, že nepomohl re-install OS, je problém v HW (deska, ram, CPU). Osobně již nepoužívám prográmky na testování chyb. Nejrychlejší je zkusit vyměnit RAM. Pokud tam máš jen jednu, zkusil bych ji vyměnit. Pokud tam jsou dvě, tak na střídačku jednu vytáhnout. Pokud ale jede linux, Ramka bude na 90% OK. Tipuju cache procesoru nebo pak už jedině deska. Měl jsem podobný problém a po výměně CPU bylo vše OK.

Ktory 200GB maxtor bol PATA? Napis sem presnu znacku disku z nalepky.

P.S. 0x0000007B je ak sa nemylim INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE takze je to bud SATA disk (a nie PATA) a mas blbo prepnute v BIOSe SATA mode, alebo ak je to PATA disk tak ho mas mozno v externom radici dosky a potrebujes k nemu ovladac na diskete. Alebo mas nahovno kabel alebo jumprovanie disku apod. Napis jak presne je zapojeny (ktore konektory dosky, jake kabely, jak jumpre) disk a CDROM.
A napis jak presne dopadla ta cista instalacia Win, co presne zle to urobilo a kedy presne.
Skusal vymazat disk (vsetky oddiely) kompletne killdisk-om z UBCD?

Maxtor
- DiaamondMax 10
- Model: 6L200P0
- 200GB PATA133 HDD

Kabelaz je dobra, protože jsem jí zkoušel i na 2. PC a šla v naprostém pořádku.
Do HDD mam zapojeny datovy kabel (PATA), který je připojený k desce. Pak mám další kabel a ten je také Pata a ten je připojen k DVDmechanice. Jak mechanika, tak HDD jsou klasicky zapojeny kabelem ke zdroji pomocí napájecího kabelu.
Čistá instalace WIN dopadla tak, že jela instalace a prý nainstalováno a začali nabíhat Windows a ukázalo to modrou obrazovku s tým bílím písmem a nějaké nastavení profilů, internetu.... jak ze začátku se nastavuje po mě nechtělo.
Vymazat disk jsem zkoušel i všechny oddíly.... jinak z UbuntuCD jsem killdisk nepouštěl, protože sem se bál, abych ten disk přímo neodpálil..., ale jinak sem HDD jsem zkoušel formátovat i zero formátem.
Jak píšeš že ten SATA mode mám asi blbě nastavený v BIOSe, tak ti nepovím jestli to je dobře nebo ne, protože nevím kde to tam nastavit (pod čím to tam hledat).

Ked mas PATA disk tak ta nezaujima SATA mode. SATA mozes v BIOSe uplne vypnut (na Disabled) nech sa do toho nesere.
Mas tam nejaky problem s tym diskom/mechanikou/kabelom k nemu. Alebo ten PATA port na doske je nejaky problematicky, skus dat CDROM a HDD k sebe a na jeden kabel ten od CDROM (CDROM naswitchuj na slave, disk na master), uisti sa ze spravna strana kabelu (oznacena, dlhsia) je v doske a ze mas 80zil kabel, a skus to nainstalovat nanovo.

UBCD neni ziadne Ubuntu CD, OMG zadaj si do google UBCD. Pred instalaciou zmaz disk killdisk-om (staci prve 1% a potom Esc). Nic ti to neznici. OMG.

Omlouvám se, že píši až teď, ale neměl sem přístup k internetu....jinak jsem to zkoušel oboje zapojené v jednom konektoru, ale stejně to dělalo (a zkoušel sem to mít jak zapojené ze strany-zespodu, tak i klasicky na desku-ze shora).
Když to bylo zapojené zespodu, tak to ze začátku nechtělo ani naskočit, ale pak naskočil (trval start než PC vždy pípne cca 20s a pak začne nabíhat obraz).
taky jsem zkoušel, jak jsi psal, abych zkusil SATA disk a nešel. V BIOSu jsem load defaults dal a stejně to nepomohlo.
Psal si tu jestli to je 80 žil, tak sem to nechtěl počítat, ale normálně na něm mám v 2. PC zapojený HDD a v pohodě na něm šlapají.
Chtěl si vědět jak mám nastavený HDD a mechaniku. Tak je HDD jako MASTER (DS) a Mechanika jako SLAVE.
To jak jsi říkal jak to SATA nastavím jako DISABLE, tak jsem se na to díval a mám jako disable.
Jinak kabely jsem použil viz odkaz.:
- data http://rocky.digikey.com/weblib/Assmann/Web%20Phot os/AK-ATA-100-R.jpg
- napájení http://i165.photobucket.com/albums/u73/Matthew_Mor rison/800px-Molex_female_connector.jpg
(obrázky jsou z internetu jenom jako ilustrace k přirovnání)

