Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvuková Karta

Omlouvám se vám že zakládám nový topic, ale tamten byl velice nepřehledný, tak se nezlobte

Hledám driver na základní desku ASUS P5GDC Deluxe nebo na zvukovou kartu C-Media CMI9880 (tato zvuková karta je integrovaná do výše zmiňované zákl. desky). Mám OS Windows 7 a nejde mi zvuk. Jediné rozumné vysvětlení je pro mně chybějící driver. Jakékoli informace poskytnu.

Idealne bude skusit nainstalit Win znova uplne nacisto (neviem co si tam uz vsetko nadrbaval do tychto Win), potom servicepack, skusit aj start - windows update, tam nejaky MS ovladac by mohol byt na vyber (rucny install), ak nie tak skusit aj ten ovladac chipsetu. Skontrolovat v spravci zariadeni ci su nejake otazniky a jake.

P.S> idealne bude ako uz pisal MM Tank drbnut nejaku zvukovku do PCI slotu, ptz tato sracka a Win7 to dohromady moc nejde. A este idealnejsie bude dat tam Windows XP (!!!). Win7 ti nic nove neprinesie, akurat v tom polovica stareho HW nefunguje.

Nieco je na MS fore
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w 7itprohardware/thread/3d7d02d4-fa0e-4164-a54d-ec2a e0a06ca6

Hello everyone!

Here is one solution to the problem with Windows 7 and the CMI9880 soundchip drivers:

It was done successfully with ASUS P5AD2-E DeLux motherboard...

Install Win 7 clean.
Manually configure 2 devices lacking drivers.
First-Unknown device which is system device driver ATK0110 ACPI UTILITY Driver v.1043.2.15.37.
Without this driver the recording does not work!!!
Reboot the computer and MANUALLY install C-Media CMI9880 driver version 5.12.1.8 (found in the driver folder).
Do not execute the installation program!!!!!
Reboot the computer.
Without the C-Media configuration panel installed, configure the sound devices(recording and playing) manually using win 7 configuration.

WORKS 100%!

t.j. musis ten ovladac zvuku (ten ktory je na webe ASUS pre WindowsXP 32bit) nainstalit rucne zo spravcu zariadeni (pravy klik na zvukovku - aktualizovat ovladac - dat mu cestu na .inf na rozbalene tie stiahnute ovladace), a nie cez setup.exe. A predtym nainstalit ten ATK driver ten mas na webe ASUS k tvojej doske, mal by fungovat ten co je pre Vista 32bit.

Ten ATK driver si nainstaloval pred tym CMedia?

Tak jak to mas je to spravne, este si tam treba skontrolovat aj nastavenie typu reproduktorov a v jakom konektore maju byt, a strcit repro do spravneho jacku a zapnut ho :) A nieco prehrat napr. v mediaplayer.
Skontrolovat aj hlasitost v mixeri, mala by byt ikonka vpravo dole.

To si tam zas spustal ten CClenaer? :-) Nainstaluj tam uplne ciste Win7 + servicepack + ATK driver + driver zvukovky. V tomto poradi. Nic viac :)
P.S. pripadne experimentovat sa da aj s ovladacom chipsetu, ale az ked nieco nebude fungovat. Ak to bude fungovat v stave Win7 + servicepack + ATK driver + driver zvukovky, tak tam uz ziadne dalsie ovladace neinstaluj.

OMG to zas sa web asus uplne sere.
Chod na www.asus.com, zvol si napr. global (ked nefunguje tak ine staty) a tam potom do okienka na vyhladavanie vpravo hore si zadaj svoj typ dosky a klikni tam, a potom si klikni na tu svoju dosku a potom na download a tam to budes mat.

Az to potom stiahnes (pre Vista 32bit) a bude problem tak napis presne jaky problem nastal.
P.S. resp. rob toto:
ciste Win7 + servicepack + ATK driver + driver zvukovky. V tomto poradi. A ovladace len z webu ASUS k tvojej doske, ziadne hovadiny inde z internetu.

