Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přestal fungovat HDD

Dobrý den,
již asi rok a pul používám svůj 3,5" ext HDD na svoje veškerá data. jenže dnes když jsem počítač zapnul tak mi win píše že je poškozená tabulka HDD a pokusí se ji opravit ale pak počítač zamrzne a nic.... je to 1TB HDD verbatim připojovaný přes eSata... dají se nejak data zachránit?

Dekuji za odpoved

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

zkus live CD linuxu (doporucuju Ubuntu), melo by to disk najit a uvidis zda beha ci ne, data z nejednoho "rozbityho" disku jsem zachranil timhle zpusobem, Windowsy jsou v tomhle ohledu moc korektni a radeji zamrznou nez aby pripojili vadnej disk, linux si s tim nekdy vi rady.
Jestli ma disk moznost, tak se da vyzkouset i pripojeni pres neco jineho nez to eSata.

Nenapsal jsi výrobce, ale téměř všichni renomovaní výrobci poskytují softw pro otestování a zkontrolování stavu HDD. Pokud je v háji nultá nebo první stopa - alokační tabulka, adresace nebo něco jiného co popisuje geometrii disku, tak seznam disk se sběrným dvorem. Tady již nepomůže ani zázrak katolické církve. Data ztracená nejsou. Jejich obnova se rovná ceně zpravidla vyšší, než cena nového disku.

Ked sa chces pokusat opravovat, tak mozes skusit z prikazoveho riadku
chkdsk D: /f

Nikto nezarucuje ci to nieco opravi a kedze to bude zapisovat na disk tak to moze situaciu k zachraneniu dat este viac zhorsit. Najprv sa pokus zachranit velmi dolezite data (sukromne fotky apod) vykopirovavanim, ostatne data nepotrebujes (daju sa stiahnut znova apod a nechapem naco ti je nejaka 900GB zbierka nezmyselnych filmov apod ktore aj tak nebudes uz nikdy pozerat alebo co to tam mas na tom disku).

09.10.2010 10:33: win píše že je poškozená tabulka HDD

09.10.2010 22:00 píše to poškozená hlavní tabulka souboru

To jako pokaždý píše něco jiného? Buď přesně opiš co to opravdu píše nebo sem vlož obrázek toho okna, kde to píše.
Předtím, než se to stalo jsi dělal co? Vypnul počítač stadardním způsobem?

kropf09 [88.103.3.xxx], 10.10.2010 20:38
Obnova alokační tabulky souborů se prováděla pokynem fdisk /mbr. Ten přepsal poškozenou tabulku zálohou.

fdisk /mbr s tabulkou nic nedělá pouze přepíše hlavní zavaděč, navíc žádná taková záloha tabulky rozdělení disku neexistuje (tu si dělají jen specializované programy).

jednoznačně bych šel okamžitě do tohodle: bootcd
od nejméně agresivních věcí po ty agresivnější...

Tady jde o to, že Lenin, nedělal moc práce na počítači, kdyby ano, tak by takovej blábol jako "Učit se, učit se, učit se" nevypustil z huby, ale normálně by řekl "Zálohovat, zálohovat, zálohovat"...

Přeji dobrý den všem. Z ničeho nic nebo ani nevím co jsem udělal, se nemůžu dostat na disk D: kde mám data. Systém Win7 64 bit je v pořádku, naběhne a vše funguje a dokonce windows disk vidí ale ten se tváří jako prázdný a ve vlastnostech je využité místo a volné místo nulové...Hledal jsem jak data z disku dostat a našel jsem docela dost rad a tak se mi data z disku dostat povedla s programem GetDataBack. Tak data mám ještě pořád na disku D: tak i už obnovená na disku C: Problém je ale v tom, že data která byla šifrovaná (tudíž zelená) otevřít nejdou. V souborech doc jsou nesmysly, taktéž v souborech pdf a jiných. Fotky taky nejdou. Jsem v koncích a potřeboval bych radu jak data odšifrovat. Klíč samozřejmě mám? Poradí mi někdo? Díky za všechny rady.