Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi AP neposkytuje internet

Zdravím,
dnes mi došel nový TP-link TL-WR340G. Mám domácí internet, na něm připojený ovislink router, z toho pár PC přes lan kably. A do jednoho kablu jsem připojil nový Wifi router, který chci využít jako AP. Vše nastavím podle návodu, konfiguraci jako dynamickou IP. V nastavení routeru jde vidět, že je připojená Wifi. Wifi poskytuje ip adresy jak bezdrátově, tak přes kabel. Bohužel internet nejde.
Nejsem si jistý, jestli vůbec může být Internet - router - Wifi
Díky

Nejsem si jistý, jestli vůbec může být Internet - router - Wifi

Ty si z toho spravil zrejme Internet - router - wifi router... Postavil si do cesty ďalší router - chyba !!! Ten nový router použi iba ako switch...
čiže žiadne dynamické IP !!! IP prideľuje 1.router !!!
Ten kábel z 1. routra si strčil do WAN alebo LAN druhého routera ???

ano - vznikne z toho "wifi switch". jen u toho druhého krámu musíš zakázat jeho dhcp na lan straně.

obejdeš tak další nat ve druhém routeru, který je zcela zbytečný. a pokud máš shodou okolností přidělelenou ip na wan straně 2. routeru a jeho vnitřní ip na lan straně ze stejného rozsahu, tak ti to ani nemůže fungovat.

má tam stejný rozsah jako v té první síti. Proto mu nejel ten net. To dá přece rozum, tuhle školáckou chybu dělají všichni routeromaniaci, co bezcílně vrší směrovač za směrovačem.. :-)

Nastavení vypadá takto :
Status Wifi routeru vypadá takto:

LAN
MAC Address: D8-5D-4C-F8-F6-76
IP Address: 192.167.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

Wireless
Wireless Radio:Enable
SSID:XXX
Channel:13
Mode:11Mbps (802.11b)
MAC Address:D8-5D-4C-F8-F6-76
IP Address:192.167.1.1

WAN
MAC Address:D8-5D-4C-F8-F6-77
IP Address:192.168.1.132 Dynamic IP
Subnet Mask:255.255.255.0
Default Gateway:192.168.1.1
DNS Server:192.168.1.1 , 89.203.208.4

A DHCP nastavení takto:
DHCP Server: enable
Start IP Address: 192.167.1.1
End IP Address: 192.167.1.199
Address Lease Time: 120 minutes (1~2880 minutes, the default value is 120)
Default Gateway: 0.0.0.0 (optional)
Default Domain: (optional)
Primary DNS: 0.0.0.0 (optional)
Secondary DNS: 0.0.0.0 (optional)

DHCP client list:
ID
Client Name MAC Address Assigned IP Lease Time
1 notebook 00-06-1B-CF-AA-63 192.167.1.2 01:54:58

ano, z lan do lan... WAN te nebude zajimat - nebudes to mit zapojeno

PS: hlavne vypni DHCP na wifirouteru, at to nedela bordel
PS2: nastav si static IP routeru na adresu, ktera je z rozsahu prvniho routeru, ale kterou onen router neposkytuje. Je to kvuli tomu, aby jsi pripadne wifirouter mohl konfigurovat pres onu IP. Jinak to nebude mit na nic vliv.

Neviem aké presne máš nastavenie 1. routeru ale predpokladajme takto:

Router 1
LAN IP: 192.168.1.1
Subnet: 255.255.255.0
DHCP Server - enable
DHCP Start IP: 192.168.1.100
DHCP End IP: 192.168.1.200

Router 2. nastavíš takto:
Mode: AP
LAN IP: 192.168.1.99
Subnet: 255.255.255.0
WLAN: Enable + šifrovanie atď.
DHCP: Disable
WAN: nechaj akokoľvek - nepoužije sa...

V PC IP: Získať adresu automaticky...

Dobrá, to chápu. Problém je v tom, že ted se nemůžu připojt ani na původní (1.) router, který měl ip adresu 192.168.1.1:81. To by ani tak nevadilo, na tom mám vše stejně jak píšete. Ale nemůžu se připojit na WIFIrouter