Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi zapnout notebook

ahoj, vždy když zapnu notebook tak se mi objeví černá obrazovka a na ní bílím písmem napsáno tot:
Intel UNDI, PXE-2,1 (Build 082)
Copyright (C) 1997 - 2000 Intel Corporation

For Realtek RTL8100E/8101E Fast Ethernet Network Adapter v1,02 (060529)
PXE - E61 : Media test Failure, check cable
Pxe - m0f : exiting pxe rom.
Operating System not found
Děkuji za odpověď.
Upravena velikost písmen. (karel)

PXE - E61 : Media test Failure, check cable
Pxe - m0f : exiting pxe rom.
Operating System not found

Tá hláška znamená že notebook sa pokúša bootovať zo siete, využitie to má jedine vo firemnej sfére. Prečo sa pokúša bootovať zo siete ? je to nastavením BIOS alebo nemožnoťou nájsť iné bootovace zariadenie.

Toshiby myslím majú štandardne? hotkey /skús F1? hneď po zapnutí alebo si pozri manuál/ na vyvolanie ponuky bootovaceho zariadenia, zobrazia sa ikony v spodnej časti obrazovky

Zavisi od toho co vsetko je vadne. Ked je vadny len disk tak ta to bude stat ako novy disk viz http://www.alza.cz/pevne-disky/2-5-hdd-do-notebook u/18849718.htm#CatId=18849718&limit=&prod=&pn=Pric eUp&Pg=0 t.j. tak ca. 1000 plus robota (vymena disku neni nic narocne, tipujem robota nejakych 500 apod)
Sam disk nekupuj ptz najprv treba zistit ci tam je PATA alebo SATA disk (a ci vobec je to diskom alebo nejaky problem na zakl.doske - to by sa potom ani neoplatilo opravovat)

P.S> ak mas ten disk vyberatelny tak ho skus vybrat a znovu zastrcit a poriadne dotlacit.

použij volbu 1 jestli to bude mít snahu startovat z disku.
nabídka přes f12 obsahuje bootovací místa v jiném pořadí, než jsou zvolena v biosu.
do nastavení biosu ses dívala, proč je na prvním místě nastavena "lan"?
disk se dá vytáhnout a data zkusit vyčíst v jiném pc (přes usb redukci nebo jako druhý disk).

na moju toshibu fungoval tento navod, ako ju pri vadnom disku aspon trochu ozivit (vratit do tovarneho nastavenia) a potom cez Live Linux vytahat data a potom servis. Zrejme zalezi, ako a kde je HDD poskodeny, uspech nie je zaruceny...

Toshiba laptops from mid 2007 onwards dont have a recovery disc supplied with a purchase of a laptop. Instead, Toshiba has added a hidden partion on the hard drive which contains the same files on a recovery cd / dvd.

To reinstall your laptop to the factory settings / "out of the box" settings, please follow these steps. It worked for me, and should work for you.

ALL DATA WILL BE ERASED ON YOUR HARD DRIVE IF YOU PROCEED. YOU WILL NEED TO ENSURE THAT YOU HAVE THE POWER ADAPTER PLUGGED IN. DO NOT SWITCH OFF OR RESTART YOUR COMPUTER DURING THIS PROCESS. (od vyroby ma toshiba rozdeleny disk na system a data, data oddiel ostava nedotknuty...)

1) Hold down the power button for 10 (ten) seconds to switch off your machine.

Please note: Holding down the power button on the machine forces it to switch off. Any unsaved data will be lost.

2) Press and hold the 0 (zero) key and at the same time, tap the power button once to switch on your notebook.

3) When the machine Starts beeping; release the 0 key.

4) When prompted by the warning screen; select Yes to continue with the system recovery.

5) Select Recovery of Factory Default Software; click Next.

6) Select Recover to out-of-box state. Click Next again.

7) Click Next to Start recovery.

snad to pomoze aspon zachranit data, ak HDD nie je uplne death...

Tak to je spis vadny HDD, elektronika. novy disk sezenes do 1500 Kc. Chtelo by to jit za kamaradkou, vysroubovat ten jeji HDD a vyzkouset ho ve tvem NB

Pokud je na tvem HDD elektronika v poradku, bude sance na zachranu casti dat vysoka
To by sis pak mohla koupit sama takovyto ramecek
http://sysproshop.cz/zbozi/i-tec-usb-2-0-mysafe-2- 5-sata-bez-hdd/detail.aspx?p=z:138344
a data by jsi mela k dispozici hned jak bys ho pichla k nejakemu PC ci NB s USB konektorem (coz je 99,999% ze vsech pocitacu)
Pokud je elektronika vadna, muze te to stat i 10 tisic v nejake specializovane firme
http://www.google.cz/search?q=ZACHRANA+DAT&ie=utf- 8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client =firefox-a

Jestli pouzivas Facebook, zkus se vserit se svym problemem tam : tj. "Ahojky, mam problem s hdd, nepujcil by mi nekdo ramecek pro hdd, abych mohla zjistit jestli nahodou neni dobra elektronika meho hdd? Pripadne nema nekdo doma stolni PC a k tomu volny 1 SATA port na zakladni desce, do niz bych pichla hdd a overila tak elektroniku ? "
Pokud toto neudelas, muze se zeptat na stejne veci tvych spravcu site ve tve skole (hezky se oblec a usmivej se) nebo spravce site ve tvoji fabrice.
Pokud ani tohle nechces riskovat, muzes poslat hdd na :
http://www.zachrana-harddisku.cz/cz/cenik-obnovy-d at.asp a tam je pry diagnostika ZDARMA, takze te to bude stat jen cenu dopravy a tam uz ti reknou co a jak dale a za kolik
http://www.zachrana-harddisku.cz/cz/poskozena-vnej si-elektronika.asp

Pokud jsi to udelala jen kvuli zalohovani dat, tak to nevadi. Pokud na nem budes chtit normalne pracovat,
budes muset preinstalovat operacni system a pak nainstalovat potrebne ovladace k hardwaru (zvuk, grafika, sitova karta, blue tooth atd.)
Nekolik navodu je zde...
http://pc.poradna.net/a/view/366229-ovladac-zaklad ni-desky
http://pc.poradna.net/a/view/403824-instalace-wind ows-xp-krok-za-krokem
Nejsnadneji se to provadi pomoci tzv. recovery disku. Ty bud uzivatel dostane od vyrobce/prodejce, nebo
si je po nalehani (vyzvach aby tak ucinil) notebooku vypali sam z recovery oddilu toho NB.
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=cz& lc=cs&dlc=cs&docname=bph07145#N417
Recovery_disc

Ahoj lidičky,mám podobný problém NB Toshiba problém je v tom že ho zapínám někdy na 4x a někdy na 25x než naskočí jinak je černá obrazovka a nebliká ikona HDD ale potom vše funguje bez problému HDD je ok vyzkoušeno v jiném NB Bios nastavení ok.

To fakt nikdo neví co s tím je????

ze ho zapínám někdy na 4x a někdy na 25x než naskočí jinak je černá obrazovka

to vypada na vadnou grafickou kartu. GK je bud samostatna nebo je integrovana na zakladni desce.