Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Z počítače sama zní hudba

Dobrý den,
mám takový dotaz. už týden, co pracuji na počítači se naprosto sama z ničeho nic bez jakéhokoli pokynu spustí hudba a do minuty přestane. Jedná se stále o 2 a ty samé skladby o kterých ani nevím, že bych je měl někde uložené. Někdy se to stane třeba jednou za hodinu, někdy i třikrát. Uměl by někdo poradit ? Může to být prý virem, ale jak na něj? Jinak počítač funguje naprosto dobře

Díky, Pavel

Slyším přímo hudbu, sousedí to uslyší, pokud dám repráky nahlas, prostě přímo hudba aniž bych pouštěl jakýkoli program a pak to ustane samo. Takovou hudbu jsem si ani do počítače neukládal, ale přesto se to naprosto samo spustí a ustane

Přijměte opatření na ochranu před viry, i když nenavštěvujete neznámé nebo nedůvěryhodné webové servery ani neotevíráte přílohy e-mailů. Pro zvýšení zabezpečení počítače založeného na systému Windows můžete postupovat způsobem sestávajícím ze tří kroků: používejte bránu firewall, stahujte pravidelné aktualizace a používejte antivirový software. Podrobné pokyny objasňující použití tohoto postupu pro váš operační systém najdete na webu Chraňte svůj počítač společnosti Microsoft:
protect (http://www.microsoft.com/cze/security/protect/defa ult.aspx)
V počítači založeném na systému Windows XP může webový server Chraňte svůj počítač automaticky rozpoznat a konfigurovat bránu firewall pro připojení k Internetu (ICF), konfigurovat nastavení funkce Automatické aktualizace a poskytnout informace o antivirovém softwaru. V počítači se systémem Windows XP a aktualizací Service Pack 2 je změněn název brány firewall pro připojení k Internetu (ICF) na název brána Windows Firewall (WF).

Další informace o automatizované části webu společnosti Microsoft Chraňte svůj počítač získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
828931 (828931 ) Časté otázky o automatizované části webu společnosti Microsoft Chraňte svůj počítač (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
V USA a Kanadě získáte bezplatnou pomoc s problémy týkajícími se virů na lince (866) PC-SAFETY (727-2338). Mimo území USA a Kanady kontaktujte místní pobočku společnosti Microsoft.
Příznaky napadení virem, červem nebo trojským koněm
Pokud máte podezření, že by váš počítač mohl být napaden virem, obstarejte si aktuální antivirový software. Je-li váš e-mail nebo jiný soubor infikován virem, může to ovlivnit počítač následujícími způsoby:
Infikovaný soubor může vytvořit své kopie. Tím může být spotřebováno veškeré volné místo na pevném disku.
Kopie infikovaného souboru může být odeslána na všechny e-mailové adresy v adresáři.
Virus může zformátovat pevný disk a odstranit soubory a programy.
Virus může nainstalovat skryté programy, například nelegální software. Nelegální software pak může být z vašeho počítače dále šířen a prodáván.
Virus může omezit zabezpečení. Následkem toho mohou neznámí uživatelé se zlými úmysly získat vzdálený přístup k počítači nebo síti.
S virem souvisejí nebo jím jsou vyvolány následující příznaky:
Obdrželi jste e-mailovou zprávu s neobvyklou přílohou. Po otevření přílohy se zobrazí dialogová okna nebo dojde k náhlému snížení výkonu počítače.
Příloha, kterou jste právě otevřeli, má dvojitou příponu, například .jpg.vbs nebo .gif.exe.
Antivirový program je bezdůvodně zakázán a nelze jej restartovat.
V počítači nelze instalovat nebo spustit antivirový program.
Zobrazí se neobvyklá dialogová okna nebo okna se zprávami.
Jiní uživatelé vám řekli, že od vás nedávno obdrželi e-mailové zprávy s přiloženými soubory (zvláště s příponou EXE, BAT, SCR nebo VBS), které jste neodeslali.
Na ploše počítače se zobrazí nové ikony, které jste tam neumístili nebo které se nevztahují k žádným nedávno instalovaným programům.
Z reproduktorů zní neočekávaně neznámé zvuky nebo hudba.
Z počítače zmizí program, který jste ale záměrně neodstranili.

A co to je za skladby? Vím že Windows má nějaký vzorový písničky uložený v dokumentech ve složce Hudba. Ale že by se samovolně na minutu pouštěli... Jinak můžeš zkusit prohlídnout počítač nějakým programem, jestli tam nemáš breberky. Jinak asi zálohovat, zformátovat a nainstalovat znovu. :-(

Nedovám příponu .exe v rámci zjednodušení psaní(kde není exe, tam ji napíšu): firefox, alg, tasxmgr, winvnc4, PsiService_2, pdfsvc, explorer, MDM, spoolsv, iviRegMgr, svchost, soffice.bin, soffice, svchost - ten je tam víckrát, LightScribeControlPanel, lsass, services, winlogon, csrss, smss, ctfmon + jsou tam ty, co jsem našel v msconfig po spuštění, jsou v diskuzi vypsané a zbytek už to být nemůže.

Jeeej..to mi taky dela:D...je to reklama na facebooku...ten kohout je na farmerama.cz a ta druha na nakou onlinovku na pc...Proste se to zniceho nic sama ta reklama obevi a zacne hrat...tk tam dam ikonku ztlumit a je klid....ae taky me to pekne sere...

Re: Z počítače sama zní hudba
poihu [213.215.67.xxx], 09.08.2010 00:13
A ked to hraje mas spusteny daky browser?

Re: Z počítače sama zní hudba
Pav [88.146.180.xxx], 09.08.2010 08:31
nemusí být spuštěný a přesto hraje

původce je z parazitně stažen z netu, v pc se chová jako adware (druh spyware).