Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr low grafické karty

Zdravím Vás.
Už 5 let mám v počítači kartu ATI X550 256MB a je jasné, že je to vlastně šunka vysokého kalibru.
Dále má konfigurace: Intel Celeron D 3.06Ghz, 3GB RAM DDR2, základní deska od MSI typ MS-7223.

Je to starej počítač, ale grafika by se mi hodila už lepší, nechci jí na žádný náročný hry, ani vysoký detaily, hraji hry např. Battlefield 2, CS:S, HL2, L4D2, CoD 2 a 4. Nepotřebuji nejvyšší detaily a rozlišení (!), byl bych rád ale za lepší kartu, než ATI X550 256MB (PCI-E).

Bohužel jsem "chudý" student a nemám ani dobrý počítač, takže nechci a nečekám zázraky, ale myslíte, že bych mohl nasadit například tyto karty? Je o něco lepší než moje současná?

http://www.alza.cz/gigabyte-r455hm-512i-d178469.ht m
http://www.alza.cz/gigabyte-r435oc-512i-d106698.ht m

Popřípadě jiné tipy z Alzy ?

Opakuji, nechci to na nové hry, chci jen aby mé stávající hry měli lepší strojek. :-)

Díky.

ono keby som to prirovnal tak by si trojkolku nahradil kolobežkou,pokial chceš niečo rozumnejšieho aby to malo aj nejaký význam,tak minimálne ati HD46xx sériu,inak to budú viac menej vyhodené peniaze,v starších hrách sa ten pôvodný rx550 tým 45xx/43xx radeonom vyrovná lavou zadnou

Tak si to srovnej jenom co se týče pamětí. Vezmu to přibližně, ne že se někdo bude chytat detailů:

Tvoje stávající 5let stará karta by měla mít 128bitovou sběrnici, paměti ddr2 na 500mhz.
Ten 4350 má mizernou 64bitovou sběrnici, paměti ddr2 na 800mhz - čili už tady je jasné že karta bude spíš pomalejší protože má pomalejší paměťový systém.
Ta 4550 má 64bitovou sběrnici, paměti aspoň ddr3 na efektivních 1600mhz - tahle karta má aspoň srovnatelně rychlý nebo rychlejší paměťový systém.

Z těch dvou určitě tu 4550/ddr3. Nějaký zázrak na hraní to ale není.