Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přestal fungovat HDD

Dobrý den,
již asi rok a pul používám svůj 3,5" ext HDD na svoje veškerá data. jenže dnes když jsem počítač zapnul tak mi win píše že je poškozená tabulka HDD a pokusí se ji opravit ale pak počítač zamrzne a nic.... je to 1TB HDD verbatim připojovaný přes eSata... dají se nejak data zachránit?

Dekuji za odpoved

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

Přeji dobrý den všem. Z ničeho nic nebo ani nevím co jsem udělal, se nemůžu dostat na disk D: kde mám data. Systém Win7 64 bit je v pořádku, naběhne a vše funguje a dokonce windows disk vidí ale ten se tváří jako prázdný a ve vlastnostech je využité místo a volné místo nulové...Hledal jsem jak data z disku dostat a našel jsem docela dost rad a tak se mi data z disku dostat povedla s programem GetDataBack. Tak data mám ještě pořád na disku D: tak i už obnovená na disku C: Problém je ale v tom, že data která byla šifrovaná (tudíž zelená) otevřít nejdou. V souborech doc jsou nesmysly, taktéž v souborech pdf a jiných. Fotky taky nejdou. Jsem v koncích a potřeboval bych radu jak data odšifrovat. Klíč samozřejmě mám? Poradí mi někdo? Díky za všechny rady.