Ked si to dal k sebe na jeden kabel mal si tie Windows skusit nanovo nainstalovat.
Zily kabla spocitaj, neni to tak zlozite (staci ratat doprostred a vynasobit *2). Ze to funguje v inej doske je nepodstatne !!! (ina doska moze vediet max UDMA2 alebo ma inac riesenu detekciu 40zil). A ked mas 2zariadenia na jednom kabli uisti sa ze je spravny koniec kabla v zakl.doske (na fotke je spravny koniec ten modry, neni to jedno)

Ked skusas SATA disk tak najprv treba vliezt do BIOSu a nastavit SATA na Enabled, a potom SATA mode na IDE. A skusit nainstalovat Windows na ten SATA disk (PATA disk odpojeny).
Vseobecne je ta chyba 0x0000007b spojena jedine s tym ze sa Win nevie dostat na disk, a to je problem jedine toho jak to je zapojene a pripadne jake ovladace sa musia dat Windowsom pri instalacii (po zmacknuti F6) na diskete, ak je ten PATA radic na doske nestandardny (ktory Win nepozna). Windows instalovat ako novu instalaciu vcetne formatovania, nie opravnu instalaciu ani nic podobne.

P.S. mozes tam skusit nainstalit aj Win7 (si stiahni .ISO nejaku skusobnu verziu W7), ten by mal urcite poznat ten radic. Tak budes vediet ze ci je problem HW alebo nie.
Alebo tam skus nainstalit napr. Ubuntu linux, ze co vypise ten (linux zvykne vypisat normalnejsi popis problemu, ak tam nejaky problem vobec je)

Preco by mala byt v haji? Moze byt v MBR vir, preto som to napisal a vir to z MBR zmaze. Keby bola nulta stopa v haji tak by dostaval pri tych prikazoch alebo pri instalacii I/O error hlasky ktore predpokladam ale nedostava inac by to sem uz predpokladam davno napisal.

Este k tomu MBR, po spusteni zavirenych Win moze zas WIn MBR prepisat tym virom, skusil by som fixmbr a hned potom novu instalaciu Win. Alebo idealne killdisk ten zrusi z disku uplne vsetko. POtom cistu instalaciu Win.

Tak jsem zkusil W7, protože doma mám i licencovanou verzi a při instalaci se to seklo. a zamrzlo to celé.
Jinak když sem zkoušel ten SATA disk, tak je jasné, že jsem ho v BIOSU povolil... :) a celé znova nainstalovat, ale problém zůstal stejný.
Jak jsi psal jak nabootuji Windows XP a napíšu do konzole...., tak jak se dostanu do té konzole? ty XPčka se přeci nespustí.... :(
Pak tu psal:kropf09, tak jsem si pujčil HDD a zkusil ve svém PC a pak na tom 2. a nešel... závada stále stejná. Tak jsem ten HDD nechal protestovat a řekli mi, že HDD je v naprostém pořádku.
Bohužel tuto disketu nemám... :( Ztratil jsem jí. :( Ale našel sem konečně CDčko s ovladači od desky, ale nevím jestli to k něčemu bude...
Pak jsi tu ty MM.. psal jak zkusím UBCD, tak sem to zkoušel a testoval jsem i ten HDD, než jsem ho nechal protestovat i u jednoho známého, ale hlasilo mi to že HDD je v naprostém pořádku.

Ked je podla utility vyrobcu (z UBCD) disk v poradku, tak skus z UBCD spustit killdisk na kompletne zmazanie disku (staci prve 1% a potom Esc) a skus hned potom nabootovat z instalacky W7 a skusit instalaciu Win.
Ked ani potom nepojde tak ok skus vymenit dosku (akukolvek napr. gigabyte ktora podporuje tvoj CPU a tvoje RAM, a nema chipset nvidia)

Půjč si od někoho jiný disk a zkus ho ve svém PC. Popřípadě zakup nějaký malý a levný v bazaru nebo od technika v servisu. Závada mi připomíná problém s HDD.

Ještě jedna možnost EZ drive od WD na disketě nebo podobný program od Seagate nebo
Maxtor Ti tvůj disk prověří před startem OS, tedy po startovní kontrole HW a na modrou obrazovku nedojde. Tady si svůj disk proklepneš ze všech stran. Pozor, ta disketa je bootovací ! Tedy do BIOSu a nastavit priority bootování na Floppy. No máš snad ještě někde tuto součástku. Kdo je chytrý ten to nezahodil. Jinak by jsi to musel vypálit na bootovaci CD nebo USB a to už se škrabeme levou rukou na pravém uchu. No, a jak to uděláš všechno na nefungujícím PC nevím.

Tak jsem to vyřešil tak, že jsem koupil novou grafiku a základní desku. Provedl reinstalaci celého systému a koupil i nový HDD o větší kapacitě... ;) když už UPGRADE, tak o trochu něco lepšího. :) Základní deska teď podporuje i Core 2 Duo... takže do budoucna tam přibude i nějaký ten lepší CPU a dám tam i nějaký ty RAMky lepší... ;).
Jinak se omlouvám, že píši až teď, ale zapomněl jsem odepsat, že tento problém už je vyřešený. Děkuji mockrát za pomoc. A prosím o LOCK.