Takže budu mít připravené tyto 2 soubory takg.png , dám si je třeba na PSP, zreinstaluju Windows 7, nainstaluju servicepack (sice nevím kde ho vemu, windows update mi doposud nic takového nenašel, po SP nainstaluju ATK a po něm, driver, pak si tam hodím ostatní sračky jako je NOD a pod oka?

Pisal som

Chod na www.asus.com, zvol si napr. global (ked nefunguje tak ine staty) a tam potom do okienka na vyhladavanie vpravo hore si zadaj svoj typ dosky a klikni tam, a potom si klikni na tu svoju dosku a potom na download a tam to budes mat.

Najprv zvolis Vista 32bit, sekciu Utilities a tam mas
ACPI driver for ATK 0110 virtual device version 1043.2.15.37 for Windows 2000 / XP (32bit and 64bit) / 2003 (32bit & 64bit) / VISTA (32bit & 64bit)
to stiahnes a budes instalovat ako prve. Ked nepojde cez setup, tak rucne zo spravcu zariadeni - stejne ako zvukovku.

Dalej si zvolis na tom webe asus OS WinXP, sekciu Audio, a tam mas
Cmedia CMI9880 Audio driver V5.12.01.0008.51.61 for Windows 2000/XP/2003 part 1 of 3
Cmedia CMI9880 Audio driver V5.12.01.0008.51.61 for Windows 2000/XP/2003 part 2 of 3
Cmedia CMI9880 Audio driver V5.12.01.0008.51.61 for Windows 2000/XP/2003 part 3 of 3

stiahnes vsetky 3 a rozbalis ich do stejnej zlozky a zo spravcu zariadeni u zvukovky das rucne instalovat ovladac a das mu cestu do tej zlozky, na .inf

Servicepack teraz neni nutny (ak ti windowsupdate nic nenasiel), daj tam len ciste Win a tieto dve veci.

a hovno, kecam. Mas tam zariadeni s vykricnikom asi viac jak dve. Zvukovka je to druhe od vrchu a ATK musi byt niekde este uplne naspodku (to si nedal na screenshot minule)

To uplne na vrchu (velkokapacitni zarizeni) je asi nejaky extra radic PATA alebo SATA, na to sa vybodni ked ti vsetky PATA a SATA zariadenia funguju.

Inac je mozne ze to ATK uz ma tvoj Win7 v sebe, ak mas nejaku novu instalacku Win7, ta diskusia na internete bola starsia tam este mozno ATK nebolo, takze to ATK mozno nebudes musiet instalovat vobec. Ak je ATK bez vykricnika tak to nemusis instalovat vobec.

Dolezite je dat tam spravny ovladac zvukovky - ten co stiahnes a rozbalis tym WinRAR-om.

No já tam nevolím přímé soubory, dá se zadat pouze složka a ono si to najde :) Hele jdu si lehnout, dám ještě stahovat ten SP, a zítra ráno na to vlítnu, dneska sem už 14h na PC což je i na mně moc, měj se a děkuju Ti mnohokrát za trpělivost a ochotu :)

neviem zhlavy jak to robi Win7, pisal som to len preistotu aby nebol chaos :)
Servicepack tahas jaky odkial? Ja som to teraz hladal a oficialne vydany este neni (je betaverzia ale tu by som radsej neinstaloval). Kasli na servicepack, este neni :) Bude udajne zaciatkom buduceho roka (?) V MS sa bud flakaju alebo je v tych Win7 chyb jak nasranych :)

Tak, včera ve 2 ráno mně ještě něco napadlo - smazat ten driver co sem tam dával předtím, restart PC, dát tam ten nový (našlo si ho to samo), a restart. Zapnu PC a uvítačka u skypu mi zahraje.. Si říkám omg tenhle zvuk... počkej zvuk? :D A už sem měl vyhráno, takže vám všem moc děkuji za pomoc a ochotu :)

PROBLÉM VYŘEŠEN