Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sehnat driver

Dobrý den, mohl by mi někdo pomoci sehnat driver na základní desku ASUS P5GDC Deluxe na windows 7 32b? děkuji, a prosím pouze přímé downloady, hledal jsem všude možně ale nenašel jsem...

dokážeš vyhladat u seba niečo obdobné ?

PCI\VEN_xxxx&DEV_yyyy

samozrejme s číslami platnými pre tvoj audio chip ?

Ak áno, driver nájdeš ak je niekde uložený k stiahnutiu. Snahu vyvinúť je potreba, že ? " pouze přímé downloady " môžeš vyžadovať na platených službách.

Když já tam nemám zas co jiného dát. XP sice mam, ale nějak se mi odmítají čerstvě po instalaci aktualizovat, nenajde mi to připojení. Žádný proxy nepotřebuje, a automaticky to nic nenajde takže mi nic jiného nezbívá..

Když já sem to už jednou rozhejbal... netuším jak se ten program jmenoval, dalo se tam ovládat takový kraviny jako v jakym rozpoložení chceš poslouchat repráky, a nalevo byli vidět šecky jacky.. když sem měl ten program tak to jelo :D

Zkus to vzít jako alternativu. Můžeš mít Win a k tomu něco z L/X/Ubuntu. Instalace rychlá, se základními znalostmi to zvládneš. Případně se můžeš doptat ve speciálních vláknech jinde, mimo tuhle poradnu.

edit:
Jestli si taky tak dobrej v hledání jako já a nedosáhl si úspěchu, zkus napsat dotaz výrobci HW, zda má ovladač pro tebou požadovaný OS.

Dej samostudium, to tě posune nejrychleji dopředu. Není třeba číst stovky vláken. Taky sem nevěděl a vzal to jako alternativu k Win XP a sem spokojenej.

Od nejméně HW náročného Lubuntu, přes Xubuntu po nejvíce HW náročné Ubuntu si vyber sám, jak sem psal podle tvého HW.

lubuntu.net
Lubuntu
http://www.root.cz/clanky/lubuntu-lehke-ubuntu-s-0 -tuku/

www.xubuntu.org

www.ubuntu.cz

Lze instalovat z flashdisku, doporučuji instalovat na čistý disk, nebo si předtím data určitě dobře zazálohovat. I mistr tesař se utne ...

C-Media CMI9880 High Definition Audio W/7.1-channel CODEC funguje vo win7 bez akýchkolvek dalších ovládačov,pokial je korektne zapnutý v biose zákl.dosky ako integrovaný komponent,pokial k nemu chceš aj konkrétny C-Media 3DXear ovládač,pre 64 bit windows ho nájdeš na stránkach C-Media,win vista a win7 64 bit majú spoločný ovládač

Nejspíš někde sehnat jetou zvukovku za kilo nebo za dvě a strčit do pc. Ovladač sem hledal ale nenašel /třeba ho někdo najde, já su ještě mimo/.

*********Installation notes************
Attention Please:
Before you install CMI9880 audio function driver, you need Microsoft High Definition Audio bus driver.

To knowing more information about Microsoft bus driver with universal audio architecture (UAA) High Definition Audio class driver, please reference website
....... bla...bla......

In Windows Vista, Windows Server 2003, Windows XP, and Windows 2000, the UAA class driver uses the DDI defined by the HDAUDIO_BUS_INTERFACE structure to manage UAA-compliant audio codecs. In addition, hardware vendors can choose to write custom device drivers that use one or both of these DDIs to manage their audio and modem codecs.

Hardware vendors should design their audio codecs to conform to the UAA hardware requirements document (to be published). In the absence of a custom audio driver from the vendor, users can rely on the system-supplied UAA class driver to manage their UAA-compliant audio codecs. However, an audio codec might contain proprietary features that are accessible only through the vendor's custom driver.

http://download1.msi.com/files/downloads/dvr_exe/C -Media_Azalia_64bit.zip ???

Nechápu, proč je nutné po čisté instalaci použít Ccleaner.
Tu desku mám, instaloval jsem na ni Win7 od první Bety až po RTM, a nikdy jsem žádný ovladač ke zvukovce nepotřeboval extra honit po internetu. Vždy zvukovka fungovala.
Stále honíš ovladače, ale vůbec jsi nenapsal jestli máš ve Správci zařízení něco se žlutým otazníkem nebo vykřičníkem.A ještě otázka: Co máš nastaveno jako výchozí zařízení pro přehrávání?

Tak, včera ve 2 ráno mně ještě něco napadlo - smazat ten driver co sem tam dával předtím, restart PC, dát tam ten nový (našlo si ho to samo), a restart. Zapnu PC a uvítačka u skypu mi zahraje.. Si říkám omg tenhle zvuk... počkej zvuk? :D A už sem měl vyhráno, takže vám všem moc děkuji za pomoc a ochotu :)

PROBLÉM VYŘEŠEN